Sinirlerim Bozuldu Ya...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve BenmasMavi tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

3 Mart 2010
    Konu Sahibi : BenmasMavi
  1. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar ben aslında kayınvalidemle anlaşan biriyimdir yani önceleri sorunlarımız olsa da bu aralar aramız fena değildi...

Yenge hanım konusunu az çok bilirsiniz okuduğunuz kadarıyla.

Şimdi kayınvalidem yengeyle aramı düzeltmem konusunda baya ısrarlı .Öğlen beni aradı bu isteğini yineledi.

İdare et sonuçta eşinin yengesidir amcasıdır vs gibi laflar etti mafoldumben

Ben de onca ettiği laflara karşın evine oturmaya gitmeyeceğimi gidersem yüzsüzlük yapmış olacağımı benim gurur konusunda oldukça hassas olduğumu söyledim ,anlamadı hala ısrar etti.

Şimdi bizim bina aile binası gibi bişi kızlar .En alt katta ben,üstümde yengenin gelini,onun üstünde kaynımın kiracı bekleyen boş dairesi ,en üstte de yenge hanım oturuyor.

Kaynımın dairesine alçı yapılıyor ve 3 gündür ustalar var.

Ben ve eşim ustaya kaynımın dairesinde yemek vermeyi düşünüyorduk fakat kayınpederim ve kayınvalidem ustaya ayıp olacağını (!) söylediler ve evde vermem gerektiğini izah ettiler bu benim ve eşimin pek hoşuna gitmedi neyse kabul ettik okey dedik.

Ben ustaya yemek hazırlıyordum kayınvalidem aradı dedi ne yemek yapıyorsun patates yemeği dedim içine et yada kıyma koy dedi .

Ya belki evimde et yok belki koyacak durumum yok hem ben mecburmuyum elin ustasına et yedirmeye canım,aaa :umursamaz:

Neyse ben kıyma koydum biraz yemeğe ustalar geldi eve antreye masa attım orda verdim yemeği halıyı da akıllılık yapıp kaldırmıştım Allah tan .Çünkü ustaların sağında solunda alçı kırıntıları heryere döküldü tabi ben uyuz oldum bu duruma .Bugün yukarı çıkardım yemeklerini valla kim ne derse desin umrumda değil.Haksız mı yım sizce kızlar Çok üzgünüm çoook

Kaynımın evi boyanacak bir de.Kayınpederim demiş ki derya alsın renk kataloğunu yengesine çıksın yengesiyle geliniyle beraber karar versinler şimdi çıkmazsa ayıp olur kendi kafalarına göre yaptırdılar bize sormadılar demesinler demiş.

Kaynım demiş zaten şu renkler olsun diye daha onlara sormaya ne gerek var dedim.Kaynanam ayıp olur vs hala uzatıyo ben de ben çıkmam yukarı anne kaynımın seçtiği renkleri ustaya gösteririm o kadar dedim .Neyse trip attı kapadık.

Ben çıktım yukarı ustaya dedim şu renkleri istiyor kaynım adam tamam dedi.

Ya kızlar nedir bu saçmalık ya mantıklı geldi mi size şimdi birşey söyleyin

2. 3 Mart 2010
  3. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    K.pederi çok sevdim..süper amca..Hulusi Kentmen gibi..:1rolleyes:
    Bu söylediğim önceki konunda, seni yengelere karşı savunduğu içindi..

Ama katalog alıp yukarıya çıkman çok gereksiz..yemeği de evinde vermek zorunda değilsin..
    K.validen sorarsa..ağda yapıyordum evde yemek veremedim dersin pısıp kalırlar..

düşündüklerinde haklısın..doğruyu yapıyorsun..serin davran yengelere..

Son düzenleme: 3 Mart 2010
  4. 3 Mart 2010
  5. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Kaynanan gerçekten mantıksız ve gereksiz şeyler istemiş...
    Benim kaynanam da öyle istediklerinde hiçbir mantık yok...
    Takma kafana gitsin...

