Sinirden atlamak zereyim, ne olur beni sakinletirin...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Pembemsi tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Pembemsi
  1. Pembemsi

Pembemsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    uffff nerden başlasam ki anlatmaya... benim kızım çok saçlı doğdu, zamanla kafasının arkasındaki saçlar döküldü ama tepesindekiler hiç dökülmedi. bende 3 aylıktan beri minik lastiklerle 2 küçük anten yaparım o tepesindeki minik tutamla... şimdi 9 aylık minik meleğim, arkasındaki saçları yeni yeni çıktı tepesi tabii iyice uzadı hatta ben geçenlerde kaş hizasındaki kestim tepesindeki saçlarını. biraz yamuk oldu die de bir sürü üzüldüm... bayılıyorduk kızımın saçlarına, sadece ben değil herkes.... bugün sabah kızım yine babaanneye gitti, öğlen almaya gittim bi de ne göreyim sevgili (!) kaynanam kızımın saçlarını yok gözüne giriyodu die kırpmışşşş... ööle bi kesmiş ki yoluk tavuğa çevirmiş kızımı yaaaaaaa... yamuk yumuk küçük beslemeye dönmüş yavrum.... çok çirkin olmuş, sinirden hala ellerim titriyo... delirdim resmen yaaaa... tamam çocuğumuza bakıyosun die sahibi zannedio kendini, biliyo da üstelik saçı konusunda hassas olduğumu... uzun oldu kızlar ama çokkkkkk sinirlendim çooookkkkkkkkk:eek:lmaz: senağlamasenağlama

2. 28 Eylül 2009
  3. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Azıcık sakinleşirmisiniz lütfen,kayınvalidenizin yaptığı yanlış ama sizde bu kadar panik yapmayın.Kökü duruyor değilmi,e o halde yeniden uzar lütfen,bir saç için kendinizi ve bebeğinizi üzmeyin.
    Derin bir nefes alın ve sakin olun lütfen.
    Sağlıkları yerinde olsun daha ne istenirki dimi ama yerimseniben

4. 28 Eylül 2009
  5. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bence de çok haklısınız fakat sağlığı yerindeyse hiç takılmayın çünkü sağlığı olmayınca lüle saçlı olsa neye yarar unutmayın herşey sağlıkla güzel ayrıca arkadaş güzel yazmış kadın sadece saçı kesmiş kökü sizde üzülmeyin oraya erişememiş:umursamaz:zemuszemusopuyorumnanaktankaydirigubbakcemile3

6. 28 Eylül 2009
  7. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Tamam çok sinirlenilecek durum ama olana çare yok.
    Üzmeyin kendinizi yine uzar ama kayınvalidenize bir daha böyle birşey yapmamasını güzel dille anlatın.

8. 28 Eylül 2009
  9. Pembemsi

Pembemsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sorun şu ki kaynanam laf anlamazzzz... aynısını oğluma da yapmıştı, o zaman da çok kızmıştım ve kızım konusunda da uyarmıştım ama kime söylüyosun. işin kötüsü kızmı almaya giderken ona yeni tokalar almıştım binbir hevesle... bende karar verdim yarın sıfıra vurdurcam saçını, hiç olmazsa yoluk tavuk gibi gezmez yavrum ortalıkta... kızlar bi görseniz cidden çok kötü kesmiş yaaaa

10. 28 Eylül 2009
  11. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bence öyle yapmayın yaaa yazık bebeğe..uzar annesi uzar...sabırla beklemek lazım sadedce

12. 28 Eylül 2009
  13. Pembemsi

Pembemsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ufff sağolun kızlar yaaaaa... öyle öfkelendim ki bi an, iyiki siz varsınız eşimde tabi annesi bişey diyemedi. ama ben çok kızdım, ona bişey demedim fazla tabi, ne de olsa çocuğumuza bakıyo. ama anne çok kötü olmuş yamuk olmuş dedim daha bana -olsun yamuk olsun nazar değmez, kızın doğru durmadı ki doğru kesiyim dio...sanki sana kes dien oldu tövbe tövbeee..

14. 28 Eylül 2009
  15. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bence sakin olun bebeğinizin sadece saçımı güzel sanki onun varlığı bile yeter..gözlerine bakın tenine dokunun boşverin saçını..biraz da böyle gezsin haklısınız tabi ama nasıl olsa düzelicek

16. 28 Eylül 2009
  17. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    olmadı peruk takarız yada çıt çıt lı uzatmalardankaydirigubbakcemile3:lepi:hihoyyyt

18. 28 Eylül 2009
  19. deryadeniz8380

deryadeniz8380 Oğlum EGE abi oluyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ayyyyyy ben sinir oldum okurken küçücük bebişin saçından ne istemiş anasına babasına sormadan :eek:lmaz:
    ben herhalde olan lafı söylerdim neyseki kökü kızında arkadaşım olan olmuş daha üzme kendini kızının saçınıda sıfıra vurdurma bence yeni çıkmaya başladığında çok kaşıntı yapıp batıyormuş yazık bebeğine