Sinema Günleri 8. Hafta Anketi ( mayalıhamur)

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve mayalihamur tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

?

aNKET SEÇENEKLERİMİZ

Anketin kapanma tarihi 18 Aralık 2009.
  1. Breaking the Waves (DALGALARI AŞMAK)

35,3%
  2. SONBAHAR

11,8%
  3. Les Amants du Pont-Neuf (KÖPRÜÜSTÜ AŞIKLARI)

11,8%
  4. Trilogia I: To Livadi pou dakryzei (AĞLAYAN ÇAYIR)

41,2%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Aralık 2009
    Konu Sahibi : mayalihamur
  1. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba sinemasever arkadaşlar tekrardan.
    yahu ne zormuş bu iş beni film seçmek değil üç gündür nasıl anket açacağım gerdi.elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum.
    öncelikle ne seçeyim ne seçeyim derken bin tane film değiştirdim durdum. yok bu olmaz yok buda olmaz vs vs.kült filmler seçeyim dedim sevdiklerimden seyretmişsiznizdir diye pas geçtim. en büyük idolüm mickey rourke filmlerini koyayım helekide wrestler olsun dedim bu sefer biri bişi der mickey rourke(eskiden daha havalıdı gibi :)) çok üzülürüm diye pas geçtim..ve işte filmlerim. ortak noktaları zor izleniyor olmaları biraz sabır gerektiriyor. beğenmezsenizde çok sorun değil.üç tanesini sinemada seyrettim sonbahar dışında.
    ilk filmimiz Breaking the Waves ( DALGALARI AŞMAK)

Konusu:1970’lerin dünyasında Kuzey ıskoçya’da ufak bir kasaba. Yabancıların hoş karşılanmadığı ve yaşanan her günün Tanrı’nın isteği doğrultusunda yaşanıldığına inanılan tutucu bir kasabada Bess, kendisinin bile hayal edemeyeceği bir güzellikte aşk yaşar.
    Danimarka sinemasının en çarpıcı yönetmenlerinden Lars Von Trier’in perspektifinden yine zor bir konu. Aşk, cinsellik ve Tanrı inancı arasında gidip gelerek dalgaları aşmaya çalışan Emily Watson’ın en azından oyunculuk kariyerinde büyük engelleri aştığı gerçek. Güzel oyuncu bu filmdeki performansıyla Oscar ödülüyle tanışmıştı.

ikinci filmimiz bu sene izlediğim en sevdiğim Türk filmlrinden biri. SONBAHAR

Konusu:Yusuf 12 yıl kaldığı cezaevinden birkaç ay ömrü kaldığı için salınır. Çamlıhemşin-Fırtına Vadisi’ndeki köyüne, yaşlı annesinin yanına döner. Köyün bozulan ekonomisi yüzünden sadece yaşlıların kaldığı köyde, zamanını arkadaşı Mikhail ile yaşayamadıkları gençliklerini düşünerek ve akoru bozulan tulumunu onararak geçirir. Çoğu zaman hapishanedeki yaşamının alışkanlığıyla kendini eve kapatır ve iç hesaplaşmasını yaşar

üçüncü filmimiz :Les Amants du Pont-Neuf ( köprü üstü aşıkları)

konusu: Fransız Devrimi'nin 200. yıl kutlamaları için restore edilmeye başlanan Paris'in en eski köprüsü olan Pont-Neuf, sokağa düşmüş alkolik bir sirk cambazı olan genç Alex'e ev sahipliği yapmaktadır. Başarısız bir ilişkinin ardından çektiği üzüntünün giderek körleştirdiği güzel ressam Michèle sokaklarda Alex'le karşılaşır.

ve son filmimiz Trilogia I: To Livadi pou dakryzei (ağlayan çayır) biraz uzun ve izlemsi zor bir film. sinemada beraber gittiğim iki arkadaşımda film boyu uyumuşlardı :)))

konusu:Theo Angelopoulos üçlemesinin ilk filmi olan Ağlayan Çayır'da, 1919-1949 arasında yaşanan bir hayat hikayesini anlatılıyor. Eleni, Odessa'da doğmuş fakat savaş döneminde hem annesi hem de babası ölmüştür. Alexis'in ailesi tarafından evlat edinilir ve aile Odessa'dan göç eder.

