Sinema Günleri 5.Hafta Anketi / Liv

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve BeyazPerim tarafından 30 Kasım 2009 başlatılmıştır.

?

Sinema Günleri 5.Hafta Anketi / Liv

1. The Reader

Oylanma: 7
    53,8%
  2. Philadelphia

Oylanma: 2
    15,4%
  3. Matchstick Men

15,4%
  4. Catch Me If You Can

15,4%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    30 Kasım 2009
    Konu Sahibi : BeyazPerim
  1. BeyazPerim

BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196

*** LUTFEN LISTEDE ADI OLMAYANLAR OY KULLANMASIN !
    *** LUTFEN LISTEDE ADI OLMAYANLAR OY KULLANMASIN !

**************************************************************************************************************************

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------The Reader -------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oyuncular : Kate Winslet, Ralph Fiennes, David Kross, Jeanette Hain, Lena Olin

IMDB Puanı:7.7/10
    Yapım:2008 ~ ABD, Almanya
    Tür:KK70:ram, Erotik, Romantik
    Yönetmen:Stephen Daldry Senaryo:KK70:avid Hare
    Senaryo (Kitap):Bernhard Schlink Yapımcı:Sydney Pollack, Anthony Minghella
    Görüntü Yönetmeni:Roger Deakins Müzik:Alberto Iglesias Dağıtım:TiglonFilmin
    Süre:2 saat 4 dk
    Gösterim Tarihi:10 Nisan 2009 (Türkiye)

Filmin Özeti

2.Dünya Savaşı bitmiştir. Yaralarını sarmaya çalışan Almanya’da Michael adlı genç çocuk tesadüfen tanıştığı, kendisinden yaşça büyük Hanna Schmitz’e aşık olmuştur. Michael’ın bu isteği karşılıksız kalmaz. Gizlilik çerçevesinde yürütülen bu ilişki, Schmitz’in bir anda, ortadan kaybolmasıyla biter. Aradan 8 yıl geçmiştir. Michael çalışkan bir avukat olmuştur. Nazi suçlularının yargılandığı mahkemelerde gözlemcilik yapmaktadır ve bir gün Hanna’yı sanıklar arasında görür.

**************************************************************************************************************************

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------Philadelphia --------------------------------------------------------------------------------------------------

Oyuncular : Tom Hanks, Denzel Washington, Antonio Banderas

IMDB Puanı:7.6/10
    Yapım:1993 ~ ABD
    Tür:KK70:ram Yönetmen:Jonathan Demme Senaryo:Ron Nyswaner
    Yapımcı:Jonathan Demme, Kenneth Utt, Ronald M. Bozman, Kristi Zea, Gary Goetzman, Edward Saxon
    Görüntü Yönetmeni:Tak Fujimoto Müzik:Howard Shore, Bruce Springsteen
    Süre:2 saat 8 dk
    Gösterim Tarihi:23 Aralık 1993 (Türkiye)

Filmin Özeti

Eşcinsel ve işinde başarılı bir avukatın (Tom Hanks) birgün AIDS virüsü taşıdığını fark edilip, çok geçmeden çalıştığı hukuk bürosundaki işine de sudan bir sebepten dolayı son verilir. Şirketin patronu ile arasının çok iyi olmasından dolayı buna çok şaşıran avukat, şirketi ve patronu aleyhine mahkemeye dava açmaya karar verir. Böylece AIDS kurbanın bir insanın toplum içindeki yerini sorgulayan bir dava da başlamış olur. Ve ona bu hukuk mücadelesinde arkadaşı (Denzel Washington) yardımcı olur.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------Matchstick Men ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Oyuncular: Nicolas Cage, Alison Lohman , Sam Rockwell , Bruce Altman

IMDB Puanı:7.4/10
    Yapım:2003 ~ ABD
    Tür:KK70:ram, Komedi Yönetmen:Ridley Scott Senaryo:Nicholas Griffin, Ted Griffin Yapımcı:Ridley Scott, Jack Rapke, Ted Griffin, Steve Starkey
    Görüntü Yönetmeni:John Mathieson
    Süre:1 saat 54 dk
    Gösterim Tarihi:28 Kasım 2003 (Türkiye)

Filmin Özeti

Roy ((Nicolas Cage)) ve Frank ((Sam Rockwell)) çok büyük paranın peşinde koşan soygunculardır...Artık onların bir ortağı vardır artık Roy hiç ortalıkda görülmeyen kızı ((Alison Lohman)) ve oda üç kağıtçılığı öğrenmeye çok isteklidir....

