Sınıfta öğretmenin öğrencilerine davranış şekli

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve Lolo tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Lolo
  1. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    benim oğlum 3. sınıfa gidiyor. sınıf öğretmeni çok aksi çocuklara gerizekalı, aptal, salak, seni gebertirim gibi sözler söylüyor. hatta çocuklar tahtada soruya yanıt veremeyince tokat attığı dahi oluyo. çocuklar öğretmenden çok korkuyolar soruları bilen çocuklar bile tahtaya çıkmaya korkuyo . öğretmen velileri pek dinleyen bi öğretmen değil, velilerimizde çok suskun herşeyi kabul ediyor ve öğretmene hiç kimse bişey demiyor. benim oğlumada 2. sınıfta tokat atmıştı öğretmenle konuşmuştum tartışma yaşamıştık . benim oğlum derslerine soğuk babası rahatsızlandıktan sonra oğlum dahada boşladı derslerini, ödevlerini tam almamaya başladı evdede pek ödev yapmak istemiyo yap oğlum dediğimdede öğretmenimiz bakmıyoki ne bilcek yapıp yapmadığımı diyo geçen özenle yaptığı ödevi öğretmenine vermiş öğretmen başkasına sinirliymiş çocuğz ters ters bakmış oğlumda bu duruma çok üzülmüş yapıyorumda noluyoki diyo napıcağımı nasıl tepki vereceğimi bilemiyorum çocuk aslında derslerini çok iyi anlıyo konuşması çok güzel problemleri anlatışı aynı bi yetişkin tarzında çok zeki ezberi kuvvetli ama ders yapma isteği yok çünkü ders yaptığında bakan , aferin diyen yada bi yıdız atan yok ee çocukta doğal olarak isteksiz oluyor .

2. 20 Aralık 2008
  3. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    böyle insanlara(!) bence öğretmen sıfatını verenleri aklî dengeleri konusunda sorguya almak lazım, ben de bir öğretmen adayıyım, son senem bu sene. böyle bir yaklaşım asla kabul edilemez, sürüsündeki koyun değil o öğrenciler, daha minnacık yavrular. Allah akıl fikir versin öğretmenlere(!) de velilere de, siz yavrularınızı öğretmenleri dövsün diye mi yetiştiriyorsunuz ?

Nasıl kabul edilebilir bilemiyorum, öğretmen çocuğa tokat atacak, aile de öğretmendir deyip susacak. Eskidenmiş o eti senin kemiği benim düşüncesi. Size, öğretmeni şikayet etmenizi öneririm. Yoksa böyleleri kendilerini bir halt sanmaya devam edecekler. Mesleğimden utanıyorum böyleleri yüzünden. Yüz karaları :eek:klava:

4. 20 Aralık 2008
  5. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    vallahi yangına korukle gitmek gibi olmasın da ben ogretmen musvettesi o karıyı/adamı her ne haltsa yolarım okulun orta yerinde kötükedihüso

6. 20 Aralık 2008
  7. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bu durumu en kısa zamanda önce öğretmeni ile görüşmelisiniz, öğretmenin davranışlarınıda değişme olmazsa okul yönetimi ile paylaşmalısını diye düşünüyorum. Öğrenciler bizim geleceğimiz, ilköğretim döneminde edilen tecrübeler, ilerdeki eğitim yaşantısının temelini oluşturur, öğrenme isteğini etkiler, bugünler geri gelmez, o yüzden bir veli bir anne olarak çocuğunuzun ve çocuğunuzun geleceğinin hakkını aramalısınız, hesabını sormalısınız.

8. 20 Aralık 2008
  9. begim

begim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eğitim, öğretimden önce gelir benim için.Eğer o çocuklara davranışlarımla,sözlerimle örnek olamıyor,rencide ediyorsam öğrettiğim teorik bilgilerin hiç önemi yok.
    Öğretmeni ile iletişime geçin belki onun da söyeleyecekleri vardır.Ya da davranışının farkında değil.

