Sistit Tekrarlar mı? Hiç Tedavisi Yok mu?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve white_flowers tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : white_flowers
  1. white_flowers

white_flowers Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaslar,
    ben sitede yeni sayilirim. daha once bir konuda yardimlarinizi almistim sagolun hepiniz.
    bir sorunum var (yine ) :KK43:
    yaklasik 15 gun once sistit olmustum (balayi sistiti) cok sancim oldu acile gittim;
    idrar yolu enf. dediler ilac kullandim 4-5 gun, iyiydim.

dun geceden beri yine sancilandim. kasiklarim cok agriyor.. yeniden mi sistit oldum acaba? var mi bilgisi olan,

tsk

2. 18 Ağustos 2009
  3. white_flowers

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hic bilgisi olan yok sanirim :KK43:(

4. 18 Ağustos 2009
  5. iipekkk

iipekkk Guest

sistit tekrarlayan bir rahatsızlık kendini üşütmemeye bak bol bol su iç 2-2,5 litre
    günlük ped kullanma ilişkiden sonra ilk on dakika içinde idrara çıkmaya bak
    idrarını uzun süre tutmaktan kaçın idrardaki bakteriler uzun süre tuttuğumuz zaman
    mesane duvarına yapışırmış çok fazla kahve ve çay tüketimi mesanenin tahriş olmasına neden olurmuş
    bütün bunların içinde en güzel çözüm bol bol su içmek ben çok faydasını görüyorum tabi bazen fazla iltihap olunca faydası olmuyo ilaç kullanmam gerekiyo birde ben çay kahveyi de denedim eğer su içmeyip o gün üstüne birde çay kahveyi fazla kaçırdıysam akşama doğru yanma başlıyo
    birde karnıbahar brokoli kürünün iyi geldiği söyleniyor ama hiç yapmadım sadece en son sistit olduğumda maydanoz suyu içmiştim ve buharına oturmuştum o da faydalı oldu

6. 18 Ağustos 2009
  7. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    canım çok geçmiş olsun onun verdiği yanma acısını çok iyi bilirim 2 yıldır çekiyorum çünkü böbreklerime sıçrayacak diye çok korkuyorum çünkü sık sık oluyorum bazen antibiyotik işi bile yaramıyor.
    iipekkk ciğim dediği herşeyi yapıyorum ben ama yine oluyor yine oluyor kronikleşince ne yaparsan yap peşini bırakmıyor doktorun verdiği ilaçları düzenli kullan bakalım inş kurtulursun.

8. 18 Ağustos 2009
  9. white_flowers

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tesekkurler verdiginiz bilgiler icin.
    bu siteyi iyiki buldum.

isyeri klimali, acik ayakkabilarla ayagimi usutuyorum herhalde :KK43:(

kadin olmak cok farkliymis, bekarliga benzemiyor icin,
    jinekolojik rahatsizliklar basliyor hemen :KK43:((( daha 1,5 aylik evliyim, bari 1-2 sene sonra ciksaydi bu hastaliklar :KK43:(((((((((((((((

10. 18 Ağustos 2009
  11. ebru_76

ebru_76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım aynı rahatsızlığı bende geçirdim.Dr gitmiştim özellikle yeni evlilerde oluyor.Sürekli tekrarlıyor.Antibiyotikle geçiyor,annem bana mısır püskülünü,kiraz çöpünü kaynat aktarlarda satılıyor.Sürekli idrara çıkartıyo.Ayaklarını sıcak tut.Nöbet şekeri yemeni tavsiye ederim.Şekercilerde satılıyor.Geçmiş olsun

12. 18 Ağustos 2009
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    aynen bende sık sık olurum.ama başladığını hissettiğim anda bol su içer sık sık tuvalete gidince hemen atlatırım.bide hazırlıksız ilişkiye girincede oluyor.

14. 18 Ağustos 2009
  15. asnil

asnil içimin gülen yüzü... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar bende yeni enfeksiyon gecirdim , ara ara yanmalar oluyor ne içsem faydalı olur yardım edin iyi gelen bitki çayı varmı acaba

16. 18 Ağustos 2009
  17. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    ben bunu 2 yıldır çekiyorum size elma yağını tavsiye ederim bakalım ben daha başlamadım yeni duydum çünkü yapanlar çok memnun babaannem bile ilk evlendiğinde yapmış ve o zaman bu zamandır daha hiç böyle şeylerle karşılaşmamış 3 gece yatarken tampona damlatıyorsunuz birazda sıvıyağ damlatıyorsunuz çünkü çok etkili yakıcı özelliği var inceltmek için sıvıyağ kullanıyorsunuz vajinanıza sokup yatıyorsunuz sabahta çıkarıyorsunuz 3 gün sonra iltihap döküyorsunuz bende yapcam ama 2 gün sonra adetim olcak o bi olsun bitsin hemen başlayacağım.

18. 19 Ağustos 2009
  19. asnil

asnil içimin gülen yüzü... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen yaptıktan sonra burda deneyimlerini paylaş bizimle , merakla sonucunu bekliyorum umarım başarılı olur bizlerede tavsiye edersin