Ridley Scott'un yönettiği bu komedi filminde olaylarhiçde beklenmedik şekilde gelişecektir...Eğlenmek ve süprizlerle karşılaşmak için Üç Kağıtçılar'dan daha güzel film bulamazsınız...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------Catch Me If You Can ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Wal-ken, Martin Sheen
    IMDB Puanı:7.7/10
    Yapım:2002 ~ ABD
    Tür:Aksiyon, Biyografi, Dram, Komedi, Polisiye
    Yönetmen:Steven Spielberg
    Senaryo:Jeff Nathanson
    Senaryo (Kitap):Frank Abagnale Jr., Stan Redding Yapımcı:Steven Spielberg, Walter F. Parkes Görüntü Yönetmeni:Janusz Kaminski
    Süre:2 saat 21 dkGösterim Tarihi:31 Ocak 2003 (Türkiye)

Filmin Özeti

FBI’ın ünlü “En Çok Arananlar” listesinde yer alan en genç dolandırıcısının gerçek yaşam öyküsü... Frank Abagnale Jr henüz 18 yaşına gelmeden doktorluk, avukatlık ve büyük bir hava yolu şirketinde pilot yardımcılığı yapmtı. Kılık değiştirme ustası olan Abagnale, aynı zamanda son derece zeki bir dolandırıcıydı. 16 yaşındayken başladığı çek sahtekarlığını 26 ülkede sürdürerek 2,5 milyon dolar çapında dolandırıcılık yaptı. ABD tarihinin en başarılı banka soygununu gerçekleştirdi.

Son düzenleme: 30 Kasım 2009
  2. 30 Kasım 2009
  3. BeyazPerim

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    kızlar filmleri seçerken çok zorladım hangilerini izleyip izlemediğinizi bilemediğim için böyle bir anket ortaya çıktı umarım begenirsiniz =)

Son düzenleme: 30 Kasım 2009
  4. 30 Kasım 2009
  5. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    hicbirini izlememistim the reader i sectim.. ikinci dunya savasi filmlerini cok severim..

6. 30 Kasım 2009
  7. BeyazPerim

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    gercekten mi tatlım ohhhh çok sevdim buna film şecme işi gayet zormus ...tom hanks hayranı olarak 2 filmide tom hanks dan seçme calıstım

8. 30 Kasım 2009
  9. prensesin.uykusuyum

prensesin.uykusuyum standart. Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Livim filmler çok güzel ben sadece Matchstick Men i izlememiştim bu yüzden oyumu ona verdim. diğer filmlerde seçilirse zevkle tekrar izlerim.

10. 30 Kasım 2009
  11. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    bende Matchstick Men izlemedim oyumu ona vereceğim..
    bence güzel seçimler olmuş..
    bende şimdi my sisters keeper ı izledim başından sonuna kadar ağladım..gözlerim şişti artık..offf yaaa

12. 30 Kasım 2009
  13. prensesin.uykusuyum

prensesin.uykusuyum standart. Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Anket açık değil ama :/ bu kötü oldu işte. dışardan oy verenleri göremeyeceğiz .

14. 30 Kasım 2009
  15. BeyazPerim

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    kızlar cok tesekkur ederim =)

prensesim ben o olayları pek bilmiyorum duzeltebilme sansım varsa duzelteyim cnm =)

16. 30 Kasım 2009
  17. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    insallah 3. film secilmez ya komedi o :KK43:(

18. 30 Kasım 2009
  19. prensesfb

prensesfb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    canim benim yeni anket hayirli ugurlu olsun:)) guzel filmler secmissin bende secmekte zorlaniorum kuzum izlemedigimize oy vercegimize gore iclerinde izlemedigim reader var guzelim ona oy veriorumm

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.