sıra geldi 6. ay aşısına...

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve sezince tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar, 6. ay aşısını yaptırmamıza az kaldı; ama şimdiden kaygılanmaya başladım. 2. ay aşısının izinin hala kalması, 4. ay aşınının da yeni geçmesi beni epey sıktı zaten. Peki, 6. ay aşısında bebek nasıl etkilenir, ateş, huzursuzluk, iştahsızlık vb. yaşanır mı?

2. 12 Temmuz 2010
  3. txuxlinxsxahin

txuxlinxsxahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biz de 6. ay aşımızı daha yaptırmadık 10 gün sonra.daha önceki aşılarda ateş huzursuzluk olmuş muydu?

4. 12 Temmuz 2010
  5. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    1. ve 2. ay aşısında sorun yaşamamıştım; ama 4. ay aşısında hafif ateş olmuştu, bir ölçek minoset şurup içirmiştim, iyi gelmişti.

6. 12 Temmuz 2010
  7. txuxlinxsxahin

txuxlinxsxahin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de 4. ayda hafif ateş oldu şurup içirmedim ama.çocuklar değişik tepkiler veriyor tabii.inş bu aşılarda hafif geçer Allah yardımcımız olsun...

8. 13 Temmuz 2010
  9. oykununannesi

oykununannesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Moral bozmak gibi olmasın ama, ilk aşılarında ne ateşlenme ne huysuzluk tepkisi veren kızım 6. ay aşısından sonra tamamen değişti. 10 gündür huysuz, mızmız, yediklerini püskürtmeye başladı, uyku düzeni değişti. Birebir aşıdan sonra olduğu için aşıya bağlıyorum ben de. Umarım en yakın zamanda geçecek, ve yine umarım ki siz böyle sorunlar yaşamazsınız. Hafifte ateşi oldu ama ben ateş düşürücü filan vermedim, hep kontrol ettim. 37 yi de geçmedi zaten

10. 13 Temmuz 2010
  11. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bebekten bebeğe değişen bi durum bu benim oğlum ne önceki aşılarında ne 6. ay ne 1 yaş aşısında ateş olmadı çok şükür bi huzursuzluğuda olmadı kendinizi olacak diyede şartlandırmayın bebekleriniz sizlerin stresindende etkilenir olursa ağrı kesici ateş düşürücü şuruplarla düşürmeye çalışırsınız ama inşallah ateşsiz sıkıntısız atlatırsınız bizim gibi