6. 3 Mart 2010
  7. askbocugum

askbocugum gomşumuz oluyoda bizim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sen kaynının ustasına yemek vermek zorunda deilsinki üstelik bide evinde yani hem kayınvalidene ne o nekarışıyor yok yemeğe kıyma koy yok evinde yemek ver aynı apartmanda oturuyorsun diyede eşinin yengesiyle konuşmak zorunda deilsin ne yapmak istiyosan onu yap kayınvalidenide takma çok saçma bence söyledikleri herşeyi onlar biliyolarya illa ki karışacaklar bence hiç önemseme

8. 3 Mart 2010
  9. askbocugum

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sen kaynının ustasına yemek vermek zorunda deilsinki üstelik bide evinde yani hem kayınvalidene ne o nekarışıyor yok yemeğe kıyma koy yok evinde yemek ver aynı apartmanda oturuyorsun diyede eşinin yengesiyle konuşmak zorunda deilsin ne yapmak istiyosan onu yap kayınvalidenide takma çok saçma bence söyledikleri herşeyi onlar biliyolarya illa ki karışacaklar bence hiç önemseme

10. 3 Mart 2010
  11. askbocugum

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    mesaj iki kere gitmiş yaa çok pardon

12. 3 Mart 2010
  13. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten şuan oldukça serinim olmam gerektiği gibi ...
    ama kayınvalidem ve kayınpederimin onca lafa karşın hala benim onlara gidip gelmem konusunda neden bu kadar ısrarcı olduklarını anlamıyorum doğrusu...
    neymiş insan insana muhtaçmış tamam doğru olabilir.
    onlarda araba var bizde yok şimdi bize birşey olsa onlardan yardım isticekmişiz de sanki ticari taksi denen şey yok ya ondan :umursamaz:

evet zorunda değilim ama hadi verdim şuan olduğu gibi kayınvalidemin tutup da yok evde ver yemeği ustaya ayıp olur demesi yersiz ,
    sonuçta bu ev benim evim elin işçisini eve almaya mecbur mu yum canım ben.
    Bir de diyorlar ki işçiler eve geldiği zaman evde yalnız durma amcanı çağır ayıp olmasın çağırmadı demesinler...
    Ben aman o ne demesin bu ne demesin diye davranırsam şu hayatta yanmışım demektir yanmış...

evet canım çok mantıksız
    kaynımın istediği renkler belli olmasına rağmen yukarı çıkıp onların fikrini almam gerekirmiş ayıp olurmuş
    sabah sabah nasıl sinirimi bozdu ya
    hala düşünüdükçe geriliyorum

14. 3 Mart 2010
  15. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    neden kaynının ustalarına sen yemek veriosun bide evinde zaten eşin evde yokken ustalara evde yemek vermeni isteyerek saçmalamış kayınvaliden
    yemege et koy dediginde et yok anne getirsende koysam deseydin

16. 3 Mart 2010
  17. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya çoğu kişi işçilere yemek vermiyor bile çay yapıyor yanına Allah ne verdiyse tepsiye koyup çıkarıyor.
    Benim yemek yapmam lazımmış.

İlk günlerinden kalan yemekleri ikinci gün de vermek istedim kayınvalidem ayıp olur sakın ha olmaz şimdi değişik yap dedi sinirden içim içimi yedi.

Yemek yaptığım yetmiyomuş gibi bir de hergün değişik yapmam gerekiyomuş yoksa elin adamına ayıp olurmuş bir de tanımam etmem adamları tanısam gam yemicem .

Ben de mi sorun onlarda mı anlamıyorum ya

18. 3 Mart 2010
  19. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    kayınvaliden de çok şeye karışmış
    anne kusura bakma evde eşim yokken yabancı erkeklere evde yemek veremem diyecektin
    neden söylemiyorsun ki hiçbir şey diyemez kalırdı
    üstelik eşin de söylemeliydi bunu annesine
    eşin nasıl izin verdi ona şaşırdım doğrusu