sivilce izleri için ekşi kremalı maske

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve selmaizmirli tarafından 24 Aralık 2007 başlatılmıştır.

24 Aralık 2007
    Konu Sahibi : selmaizmirli
  1. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

Arkadaşlar yabancı bir siteden sivilce izlerine çok etkili olarak belirttikleri bir maske yazmışlar.Çok yüksek oranda laktik asit(AHA) içerdiği için yüzdeki sivilce izlerine çok iyi geliyormuş (ben sitenin yalancısıyım öyle yazmışlar :) )

Bu etkili sivilce izi yöntemi haftada 3 kere yüze sour cream sürmekmiş.Sour cream a sözlükte baktım ekşi krema yazıyor..ekşi krema ne?nerede satılır?türkiyede varmı? bilen varsa aydınlatırmı beni?

2. 25 Aralık 2007
  3. pharmacea

pharmacea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de yeni bir krem buldum
    MEDERMA

KULLANAN VAR MI:sm_cool:

4. 25 Aralık 2007
  5. txuxtxux

txuxtxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bu ürünleri kullandınızmı faydasını gördüyseniz bende alırım

6. 25 Aralık 2007
  7. jewel

jewel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu tarifle beraber sizlere Sour Cream yapiminida yazmak istiyorum. Ilk Firinda Polenta yapimini yazdiktan sonra bir cok arkadasim ve site ziyaretcilerim özel mail ile bana Sour Cream-Eksi Krema yapimini sordular. Elimde iki cesit Sour Cream yapimi var ikisinide yazmakta yararli buluyorum. Sevgili Deniz’e ve Emrullah beye cok tesekkür ederim, bana bu bakimdan yardimci olduklari icin.
    Ben denemedim buralarda hep hazir satiliyor ama hazir bulunmiyanlar yerler icin yararli olacak sanirim.

Sevgili Deniz Güney’in tarifi:

250 ml (1 Cup) sut’e 1 yemek kasigi sirke döküp.10 dakika bekletin. Bu karisimdan 50 ml alip (1/4 cup) 250 ml sivi krema ile karistirin bir cam kavanozda üstünü yogurt mayalar gibi kapatin. Oda sicakliginda 1 gün bekletin.Ertesi gune ev yapimi sour cream’in hazir.

Sayin Emrullah Gümüstas beyin tarifi:

Eksi krema yapmak için, Marketlerde satilan 200 g. paketlerde satilan kremayi alin. Bunu bir kaseye koyup, içine 1/8 dilim limonun suyunu ilave edip cirpma teli ile karistirin.

Orijinali ise, çiftliklerden taze krema alip, 1 hafta eksimeye birakilir. Paketteki krema Pastörize oldugu icin eksittirilemez.
    Eksi Krema Rus Mutfaginda çok yaygin kullanilmaktadir. Adi da Smetana‘ dir.-alıntı-

Smetana-Ekşi krema Bliny-Krep

Smetana-Ekşi krema Bliny- Krep
    KAÇ KİŞİLİK:
    HAZIRLAMA SÜRESİ: dk
    PİŞME SÜRESİ: dk

Hazırlanışı:
    Smetana, en az havyar ve votka kadar Rus mutfağı ile özdeşleşmiş bir gıdadır. Süt kreması mikserle 15 dakika çırpılır. Limon suyu eklenip tekrar çırpılır ve buzdolabında katılaşıncaya kadar bekletilir. Ölçü 1 kg kremaya 2 limonun suyu olarak hesaplanabilir. Limon suyu yerine ekşi yoğurt da kullanılabilir.
    Un, maya, yumurta, süt, tuz ve şeker bir kapta karıştırılıp 15 dakika mayalanmaya bırakılır. Çırpma teli ile çırpılıp 3 kez daha mayalandırma işlemi yapılır. Mayalanma süresi toplam 6 saat olmalıdır. Krep tavalarında pancake veya küçük krep gibi pişirilir.-alıntı-lezzet dergisinden.

ya medermayı bende duydum ama çekiniyorum almaya hem pahalı hem de daha önce hiç adını duymamıştım gittigidiyorda dolaşırken gördüm.var mı alıp kullanan ve memnun kalan??

8. 25 Aralık 2007
  9. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

teşekkür ederim.hazır kremaya limon suyu sıkılıp yapılan ekşi krema tarifi kolaymış :)

10. 25 Aralık 2007
  11. <sermin>

<sermin> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili jewel ne yazdın canım sen öyleeee :roflol:

12. 29 Aralık 2007
  13. sinemha

sinemha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    285
    Ödül Puanları:
    153
    bencede lımonla yapılanı kolaymıs ya pekı kac dk kalcak yuzde

14. 29 Aralık 2007
  15. sinemha

sinemha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    285
    Ödül Puanları:
    153
    bencede lımonla yaoılanı kolaymıs ama kac dk kalcak yuzde

16. 13 Şubat 2008
  17. LadyBaltimore

LadyBaltimore Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gercekten iyi geliyormuymus burda satiliyor marketlerde okadarda pahali birsey degil yogurt kaplari gibi kaplarin icinde oluyor 2-3 dolar yarim kiloluklari ama yuzume surermiyim bilemem gercekten ise yariyorsa kullanma sekli nasil olacak bilgi verebilirmisin

18. 12 Mart 2008
  19. senem_guide

senem_guide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sivilce izleri için elma sirkesini sulandırarak günde 2 kez yüzünüzü silin arkadaslar bende çok işe yaradı şimdiye kadar denediğim en etkili yol bu!