sinüzite kesin çözümü buldum

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve tatyana35 tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

28 Haziran 2012
    Konu Sahibi : tatyana35
  1. tatyana35

tatyana35 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bu sinüzit için olan konu başlığında çoook mesaj vardı eğer benim gibi okumaya üşenenler için açtım umarım yanlış yapmamışımdır. birde orda ki mesajlara benim öğrendiğim şeyi yazmış olan varmı diye göz gezdirdim ama göremedim.

sinüzitten baya çekiyorum saçımı tam kurutmasam hemen baş ağrısı her dakika resmen migrene dönüşüyo gibi. her neyse bu otların karıştırılmasıyla yapılan çayları da içemiyorum maalesef tadından dolayı.

ÇÖREKOTU yağının sinüzite çok iyi geldiğini hatta tamamen kestiği kişiler olduğunu duydum. her gece yatmadan önce birer damla burnunuza damlatın anında söküyomuş. duyar duymaz yazayım dedim ben denemeye başlıyorum.

tekrar ediyorum eğer bunu önceden söleyen olduysa kusura bakmayın.

2. 28 Haziran 2012
  3. badem30

badem30 tombul kızım beniiiim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sinüzit bende de var,eşimde de.geçen yıl çörekotu yağını kullanmıştık aktara danışıp.ama bir gün fenalaştım ben,o kadar yaktı ki gözlerimi,alnımı,burnumu,en az 1 saat boyunca ağladım ve bir daha da tövbe ettim,herkeste aynı etkiyi yapmaz belki de,ama kesinlikle 1 damladan fazla damlatmamak lazım,faydası var mıydı,evet vardı,ama kalıcı çözüm olur mu bilemem,çünkü yarıda kestik biz,inşallah sizlerin işine yarar da kurtuluruz bu beladan,ne fena bişeymiş :KK30:

4. 28 Haziran 2012
  5. tatyana35

tatyana35 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana anlatan kişi de bi damladan fazla sakın damlatma diyodu. onunki çok ilerlemiş ameliyat olcakmış ama bunu kullanmış çok ileri olmasına rağmen bir damla damlatmış hergün sadece. demekki bu yüzden sakın fazla damlatma diyodu. onunki geçmiş şuan ameliyat olmamış. açıkcası duydum denicem diyorum da boğulma korkum var burnuma bişi damlatamıyorum yine de denicem:) sırf şu baş ağrısı yüzünden.

6. 29 Haziran 2012
  7. lion81

lion81 *Relax* Pro Üye

Beğenildi:
    81
    Beğendikleri:
    96
    Ödül Puanları:
    48
    Benimde sinüzitim vardı 10-15 yıldır var.Bu sene ilaç iğne hiçbişey fayda etmedi en sonunda başka bir dr a gittim ameliyat dendi.12 nisanda da ameliyatımı oldum çok şükür.Bundan sonrasınada dikkat etmem gerekiyormuş tekrar yenileyebiliyormuş.Ameliyatımda uzun sürdü dr a hocam sinüzit kolay bir ameliyat neden bu kadar uzun sürdü dediğimde ise seninki çok ilerlemiş çok kötü durumdaydı bizi bayağı uğraştırdı.Normal burun ameliyatından bile uğraştırıcı dedi.15 gün sonra endoskopi yapıldı kamerayla iç kısımları bile gördüm yaraydı hep içerisi.Şimdi dikkat ediyorum kesinlikle saçlarımı tamamiyle kurutuyorum ıslak bırakmıyorum.Öncesinde aman bişey olmaz diye diye iyice ilerlemiş.

8. 29 Haziran 2012
  9. tatyana35

tatyana35 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende ondan korkuyorum işte. hatta yüzüme dokununca bazı yerleri acıyo bile çok var

10. 29 Haziran 2012
  11. badem30

badem30 tombul kızım beniiiim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun arkadaşlar,inşallah en kısa sürede kurtuluruz bu beladan,iyi bakın kendinize :KK34:

12. 29 Haziran 2012
  13. tatyana35

tatyana35 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağo umarım kurtulcazl:KK34:

14. 2 Temmuz 2012
  15. simge_li

simge_li Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evveeeetttt bayanlarrrr!
    ben 16 yıldır bu illetle uğraşıyorum ama son bir aydır şiddetli baş, diş burun ve elmacık kemiği ağrısından bütün hayatım felç olmuştu. sanki dişlerimi söküyorlar yanağımı da tır çarpmış acısı hissediyordum kullanmadığım iğne, ilaç denemediğim çörekotu yağı, okaliptus yağı, papatya buğusu vb.bitkisel çözüm kalmamıştı taaaaa kii 4 gün öncesine kadar. yapanların 5 yıldır tık yok dediği ama çok korktuğum hatta asla yapmam dediğim bir yöntem vardı ''ACI KAVUN,ÇIRTATAN vb.'' farklı isimlerde bir bitki. dedim bu ağrıdan öleceğime bu bitkiyi kullanayım daha iyidir.bindim bisikletime bu arada BALIKESİR de yaşıyorum aramadığım tarla takka kalmadı ve nihayetinde buldum.tam olgunlaşmış 2 tanesini dikkatlice kopardım. bir çay bardağı kaynayıp soğumuş suya bir tanesini yaklaşık 4-5 damla sıktım. burnuma 4-5 damla damlattım çok acır boğazını parçalar demişlerdi baktım acı yok burnuma suyu bir kez çekip 5e kadar saydım bıraktım. üstüne bir de nane yağı ile buğu yaptım 5 dak. kadar ve aradan 3 saat geçti burnum deliler gibi akmaya başladı. hatta gece sabaha kadar burun akıntısından uyuyamadım yastığıma havlular serdim. 4 gündür akıyordu hatta ilk 2 gün şiddetli ağrılarım devam etti ama 2 gündür allaha şükür ağrılarım kesildi. bu gün de kanlı kanlı aktı burnum ve kesildi akıntısı. kendimi kuş gibi hissediyorum şuanda çok mutluyum. az miktarda başlayıp herhangi bir alerjik durum oluşmazsa deneyip miktarını arttırarak kullanın derim. hatta aslen ıspartalıyım orada da bir eczacı varmış o da bir karışım hazırlıyormuş kullanan herkes çok memnun kaldığını söyledi ıspartaya ağustos gibi gideceğim yine almayı düşünüyorum o karışımdan ne olur olmaz bulunsun. eczacıyla iletişime geçer ismini numarasını yazarım isteyenler iletişime geçer ilaçtan ister. acı kavunun iyileştirme durumunu ilerleyen zamanlarda yazarım sizlere...
    görüşmek üzere diyorummmm sağlıcakla kalınnn ağrısız sızısız günlerrrrrr...
    :KK42:

16. 2 Temmuz 2012
  17. ogltkn

ogltkn ogülü Üye

Beğenildi:
    12
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    simgeli
    ısparta'da tanıdıklarım var, eczaneden karışımı aldırabilirim..bana eczanenin bilgilerini verirsen çok sevinirim...
    son 1 yıldır kullanmadığım antibiyotik kalmadı :KK43: şu an yeni bir tedaviye başladım ve artık bu illet bitsin istiyorum..

18. 2 Temmuz 2012
  19. simge_li

simge_li Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ıspartaya ağustos ayında gideceğim ailem de şuanda orada değiller. ağustos ayında hepimiz orada olacağız o zaman öğrenirim :) bu arada sanırım acıkavun bende işe yaradı hala ara ara kanlı koyu renkte akıntı geliyor....