Siteye yeni üyeyim hamile olmak istiyorum diyenler buraya

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve CallCenter tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : CallCenter
  1. CallCenter

CallCenter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba Anne Aday Adayları gelin hep beraber hamile kalmak için neler yapmalıyız: ne gibi sorunlar olabilir paylaşalım!
    Adetleri düzenli olan bir kadında gebelik için en uygun zaman, adet gördüğünün ilk gününden itibaren 11 ila 17′nci günler arasıymış: Eğer bu günlerde cinsel ilişkiye girerseniz hamile kalma şansınız artar diyolar: fakat yumurtlama dönemi kişinin adet düzenine göre değişiyormuş: yumurtlamayı test eden testlerde varmış..

Son düzenleme: 17 Ağustos 2010
  2. 5 Şubat 2010
  3. CallCenter

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Anne adayı üç ay öncesinden hazırlanmalıymış:Bende (kansızlık) olduğu için önce sanırım normal seviyeye getirmek için neler yapmalıyım? yada yapmalıyızı araştırmamız lazım? Enfeksiyon hastalıkları açısından da anne adayı taranmalıymış. Hepatit B, C, HIV ve kızamıkçık virüsleri bizim için gebelikteki en büyük sorunlardır.Bu da hamile kalmadan en az 6 ay önce planlanmalıymış. Eğer hamilelikte kızamıkçık geçirilirse; bebekte ağır sakatlıklara yol açmaması için gebeliğin sonlandırılması gerekebilirmiş (Allah korusun) Bu arada sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan kendimizi uzaklaştırmalıymışız. Eğer ağır bir iş hayatında çalışıyorsa bunu yeniden organize etmeliymişiz...Okadar çok şey varki dikkat etmemiz gereken

Son düzenleme: 5 Şubat 2010
  4. 5 Şubat 2010
  5. CallCenter

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Normalde bir sene korunmamasına rağmen eğer çoçuğumuz olmamışsa sorun var demekmiş: yaşta çok önemli tabiki..bizim kaç ay sonra olacak acaba?? Allahım yardım et..

Son düzenleme: 5 Şubat 2010
  6. 5 Şubat 2010
  7. CallCenter

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kimse yokmu siteye yeni girip hamile olmak isteyen?

8. 5 Şubat 2010
  9. CallCenter

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    meraba yeni üyeler nerdesiniz*

10. 5 Şubat 2010
  11. CallCenter

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Melekzuzum meraba hoşgeldin

12. 5 Şubat 2010
  13. CallCenter

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar hamile kalmak isteyen siteyle yeni tanışanlar nerdesiniz?

14. 5 Şubat 2010
  15. CallCenter

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Adetleri düzenli olan bir kadında gebelik için en uygun zaman, adet gördüğünün ilk gününden itibaren 11 ila 17′nci günler arasıymış: Eğer bu günlerde cinsel ilişkiye girerseniz hamile kalma şansınız artar diyolar: fakat yumurtlama dönemi kişinin adet düzenine göre değişiyormuş: yumurtlamayı test eden testlerde varmış..

16. 5 Şubat 2010
  17. lovelif76

lovelif76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hosgeldin arkadasım bende cok cok yeni sayılırım... Bu yılın son ceyregini anne olarak geçirmeyi istiyorum ama hamile kalmadan önce kendimi sıkı bir programa aldım ohaoldumsmile
    Jinekolojik muayene, janlızca folibol verdi, testlerim harika cıktı :sm_cool: , yumurtalarım yaşıma göre iyiymiş, nedemekse
    Diş muayene, bu biraz can sıkıcı cunku en az 3 ay sürecek bir tedaviye başladık yasakkelime
    Epilasyon; hamilelikte can pek bir tatlı oluyormus, agda yada makinayla ugrasmam cok zor, pazar gunu için ilk randevumu aldım, gidip bir görüşecegim. Duydugum kadarıyla beyaz tenlilerde yanık olma ihtimali cok daha fazlaymıs benneyaptımki
    Sigara içme limitimi günde 10 adete dusurdum, 1 nisandan sonra 5 olacak, haziran sonu bitmiş olmalı. offff en cok beni bu zorluyor.:dilcikar:
    Kola içmeyi kestim, suyu keşf ettim, haftada 1 bardak bile içmeyen ben, artık günde yarım litre su içiyorum. Pekmez ve soya sütü içiyorum. mirmirmirmir
    Bir spor salonuyla görüştüm Nisan gibi ona başlayacağım, bana hamilelik oncesi hamileler için uygulanan diyet programlarını uygulayacaklar. hihoyyyt
    Neyse benim hamilelik öncesi yapılması gereklen listem bu kadar, yani bunları tamamlamadan hamile kalırsam oldukca zor bir hamilelik süreci olur diye düşünüyorum...
    Bu arada konuyla nasıl bağlayabilirim bilmiyorum ama göbişimide şimdiden kremlemeye başladım opuyorumnanaktan.

18. 5 Şubat 2010
  19. CallCenter

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Anne adayı üç ay öncesinden hazırlanmalıymış:Bende (kansızlık) olduğu için önce sanırım normal seviyeye getirmek için neler yapmalıyım? yada yapmalıyızı araştırmamız lazım? Enfeksiyon hastalıkları açısından da anne adayı taranmalıymış. Hepatit B, C, HIV ve kızamıkçık virüsleri bizim için gebelikteki en büyük sorunlardır.Bu da hamile kalmadan en az 6 ay önce planlanmalıymış. Eğer hamilelikte kızamıkçık geçirilirse; bebekte ağır sakatlıklara yol açmaması için gebeliğin sonlandırılması gerekebilirmiş (Allah korusun) Bu arada sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan kendimizi uzaklaştırmalıymışız. Eğer ağır bir iş hayatında çalışıyorsa bunu yeniden organize etmeliymişiz...Okadar çok şey varki dikkat etmemiz gereken...