Ağlayan Çayır, yeni bir kasabaya yerleşen aileyle beraber büyümeye başlayan çocukların, özellikle de Eleni'nin hikayesedir.

bu arada anketi açmamda büyüük emeği geçen Malice e çok teşekkürlerimi iletiyorum...

iyi seyirler

Son düzenleme: 14 Aralık 2009
  2. 14 Aralık 2009
  3. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım anket açmayı unutmuşsuuuuunnn :1shok: (tamam canım ilk konu açtığında gözükmemişti heralde ben açılrı açılmaz girdim diye şimdi düzeldi )

Son düzenleme: 14 Aralık 2009
  4. 14 Aralık 2009
  5. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anlamadım ne demek anket açmayı???

6. 14 Aralık 2009
  7. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi gördüm mayalihamurummm çok çok çok süper filmler seçmişsinn tebrik ederim çok merak ettim ağlayan çayır'ı çok da duydum ama izleyemedim, acaip mutlu oldum görünce de ona verdim oyumu direk ellerine sağlıkkk opuyorumnanaktan

8. 14 Aralık 2009
  9. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    yeni anketimiz hayırlı olsun opuyorumnanaktan

bu hafta Türk filmi izleyesim var benim o nedenle Sonbahar dedim
    seçilse de seçilmese de indiricem
    filmler çok güzel teşekkürler mayalıhamur

10. 14 Aralık 2009
  11. TheShe

TheShe Guest

ıçlerinden sonbaharı izledim, diğerleri de çok eski filmler izleyip izlemediğimi hatırlamıyorum. Ben oyumu şimdi kullanmadım, hiçbir fikrim yok, en çok oyu hangisi alırsa ona kullanıcam, etkisiz eleman olmak istiyorum bu hafta zemuszemus

12. 14 Aralık 2009
  13. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    sadece sonbaharı ızledım ben de :)

oyumu DALGALARI AŞMAK filmine verdim ,

14. 14 Aralık 2009
  15. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    caaauuuuv super filmler secmissin..
    oyum kopru ustu asiklarina.. bu aralar cok fazla fransiz filmi izleyesim var.. juliette binoche de cok begendigim bir oyuncudur... ugultulu tepelerden hayranim kendisine..
    lors von trier in de filmi cikarsa oylamada cok seviniirm.. cok takdir edilen bir yonetmen olmasina karsin henuz filmlerini izleyemedim hic.
    sonbahar filmi son donemde cok takdir topladi eger secilirse elimde var izlemedim severek izleyecegimi umuyorum
    aglayan cayir hakkinda pek bilgim yok ama afisinden guzel film gibi gozukuyor..

eline saglik mayalihamur hakkaten super filmler secmissin.

16. 15 Aralık 2009
  17. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Selam kizlar :KK66:

Mayalihamur'um ellerine zevkine saglik.. Bu hafta baya duygulanicaz anlasilan..
    Etkileyici duygulu filmler olmus okudugum kadariyla.. Before sunrise dan anlamistim bu turu cok sevdigini :)
    Bakalim nolucak hangisini izleyecegiz. Bu haftaya yetisebildigime sevindim , laptobimda sorun var yalniz umarim aktif katilim bitene kadar izleme firsati bulabilirim.. Oyum Aglayan Cayir' a..

18. 15 Aralık 2009
  19. prensesfb

prensesfb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    mayalihamurcum ellerine saglik canim anketin hayirli olsun ben aglayan cayiri sectim merak ettigim icin guzelim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.