Sınıf - Show tv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve bebisim52 tarafından 25 Ocak 2008 başlatılmıştır.

25 Ocak 2008
    Konu Sahibi : bebisim52
  1. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    1. Bölüm Özeti :

Karadere Mahallesi’nin serseriliği ile ün yapmış asi gençlerinden Umut, sebep olduğu bir olay sonrasında mahalleyi terk edip Tunceli’de öğretmenlik yapmaya başlamıştır. Ta ki kardeşi Kaya’nın, bir sınıf arkadaşı tarafından okulda vurulduğunu öğrenene dek.

Haberi alan Umut mahalleye geri döner. Aradan altı yıl geçmiş, mahallede çok şey değişiştir. Geride bıraktığı insanlar, özellikle aşık olduğu kadın Özlem, onu karşısında gördüğünde hiç de Umut’un beklediği gibi bir tepki vermez. Kardeşi yoğun bakımda ölüm kalım mücadelesi verirken, Umut da kardeşini vuran çocuğun, Tarık’ın peşine düşmüştür. Bu takip sırasında, Kaya’nın vurulmasının arkasında Şeref ve adamlarının parmağı olduğunu anlar. Bu nedenle, altı sene önce dostu, bugünse düşmanı olan bu adamlarla yüzleşmek zorunda kalır.

Peki bu yüzleşme Umut’a neye mal olacak? Yoğun bakımdaki kardeşi Kaya, hayatta kalmayı başarabilecek mi? Umut Tarık’ın yerini öğrenebilecek mi? Karadere Lisesi’nin üzerinde dolaşan kara bulutlar, Umut’un kalbindeki tek bir soruyu gölgeliyor aslında; affetmek mi intikam mı..?

2. 25 Ocak 2008
  3. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    izledim hoşuma gitti dizi

4. 25 Ocak 2008
  5. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    ilk bölümü biraz eskilerden bahsetmişler 2. bölüm fragmanını izledim güzeldi

6. 25 Ocak 2008
  7. ndh1903

ndh1903 evli:)mutlu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bende izledim hoşuma gitti..
    ama ilk bölümde bu kdr insan öldürürlerse ,3 haftaya kadar oyuncu kalmaz dizide :roflol:
    bu arada Giray için çok üzüldüm senağlama

8. 25 Ocak 2008
  9. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    bence umut ile özlem öğretmen sevgili olcak bence şuzamanki olaylara değinmişler dizide gazetelerde tv lerde hep okullardaki cinayet ve kötü alışkanlıklardan bahsediyorlar diziyide böyle bir konuyla iyi bağlarlar.

10. 26 Ocak 2008
  11. okyanus elif

okyanus elif "I am, I can" Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende izledim her gunume can sikinttisindan dizi ariyorum ama cogu cok kotu bunu begendim simdilik
    dizilerden nefret eden ben buralarda yalniz kalinca dizi kolik oldum yaa :KK43:(

12. 2 Şubat 2008
  13. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    TARIK HALA KAYIP...
    SINIF'TA DA HAYATTA DA DERS DEVAM EDİYOR!!!

Okulda hayat normale dönmemiştir ama dersler devam etmektedir.
    Okulun popüler kızı Rüya için ise her şey tepetaklak olmuştur: Hamiledir!
    Bir yandan durumu öğrenen rehberlik öğretmeni Özlem'den kaçmaya bir yandan
    Cüneyt'in şantajlarından kurtulmaya çalışır.

Umut'un mahalleye dönüşü pek çok taşı yerinden oynatacağından
    Sarp onu gitmeye ikna etmek için tuzak kurar. Umut, Şeref ve adamları
    ile karşı karşıya gelir. Kardeşi hala hastanededir. Üstelik Özlem'in de
    onunda küllenmiş duyguları alev almaya başlamıştır.

