Şişlikler..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve norsis tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : norsis
  1. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar dün 36. haftamı bitirdim,fakat 1 haftadır el ve ayaklarımdaki şişlikler gitmiyor,ellerimi sıkamıyorum,ayaklarımın üstüne basınca acıyor,gözlerimde de hissediyorum o şişliği,sıcaklarda etkilidir mutlaka,çünkü sabahları uyandığımda yorgun kalkıyorum,sanki tüm gece taş taşımışım gibi..doktor kontrolüm haftaya,ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve bu halime uuyuz oluyorum..Ayaklarımı yukarıya kaldırıp yatıyorum ama nafile..
    Bi hal çaresini bilen yazarsa çok sevinirim..

2. 7 Ağustos 2010
  3. Dexterella

Dexterella Minik Böceğim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Bol bol su iç canım, son haftalarına geldiğin için şişlikler normal.Ben de sabah kalkınca yere bastığım an ayaklarımın altı acıyo. Sonradan düzeliyo. Ben de şişlik falan yok ama doktor sen yine de bol bol su iç, son haftalarda birden değişebilir herşey dedi. :)

4. 7 Ağustos 2010
  5. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    seni korkutmak istemiyorum canım ama bence doktor kontrolünü öne aldır ve idrar testi iste.idrarında protein olup olmadığına baktır ve düzenli olarak tansiyon ölçümü yap.bu şişlikler hamileliğin son aylarında görülebilir ve sıcaklarda etkili olabilir tabii ama dikkatli olmak lazım.benimde hamileliğimde ellerim,ayaklarım ve yüzüm şişmişti.aynen anlattığın gibiydi ve önemsemedim.meğer gebelik zehirlenmesi yaşıyormuşum,onun belirtileriymiş bunlar! 33.haftamda preeklampsi nedeniyle ikiz bebeklerimi dünyaya getirdim.şimdi iyiyiz ama çok zor günler geçirdik.sana diyeceğim şu ki bu belirtileri hafife alma.bence ciddi birşeyin yok ama dikkatli olmakta da fayda var.

6. 7 Ağustos 2010
  7. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler kızlar,önerilerinizi dikkate alacağım..
    Firdos zaten gebelik şekerim mevcut,2 hafta önce idrarda protein yoktu ama,doktora en kısa zamanda danışacağım bu durumu..İnşallah önemli bi durum yoktur..

8. 8 Ağustos 2010
  9. nisanyagmuru_29

nisanyagmuru_29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgili Norsis,

benim sisiliklerim cok erken basladi. Hatta doktor gebelik zehirlenmesinden süphelendi. cok sükür kan temiz cikti. Simdi 28. haftadayim. Sisilikleri dogal bir yöntemle cok sükür kontrol altina labaildik. Kirmizi üzümün cekirdeginden olusan haplardan kullaniyorum. Ben almanyada yasiyorum. Türkiyeye 2 sene izine geldigimde haplari degilde bu kirmizi üzüm cekirdeginin aktarlarda baharatcilarda satildigini gördüm (OPC ana maddenin adi). Hatta bir tanidigima alip verdim. Baska birsürü faydalari var. internetten arastirabilirsiniz. 3 haftadir düzenli kullanmaya basladim, ve sisilikler resmen yok oldu.Ellerimdede ayaklarimdada. Allaha sükür. Bazende dogada aramak lazim cözümleri. Tavsiye ederim ve sana ayni sorunu yasyan tüm gebelere. Tabii endise eden olursa doktoruna danissin. Burdaki doktorlar onay veriyor. Sonucta bildigin üzüm cekirdegi.

Sevgiler

iyi geceler

10. 8 Ağustos 2010
  11. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler nisan yağmuru,ama önce kuru üzümün bendeki şekeri yükseltmesi ne derece olur,onu öğrenmeliyim..Çok saol..

12. 8 Ağustos 2010
  13. nisanyagmuru_29

nisanyagmuru_29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili noris,

bahsettigim kesinlikler kuru üzüm degil. Kirmizi üzümün sadece cekirdegi, onun toz hali. Meyvasi degil.Sadece cekirdeginden olusan kisim. Sekeri yükseltmesi söz konusu olmadigi gibi tam tersine düsürücü etkisi vardir. Konuyla ilgili bir link buldum ama izin vermiyor site yazmama.özel mesaj atarim.

burdan okuyabilirsin. Doktorunada danis tabiki. Hayirli dogumlar

nisanyagmuru

14. 8 Ağustos 2010
  15. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    tamam o zaman ben bi bakayım,şişliklerim yüzünden el parmaklarımda çatlamalar var,karnım çatlamadı ama ellerim çatlıcak ve iz kalcak :KK43:

16. 8 Ağustos 2010
  17. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    canım geçmiş olsun.
    bende haziran ayında doğum yaptım; son 5 hafta benim de sisliklerle geçti; tuzu azalttım; ayaklarımı kaldırdım filan ama geçmedi.
    doğumdan sonra biraz arttı; ancak doğumdan 1 hafta sonra tamamen geçti.
    sen yine dikkat etmeye davem et, ama geçmezse de endişelenme, herkes yaşıyo nerdeyse bu sorunu:KK46:

18. 9 Ağustos 2010
  19. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    sisliklerin bir cok nedeni olabiliyor
    seker, gebelik zehirlenmesi gibi allah korusun
    siz yinede doktorunuza danisin en kisa zamanda ..
    benimde 35. haftadan sonra sismisti ellerim ve ayaklarim ama havalar 40 dereceye cikmisti burda butun testlerim yapildi ve temiz cikti
    doktorum tuzlu yedigim icin ve sicaklardan olabilir dedi
    tuzu bir hayli azalttim havalarda sogudu yani suan 20 derece filan ve hic sisligim kalmadi
    sabahlari ellerim sis oluyor bir iki dakika acip kapatiyorum parmaklarimi normale donuyor gece uykuda hareketsizlikten sanirim oda
    gecmis olsun .. umarim onemli bir sey degildir