Sinirden ölmek üzereyim!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve tnmsz tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : tnmsz
  1. tnmsz

tnmsz yoruldum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar hani daha öncede konu konu açmıştım.nişanlımla problemim yok ailesiyle çok iyi anlaşıyorum ama problemli bi eltim var ailesi onun korkusundan bana çok mesafeli olmaya başladı diye.neyse bu konuda kafamı toplamıştım.tamam mecburlar o da gelinleri mesafe iyidir falan diye.
    ama bugün daha 2 saat önce ne oldu biliyor musunuz? okuldan çıktım çarşıya gittim arkadaşımla.düğün tarihi falan belli oldu.şöyle belli, markaların kataloglarını alacaktım kendi alacağım çeyizle için.
    neyse girdiği yerde kayınpeder ve valide hanımla krşılaştım.e siz ne yapıyorsunuz falan dedim.BANA EŞYA ALMAYA GELMİŞLER.düşünebiliyr musunuz? ne ben varım ne nişanlım bize eşya alacaklarmış.
    ya siz ne yapıyorsunuz benim niya haberim yok dedim.ne deseler :biz diğer gelinimize de kendimiz aldık onu götürmedik seni de götüremeyiz.
    şok oldum ya çıldırdım sebebe bak.
    beynimden kaynar sular döküldü.
    ve kızlar eşya falan derdim değil ben bu insanları el üstünde tuttum.beni eşit tuttukları gelin de sürekli kaynanamın gelip bana ağladığı gelin.insanlar neden bu kadar güvenilmez.
    ben de bu kadar korkak olmayın beni de onunla bir tutmayın bir seyde almayın dedim.ellerini öpüp çıktım.
    ve nişanlıma da ulaşamadım daha.
    size döktüm içimi şimdi ben ne yapmalıyım????

2. 6 Nisan 2009
  3. EU1

EU1 Guest

ailene söyle onlar arasınlar cnm senin beğenmen hgerektiğini söylesinleer

4. 6 Nisan 2009
  5. Aybala42

Aybala42 ''me veddeake rabbuke ve ma kale...'' Üye

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    153
    Sanıyorum konyada yaşıyorsun.Nişanlının ailesi de konyanın özellikle yerlisiyse malesef genelleme yapmayayım diyorum ama bu şekilde çok fazla örnekle karşılaştım.Hatta eşyaları alıp kendi zevklerine göre borcunu da yeni evli çifte yıkan çok insan gördüm.Yahu hem ben beğenmiyorum eşyayı hem borcunu ödetiyorsun.Madem bırak borcunu ödeyip yaşayacağım evin eşyasını da ben zevkime göre seçeyim değil mi?Biraz emrivaki yapılmış sanırım.Eşit ve adil olma adına diğer geline söz düşmesin diye sizi böyle bir zorlamanın içine sokmaya çalışmışlar.Bence daha fazla tartışma ortamı yaratacak konuşmalara girmeyin,direk nişanlınıza durumdan duyduğunuz rahatsızlığı anlatın.Nişanlınız arada denge kurmayı biliyorsa ailesine kendi zevkinizle döşeyeceğiniz evde oturmak istediğinizi uygun dille anlatacaktır.Siz de daha o eve gelin gelmeden sizinle yarış içine giren eltinizle daha mesafeli olursunuz.Bakın evlenmeden gerçek yüzünü görüp tedbir alma gibi bir hayır varmış yaşadığınız bu olayda.Şimdiden mutluluklar diliyorum.Allah hayırlı etsin...

6. 6 Nisan 2009
  7. EU1

EU1 Guest

halamda öyle yapmıştı gelinini almadan gidip kendi beğendiği yatak odasını almıştı kızda beğenmedi gidip değiştrdi:eek: ben olsam diyemezdim beğenmedim değiştirin diye çünkü kız hiçbirşeyde yardımcı olmadı

8. 6 Nisan 2009
  9. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bence burda nışanlınla konuşman gerekıyordu. boyle şeylerı bırebır konuşmak yanlış bence. nışanlınla sakınce konuşur gerekenı yapmasını söylerdın. eger yıne olmuyorsa kayınvalıdenle tek konuşurdun bence anı tepkı gıbı geldı bıraz ama geçmış detaylarını bılmıyorum.

10. 6 Nisan 2009
  11. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aaa bu kaıdnlar kulubundede duymadık sey kalmadı du bakalım daha neler duycık neler nasıl yanı sızden habersız esya alıyolar kendılerımı yenıdenmı evlenıyo acep onlarmııı oturcak sızın evınızdee ne gerı dusuncelı mılletıs yaaa benım zırnık esyama ben ve alemdan baska kımse karısmadı ıstedıgım herseyı alkdımmm esım bıle karısmadı esyalarımı alıreken zaten kaynammları gelmedı bılee

12. 6 Nisan 2009
  13. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Eşyayı onlar beğenip ödemesini size mi yaptıracaklar:1shok:
    ınşallah öyle değildir.
    Eşyamı da kendim beğenirim,borcunu da kendim öderim
    Bitti gitti

14. 6 Nisan 2009
  15. MENAR

MENAR Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Nişanlınla konuş önce bakalım o ne diyecek sana

16. 6 Nisan 2009
  17. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    ne güzel düşünceni içinde saklamamışsın söylemişsin onlara.nişanlınla konuş canım.nişanlın ailesine söz geçirebiliyor mu?eğer öyleyse rahatsın demek.benimkiler de aldı(artık onlar için uzun cümle bile kurmaya gerek yok kısaca benimkiler)inan şu anda o eşyalardan nefret ediyorum.evde hem bir renk uyumsuzluğu hem de desen uyumsuzluğu var.kapıyı açıp girince içim ferahlamıyor.ben beğenmedim diye söylemiştim,onlar olsun olsun şimdi bunları kullan ilerde eskiyince bir daha alırsınız dediler.şaka gibiydi.kesinlikle ilk eşya heyecanının yerini hiçbirşey tutmuyor.sakın onların almasına izin verme,nişanlına da baskı yap.

18. 6 Nisan 2009
  19. yuzdeyuzakrep

yuzdeyuzakrep Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    aaaa çıldırmak üzereyimdelikafadulden
    beni öldürmeyemi calısıyorsunuz sizdelikafadulden
    bune terbiyesizlik ya siz kimsiniz yahu evlenecekler evini kuracaklar alır:1shok:
    bundan zevk alıyolar bu insanlar ya vay be kaynanalar kayınbabalar ya vah anammm basımıza gelendelikafadulden
    ya böylelerine bi tekmando uygulucan aslındakötükedihüso
    ammaa işte :eek:klava:
    ya kızım kesinlikle kabul etme sizin begendiğinizle benim işim olmaz de kendievinize koyun cok begeniyosanız de ne manakk insanlar var ya:1rolleyes:
    yüzügü kafalarına fırlatmanı isterim yol yakınken :enbuyukkk:
    allah kolaylık versin:a015: