Sitedeki Sorunların Toplamı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve eMu tarafından 10 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eMu
  1. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba öncelikle uzun zamandır sitedeki bir çok yazıyı okuyordum ama yeni üye olup size akıl danışmak istedim

Yıllardır dağcılık yapmaya çalışırım kendimize ait bi klübümüz vardı ordan biriyle tanıştım tanışmadan 10 gün sonra sevgili olduk.Hem partnerimin dağcı olmasını istemiştim ki beraber her yere gidebileyim.Başta herşey çok güzeldi ortak özellikler görüşmeler anlaşmalar falan.Unutmadan ikimiz arasında kilometrelerce fark var 7-9 saat arası saat farkı.Birimiz için hayat geceyse diğeri için gündüz.İlk önce faceteki arkadaşlarımdan rahatsız oldu başta istememiştim ama sonra hayatı paylaşacağın insan ben değil miyim neden ısrar ediyorsun silmemekte deyince bende sildim.Başta herkesten kıskandığı için face profiline evli olduğumuzu yazdı bi süre sonra işler değişmeye başladı seni rahatsız ederler bana zarar vermek isteyenler seni bulur diye faceteki o kısmı kapattı devamında sayfasına yazarken çok uzatıyorum olayı diye yazmamı istemedi yazmaya devam edince yazma özl kısıtladı sonra yine açtı ve yine aynı şeyler ve başka bi face açtım diye ki daha öncede demişti benden habersiz başka açarsan diye ki açtım ve ilk onu ekledim ama bunu gerekçe göstererek sildi.Sayfasında bi kıza yazdığı yazıdan rahatsız oldum ve ben bu kalemleri istesem vermezsin ama ona veriyorsun dedim.O senin işine yaramaz o insan sanatçı sende ne varsa istiyorsun dedi.Oysaki insan nezaketen al canım senin olsun göndereyim falan der diye beklerken.Başlarda da yaz tatilinde geleceğinden ailelerin tanışıp sözleneceğiz evleniriz okul bitmeden buraya yerleşirsin muhabbetleri vardı sonraları bu konular hiç açılmaz oldu.Mail yazmamı isterdi yazıyorum cevap gelmiyor gelse bir iki cümle sebep ne vaktim yok facete yazıyor vakti var bana vakti yok sonraları hiç yazmamaya başladı neden dediğimde bazen öyle basit gerekçeler sunuyor ki para planması yaptığından yağladığı şeyler olduğundan yani herkese ayıracak vakti oluyor bana gelince kalmıyor.Bunun gibi bi sürü şey en son dün karar verdim.Mobilyaları bahane edeyim fikrini alayım eğer evlenirsek ne tarz alırız mobilyaları damatlık nasıl olsun falan.

Gelen cevap hani sen evlenmek istemiyordun ne oldu sana.Başta şaşırdım ne yani ömür boyu sevgili mi olacağız dedim.40-50 Yaşına gelmişim hala sevgili modunda.Daha önce bir konuşmada böyle bi söz söylemişim onu bahane olarak unutmamış bana sunuyor.Sonrasında benim msne yazdığım bi sözü yeni biri var gibi bana algılatmaya çalışıyor.Ne zaman geleceksin bana bişey de 5 yıl sonra mı olur diyorum.Okulun ne zaman biteceği belli değil askerliğin ne zaman biteceği belli değil bahanesi uydurup demek geleceğim tarih belli değilse benden ayrılacaksın belliyse benimle devam edeceksin deyip olayı bana yönlendiriyor.Tamam bekliyorum ama ya geldiğinde olmaz bitti dersen ya da onca zaman bekleyip ben TR dönmekten vazgeçtin dersem ne yapacağım dedim iyi o zaman sevgili mi olmayalım diyor.Bir saate kadar yazdım yazdım en son bi şey yazmışım bana gönderip ben yatıcam dedi.Sallamadı resmen.Daha öncede bi çok kez ayrılmak istedim kabul etmedi.Ayrılmak istemiyor ama nasıl bi mantığı varsa kendini Hint kumaşı zannedip benim çevresinde dönmem istediği zaman aramam sormam sonrasında bişey yokmuş gibi pervane olmamı istiyor.Dünden beri yazmıyorum sizcede ne yapmak en doğrusu beklemek mi bitirmek mi?