10. 20 Aralık 2008
  11. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    çocuğun okumaktan soğursa,artık elden birşey gelmez.nasıl tepki gösterecekseniz acele edin bence.
    benimde kızım birinci sınıfta ,buğün yaklaşık 10-12 veli çaya toplandık,çocuklardanda 6-7 tanesi gelmişti.çocukların biri sarılıp diğeri bırakıyordu öğretmenini.
    o kadar emin oldumki aklımda bir şüphe yok artık,çocuğa kimse birşeyi zorla yaptıramaz.içinden gelmiyorsa git sarıl desende sarılmaz.
    kim benim gecelerce uykusuz kalıp,kıyamadığım,hastalandığında dualarla ağladığım yavrumu aşşağılayıp,şiddet gösterebilir.ne hakkı var buna.çocuğunuz çok zekide olsa medeni cesareti,özgüveni kaybolursa herşey mahvolur.zaman kaybetmeyin.devletten insan yetiştirmek için mamş alıyor.ispat ederseniz şiddetini açığa bile alınabilir.
    anladığınız üzere bu konuda çok hassasım,çünki benimde bir çocuğum var ve evlat nedir biliyorum.

12. 5 Ocak 2009
  13. FirstLady

FirstLady ÇiLeK Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    canım ben emekli bir eğitimciyim. ilk öğretim çocuklarımız için çok önemli bir temel taştır. okul yöneticilerine durumu anlattınız mı? ayrıca hala niye o öğretmende diretiyorsunuz? maalesef böyle eğitimciler bizleride zor duruma sokuyor. her öğretmen onun gibi değildir. sizin çocuğunuz canınız kanınız. onun bu duruma düşmesi beni üzdü. hala siz o öğretmene yollamayı düşünüyorsunuz. bende bir anneyim. eğer çocuğum böyle bir duruma düşse ortalığı yıkarım. derhal tedbirimi alır ve çocuğumu mutlu olacağı ortama gönderirdim.

14. 25 Ocak 2009
  15. beyazkalem

beyazkalem Guest

öğretmenlerin neler yapabileceği konusunda daha işe başlamadan bu kadar kesin ve net konuşmayınşakkıdı( bunu dedim diye dayagı savunuyorum olmasın)

16. 25 Ocak 2009
  17. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    5 yıllık sınıf öğretmeniyim yazılanları okumak çok içimi acıttı malesef.öğrencilerine daha doğrusu bebelerine hakret eden bir öğretmenin bence savunulacak bir yanı yoktur .ancak velilerinde bu kadar vurdum duymaz olması da ayrı bir ayıp .bir şikayet edin bakalım bunun milli eğitimi var müfettişi var insanın anasını öyle bir ağlatırlarki birdaha aynısını yapabiliyormu o öğretmen sen ses çıkarmazsan ezilmeyede mahkum kalırsın malesef

18. 26 Ocak 2009
  19. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bende işin içine girince şok olanlardanım.dayak atanlarla,dayagı savunanlarla aynı ortamdayım.kimse kimseye dur demiyor..karşı oldugumu dile getirdigimde ise yeni olmakla suçlanıyorum.ya ben ilerde tecrübeli olup döveceksem onları hiç olmayım.hiç hakaret etmedim onlara,meleklerim diyorum öğrencilerime.en sinirli anlarımda müsade isteyip kapının önünde derin nefes aldım,ya sabır dedim girdim tekrar içeri..adı üstünde"ÖĞRETMEN" iyiyi öğretmeliyiz,dogruyu,saygıyı..saygısızlıkla saygı nasıl öğretilir?
    annem bana hep şöyle der"ardında iyi,onurlu bir isim bırak"
    ben çocuklarıma sosyal bilgiler öğretmeni olarak insan haklarını,kendi haklarını hep hatırlatıyorum.her gece bogazımdan helal lokma geçti mi,işimi hakkıyla yaptım mı diye sorguluyorum kendimi..böyle insanlara inanın aklım ermiyor..