Sirke mucizesi ispatlandı

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve mandalings tarafından 29 Eylül 2009 başlatılmıştır.

29 Eylül 2009
    Konu Sahibi : mandalings
  1. mandalings

mandalings Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Japon Beslenme ve Yemek Bilim Kurumu sirkeye keskin kokusunu ve ekşi tadını veren ana maddesinin yağ yakıcı bir özelliğe sahip olabileceğini açıkladı. 175 aşırı kilolu Japon erkek ve kadının katılımıyla yaptıkları araştırmada, her gün bir içeceğe 1-2 kaşık elma sirkesi karıştırıp 12 hafta boyunca tüketenlerin tüketemeyenlere göre beden kitle indeksinde düüşü, iç yağlanmalarında azalma ve bel çevrelerinde incelme kaydedilmiş.

Araştırma sonucunda sirkenin içindeki asetik asidin, protein salgılayarak yağların parçalanmasını sağlayan genleri harekete geçirdiği tespit edildi.

habertürk

2. 29 Eylül 2009
  3. YURDUSUM

YURDUSUM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canım ya ah bide midemizi yakmasa çok güzel olacak ama.
    Salatalarda kullanıyorum ama, şimdi bazı arkadaşlarımız sirke ve bal ixir'i uyguluyorlar zayıflamak için, hayırlısı valla.

4. 29 Eylül 2009
  5. mandalings

mandalings Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Yazıda herhangi bir içeceğe diyor bende elma suyuna koyuyorum ısırgan ve enginar suyu ile bir ekşime olmuyor. Elma sirkesinin asidi diğer sirkelere nazaran daha az.Ama mideni hala yakıyorsa içeçeğin miktarını arttırabilirsin

6. 30 Eylül 2009
  7. cansu_83

cansu_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende hiç içemedim arkadaşlar.iki şişe aldım başlayalı 1.5 hafta oldu 4 kilo verdim ama sirkeyide hakıkaten cok içmek istememe rağmen olmuyor..nasıl bir çözüm bulucam bilmiyorum :KK43:

8. 27 Kasım 2009
  9. sliuistu

sliuistu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla ben elma sirkesiyle 6-7 kilo verdim(tabi birazda aşk acısı vardı oda yemegi azaltmamı sagladı)

10. 27 Kasım 2009
  11. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    1.5 haftadır insan nasıl 4 kilo verir yahu :uhm: ben 1 aydır içiyorum tık yok mafoldumben

12. 10 Aralık 2009
  13. lua_

lua_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar elma sirkesini deneyen yakınlarım var ve sonuçlarından çok memnun kaldılar. sabah ya da akşam yatmadan ılık suyun içine 1 kaşık koyup içiyorlardı ben de denedim ama fazla dayanamadım tadı gerçekten çok kötü :KK43: tabii bir de sadece sirke içmekle olmuyor diyet de yapılması gerek. ben bugün başladım diyete sirke içmeyede yarın başlayacağım bakalım inşallah kilo verebilirim

14. 10 Aralık 2009
  15. turamm

turamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benimde kafam karıştı bende içiyordum dün dr biri tv elma sirkesinin faydası olmadıgını söylüyor dr maranki içilince kilo verirsin diyor kafam karıştı dünkü dr içtigin zaman aniden kalbin durabilecegini söylüyor bunu söyleyen dr gürkan kubilay ne yapacagız kararsız kaldım ben bunu duymadan öncede ben içtigim zamanlar kalbimin çok çarptıgını hissettim artık kararı siz verinakannehir
    :1no2:

16. 11 Aralık 2009
  17. kristaltane

kristaltane işte ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende sirke ile ilgili bir konu açacaktım ki bu konuyu buldum bende merak ediyorum faydası var olur mu diye bu araalar sürekli içiyorum ama direk içiyorum birşeye katmıyorum devam edelim bakalım

18. 11 Aralık 2009
  19. kulitta

kulitta İlahi Adalet Pro Üye

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Vücüt yağlarını eritebilmek amacıyla içilen bazı maddeleri test edebilmek amaçlı - yıllar önce TV de bir doktorun açıklaması bana çok mantıklı gelmişti.

Doktorumuz: Vücut yağının - yemeklerde kullandığımız margarinden çok daha zor eridiğini vurgulamış ve kullanacağınız maddeyi margarinin üzerine dökün ve bekleyin bakalım margarin eriyecek mi?
    Bu testi yaparak içilecek maddelerin vücut yağlarını eritebilme gücünü ölçün demişti.

Bunu hiç denemesemde unutamadığım bir açıklama olmuştu - paylaşmak istedim.a.s.