2. 10 Ağustos 2010
  3. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    akışına bırak gitsin....
    değmez...

4. 10 Ağustos 2010
  5. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buraya yazmadan önce evli insanların sorunlarını okudum ve diğer sevgilisi olan insanların davranışlarınıda.Sevgi aşk sevdiğin insanla mutlu olmak bi hayatı geçirmek sevdiğin şeyleri yapmak istemek güzel ama bu evlenmeye ve devam ettirmeye yetmediğini gördüm.Sonradan birine muhtaç bi insan haline gelip ömür boyu mutsuz olmaktansa baştan kestirmek en güzeli.

Acaba erkeklerin dediklerini yaptıkça daha çok üzerimize geliyorlar anlamadım.3 Kez sevdim üçünde de aynı şeyler.Sorun bende mi onlarda mı bakış açımda mı bilmiyorum:KK43:

6. 10 Ağustos 2010
  7. acemicadi

acemicadi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    son zamanlarında erkek arkadaşını evliliğe ikna edemeyen kadınların konuları çoğalmaya başladı.

bu kaçıncı.

teyzemin kızı da 9 yıllık sevgilisi evlenmek istemediği için ayrıldı

erkekler niye kaçmaya başladı ki evlilikten bu kadar

8. 10 Ağustos 2010
  9. Tarcin...

Tarcin... canım kuzularim... Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bence heyecanını yitirmiş son çırpınışları..

10. 10 Ağustos 2010
  11. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bilmem hata mı yaptım ama konunuzu baştan sona okuyamadım (azcık uzun geldi) bu yüzden kusura bakmayın, ama o kadar belli ki bazı şeyler okumaya gerek duymadım belki. son cümlenizi okudum ne istediğinizi anlamak için..

kısaca hiç gerek yok kendinizi daha fazla oyalayıp üzmenize....mutlu olduğunuz ilişkiler yaşayın..bu tür soru işaretleri yaşamaya başladığınız anda bitirin bence....

12. 10 Ağustos 2010
  13. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yaşadığım, gördüğüm...

sürüncemede hiçbir iş tamamına ermedi...uzatan taraf sonunda çekip gitti..

14. 10 Ağustos 2010
  15. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    heyecanın devam etmesi için de çaba sarfetmek lazım değil mi?Kendisine de dedim aynı şehirde olsak ve sürekli görüşsek tamam sıkıldın ama bu kadar uzaktayken insan daha çok görüşmeye konuşmaya çalışır.Ben ondan mucize beklemiyorum.Sorunu var ben bilmem para sıkıntısı olur ben bilmem sonra kabak bana patlar sen anlayışsızsın.Müneccim değilim ki sen söyleyeceksin ben bileceğim.

Zamanla anlaşamadığını görmüştür olmayacağına karar vermiştir ama bişey söylemesi lazım ben şunu düşünüyorum şu kadar zaman sonra geleceğim ya da bunu bunun için söyledim.Ömrümü birinin gelmesini bekleyerek mi geçireceğim?Okulun biteceği zaman belliydi ama şimdilerde belirsizleşti.Heralde ayrılmalara ya da benimle devam edersen bu şekildeye getiriyor bi ihtimalde.Sürekli arayan soran ilgilenen insansanız devam ediyor

Evlenen bayanlardaki sır ne ki de biz bekar kaldık yaş 29 a yaklaşırken :)

16. 10 Ağustos 2010
  17. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet uzun oldu sorunu doğru teşhis etmek adına.Bende hayatımda ilk defa tüm sevdiğim şeyleri gördüğüm insan olarak alttan almaya bi çok şeye evet demeye çalıştım anlayışlı olmak istedim ama bu daha kötüsünü getirmeye başladı.Heralde kendini kusursuz görmesi yada ben erkeğim havası ya da dediğiniz gibi bitecekti zamanla uzaklaştı

18. 10 Ağustos 2010
  19. - SwééT -

- SwééT - ~ Rengarenk ~ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Nedenini sen de biliyorsun zaten..
    Kesinlikle bitir, bundan sana hayır gelmez..
    Biraz olsun kendini, kendi mutluluğunu düşünüyorsan bitir benneyaptımki