Sırf iş yüzünden ayrılık olur mu?Lütfen yardım...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve simsiyah83 tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : simsiyah83
  1. simsiyah83

simsiyah83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    2001 yılında tanıştık eşimle aynı üniversitede okuduk ben öğretmen olarak atandım o atanamadı çokta uğraşmadı polis oldu.Annem çok karşı çıktı evlenmemize babam hep gece 12 den önce eve gelmezdi sen de benim gibi olma dedi dinlemedim.İstanbul da çalıştık onun yanına tayinle geldim her şey iyiydi şimdi bir ilçeye geldik şark görevi yapıyoruz.Eşim çok anlayışlı,sabırlı,saygılı,iyi niyetlidir beni çok sever bende onu çok seviyorum.Buraya o kadar ee ne var dediniz belki de.Ama bu ilçede yapacak hiçbir şeyin olmaması ,hiçbir tanıdığın olmaması yeni bir yaşam beni bunalıma sürükledi şimdi ise eşimin işleri o kadar yoğunki bir kaç haftadır hep gece 12 de eve geliyor.
    yıllarca babamı bekledim böyle yalnız büyüdüm ama şimdi tekrar aynı şeyleri yaşayacağım fikri beni resmen hasta etti 2 haftadır 6 kilo verdim sürekli ağlıyorum gerçekten çok kötüyüm hiçbirşey yiyemiyorum bile yani çocukluğumda yaşadıklarımı benim çocuklarımındayaşayacağı fikri beni çileden çıkarıyor ama onu seviyorum.
    Arkadaşlar sırf iş yüzünden boşanma kararı vermek üzereyim sizce doğru mu yapıyorum lütfen bana bir fikir verin şuan sağlıklı düşünemiyorum ve aileme de söyleyemiyorum objektif bir görüşe ihtiyacım var.:2:

Son düzenleme: 31 Ekim 2010
  2. 31 Ekim 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Adam ekmek parası peşinde siz bunalımdasınız..
    Bu konuyu eşinize açsanız yeterince kırılır zaten..
    Ortak bir payda göremedim ben..
    Bu yüzden evet bence boşanın..

4. 31 Ekim 2010
  5. cadaloz99

cadaloz99 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Esiniz ne yapsin calismak zorunda... Zamanla alisirsin bulundugun ortama , Suan bunalimdasin dir, o yuzden boyle dusunuyorsun dur ... Biraz zaman birak ...

6. 31 Ekim 2010
  7. prenses006

prenses006 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.150
    Ödül Puanları:
    188
    öncelikle bir derdim var bölümündeki konunuzun tekrarını sildirin editörlerden. sorununuza gelince, iyi günde kötü günde diye bir yola çıkmışsınız, ortak bir hayatı kurup sürdürmek için evlendiniz. iş yüzünden ayrılık olmaz bence olmamalı, sizde çalışıyormuşsunuz, işinize gidip gelin,evinizle ilgilenin kendinizi meşgul etmeye çalışın biraz.eşiniz size saygı duyuyormuş seviyormuş,bunlar önemli faktörler evlilikte.bir evliliği ayakta tutan temeller bunlardır bence. üzmeyin kendinizi. belki zamanla daha iyi şartları olan bir yere tayininiz olur.

8. 31 Ekim 2010
  9. zehra2509

zehra2509 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim eşimde polis bende gurbetteyim kimsem yok yanımda hep yalnızım üniv.mezunuyum ama şuan çalışmıyorum yapacak bişey yok ya ne demek boşansam mı ömür boyu şark görevi yapmayacakki eşin ya tamam işleri yoğun ama hep öyle ilçelerde yaşamayacaksın bunalıma girmiş olabilirsin canım ama atlatırsın ya okadar kafana takma eşinin polis olacağını bildiğinde bukadar yoğun çalışacağını ve işinin kolay olmayacağını bilmen lazımdı sonuçta polisin belirli bir çalışma saati yok yapacakta bişey yok işsiz olmasından iyi bence çalışması ya kafana takıpta geri dönülmez hatalar yapma canım mutlu bir evlilik bitirilir mi?millet kötü giden evliliğini kurtarmaya çalışıyor sakın pişman olacağın şeyler yapma derim ben ama bu benim nacizhane fikrim canım...

10. 31 Ekim 2010
  11. hard_disc

hard_disc Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgili arkadaşım, ben de polis çocuğuyum, abim ve erkek kardeşim de polis; seni çok iyi anlıyorum. Kardeşim de Tunceli'de yaptı şark görevini, ilk gittiği zamanlar çok zorlanmıştı ama zamanla arkadaş edindikçe alıştı oraya.

Eşini seviyorsun ve o da seni seviyor; üstelik çok da güzel özellikleri varmış (anlayışlı, sabırlı vs.); bunlar her zaman bulunmuyor, forumun bu bölümünde biraz gezinirsen göreceksin. Öğretmen eşlerin oldukça anlayışsız olduğu evlilikler de var, ya da özel sektörde haftanın altı günü akşama kadar mesai yapan mesleklerde var. Eşiniz de bu durumdan memnun değildir eminim, o da sevdiği eşiyle daha çok zaman geçirmek, sosyal aktiviteler yapmak istiyordur. Şark görevi de geçici bir süre sonuçta, tekrar batıya geleceksiniz. Biraz daha anlayışlı olmaya ve birlikte geçirdiğiniz zamanları mümkün olduğunca dolu yaşamaya gayret edin. Evinizde güzel filmler izler, arkadaşlarınızla toplanırsınız, sonuçta bulunduğunuz yerde sizin gibi görev için bulunan memurlar vardır, onlarla kendinize güzel bir arkadaş grubu oluşturabilirsiniz.

Mutluluklar diliyorum...

12. 31 Ekim 2010
  13. mirka

mirka hayattan tek dileğim var Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gece 12 de eve gelmesi değil annenizin de telkinleriyle eşinizi babanızla karşılaştırmanızdan kaynaklanıyor sorununuz.

unutmayın siz anneniz değilsiniz (ayrı bireylersiniz evet annenizin kızısınız ama o değilsiniz, aynı olaya farklı tepkiler veren farklı hisler duyan ayrı bir bireysiniz) eşinizde babanız değil. onun için sorununuzu kafanızda yaratıyorsunuz.

14. 31 Ekim 2010
  15. simsiyah83

simsiyah83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    yorumunuz için teşekkürederim konu tekrarını nasıl sildirebilrim?

16. 31 Ekim 2010
  17. simsiyah83

simsiyah83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    öyle bir haldeyim ki dedim ya günlerdir hiç bir şey yiyemiyyorum bile konuşacak kimsem yok beni anlayabilrsiniz.Yani ddüşünün aileme söylemiyorum bile 12 de geldi diye.yorumununz için teşekkürederim.

18. 31 Ekim 2010
  19. almor

almor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    163
    Ev hanımı olsanız neyse gün boyu evde tek başına vakit geçmez ama siz de çalışıyormuşsunuz zaten gün boyu işte yorulursunuz sizi meşgul edecek bir işiniz var ya o da olmasaydı.