SINIF Dizisi Cumartesi Akşamı 22:30 da ShowTV de

14. 5 Şubat 2008
  15. BeLLa

BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Ben ilk bölümünü izledim bu dizinin..
    Gercekten cok önemli bir konu i$leniyor bu dizide,tavsiye ederim..
    Ayrica dizi müzigi de cok hosuma gitti :asigim:

16. 7 Şubat 2008
  17. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    OKULDA ARTIK "UMUT" VAR

Sokağın kalbinden gelen bir adam, Mücadelesine karşı cephede devam etmeye karar verirse neler olur, bir düşünün...

Umut artık okulda, Karadere Lisesi'nde öğretmenlik yapmaya başlıyor.

Ancak gidişatı değiştirmeyi başarabilecek mi, asıl soru; gerçekten herkez 2. bir şansı hak eder mi?

Umut bu kez, bir gece vakti Özlem'in evine gider. Karadere'yi terk ettikten sonra geçirdiği büyük değişimin sebeplerini, neden artık eski Umut olmadığını anlatır. Ne var ki, Özlem o gece evde yalnız değildir...

Kaya hastaneden eve döner. Umut ile aralarındaki gerginlik evde yaşanan bir soğuk savaşa dönmüştür.

Şeref, Kaya'ya hayal bile edemeyeceği bir görev verir, Kaya gün geçtikçe Şeref'e daha çok yaklaşmakta, Umut'tan daha çok uzaklaşmaktadır.

Rüya'nın başı büyük dertte. Cüneyt'in şantajları dozunu artarak devam etmektedir.

Peki Cüneyt ne kadar ileri gidecek, Rüya'nın başına neler gelecek?...

Rüya bu meselede adım adım yolun sonuna yürüyor. Cüneyt'se çoktan oraya vardı bile...

Okulda uyuşturucu satmamak için direnmeye calışıyor ama nereye kadar dayanabilecek, bu işin sonu nereye varacak? Ve o kaçınılmaz son Cüneyt'i bulduğunda, kim onun yanında olacak? Karadere'de Cüneyt'i bulduğunda kim onun yanında olacak? Karadere'de Cüneyt'e bile yardım edecek birileri çıkacak mı?...
    cumartesi 22 30 da show tv de

18. 1 Mart 2008
  19. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Sınıf Dizisi 6.Bölüm Özeti
    Kaya artık Şeref’te kalıyor. Şeref ona daha büyük bir görev verir. Kaya’nın avucuna tutuşturulan silah, bunun en büyük kanıtı. Fakat bu kez işin içinde başka bir iş var. Kaya’yı bekleyen acı süpriz onu çaresiz bir durumda bırakacak. Hamiyet ise oğlunu kurtarmanın peşinde, kendisini Şeref’in kapısında bulacak, ancak Şeref’ten hiç beklemediği bir cevap alacak.

Yağmur ve Kaya arasında başlayan aşk kıvılcımları artık daha parlak. Birbirini daha iyi tanımaya başlayan gençlerin aşkı gün geçtikçe alevlenecek. Kendilerini bekleyen acı tesadüften habersiz olsalar da…

Umut ise Sarp ve adamlarına tüm mahallenin önünde çektiği restten sonra sınıfta da birşeyleri değiştirmeye çalışıyor. Bir yazılı sınav yapıyor ve öğrencilere yeni bir kapı açıyor. Özlem’le yaşadıkları yakınlık artık geri dönülemez noktada. Özlem kendini geri çekmeye çalışsa da Umut’un pes etmeye niyeti yok. Bakalım Özlem daha fazla direnebilecek mi? yoksa pes edip bu aşka teslim mi olacak?

Esra yazmaya ve yazdıklarını annesine göndermeye devam ediyor ancak onun da bir engeli var; abisi. Sarp, Esra’nın annesiyle görüşmesini engellemek için elinden geleni yapıyor. Ama Esra’yı durdurabilecek mi?

Sınıf Dizisi Cumartesi Akşamı Saat 22:30 da SHOWTV