sivilce izleri için 'kimyasal peeling'

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve petite tarafından 6 Şubat 2010 başlatılmıştır.

6 Şubat 2010
    Konu Sahibi : petite
  1. petite

petite luzumsuzisleruzmani Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar ,
    öncelikle durumu açıklayayım;
    sivilcelerim ve sivilce izlerim için dermatologa gittiğimde bana zoretonin tedavisi önerdi .sivilce izlerini de geçirirmi diye sorduğumda ki 5 ay gittiğimde her seferinde sordum evet yüzde seksen ,doksan geçirir dedi. Ben daha sonra başka bir dermatologa gittim bu son ayım olacak ilaç için ama doktora sivilcelerim geçti,zaten ilk aydan ama izlerim kaldı diye yakındığımda zaten bu ilacın aktif sivilceler için etkili olduğunu izler için kimyasal peelingin çözüm olacağını söyledi.
    gelelim kimyasal peeling işlemine ;
    peeling sonrasında kızarıklıklar ve soyulmalar oluşabiliyor ve peelingin etkili olması için birkaç seans gerekiyor.
    benim kimyasal peeling yaptıran bir arkadaşım okula baya bir süre yüzü kabuklanmış şekilde gelmişti ama tabi şimdi cildi bebek gibi.
    kimyasal peeling yaptıranları görünce aslında biraz cesaretleniyorum ama yine ilaçtaki gibi sonunda kuru cilt yerine bu seferde kabuklanmalarla kalmaktan korkuyorum.
    benim size sorularım;
    kimyasal peelingin yararlı olduğunu düşünüyor musunuz?
    kimyasal peeling sonrasında cildinde kızarıklık ve kabuklanma yaşayanlar ne kadar sürüyor bu durum ?
    kimyasal peelingin yazın yapılmaması öneriliyor ,mayıs ayı sizce uygun mu ?
    ve en son ;en önemli bu işlem için önerebileceğiniz yerler var mı?

önerileriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :1hug:

2. 7 Şubat 2010
  3. plasure

plasure Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    764
    Ödül Puanları:
    198
    cnm inan bende bu konuyla çok ilgiliyim ve bunla alakalı birsürü de topik açtım ama nedense tecrübesi olanlar ya çok az ya da ben öyle gördüm..açıkçası çok yardım alamadım inşallah sana cevap yazan olur..

4. 7 Şubat 2010
  5. petite

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inş..evde yapılan peelingler hakkında yeterli bilgi var ama kimyasal peeling hakkında birşeyler bulamadım ben de :KK43:

6. 7 Şubat 2010
  7. suri23

suri23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende sordum dr uma geçen hafta kimyasal peeling i ama zoretonin tedavisinden sonra 6 ay beklemek gerekiyor dedi.izlere iyi geliyoruş yaptırmayı düşünüyorum.

8. 7 Şubat 2010
  9. plasure

plasure Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    764
    Ödül Puanları:
    198
    bende roaccutane tedavisi görüyorum ve 1 ayım kaldı bitmesine..doktorumda bana aynı şeyleri söyledi bende eylül ekim gibi yaptırmayı düşünüyorum ama malesef tecrübesi olan kimse yok çevremde o yüzden bu konuda tecrübesi olanlardan yardım almak istiyorum tabi bulabilirsem:1rolleyes:

10. 8 Şubat 2010
  11. merguana

merguana Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    evet ya ilgi az hiçkimse birşey yazmıyor

12. 9 Şubat 2010
  13. petite

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana tedavi bittikten 1 ay sonra yaparız dedii :S

14. 9 Şubat 2010
  15. crcs

crcs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sen reoaccutane veya zoratını ıste kac dozluk kullanıyorsun cnm bnm bıttı ve ızlerım kaldı ama cok az ızım var aralık sonuna doğru bttı tedavım işte 1bucuk ay oldu ben mart ortaı gıbı yaptırcam ama ben green peelıng yaptırmayı dusunuyorum.nedenını bende bılmıyorum:)

16. 9 Şubat 2010
  17. brsn123

brsn123 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de yaptırmayı düşündüm çok soru sormuştum bu konuda doktra.. Bana cuma günü yaparız pazartesi günü seni etkleyen bi sorun olmaz dedi.. ben fondaten sürebilrmiyim demiştim o da tabiki sürebilirsin ama normalde sürdüğünden daha hafif sürersin yüzündeki kızarıklığın gitmesi için demişti.. kabuklanma olayını sormuştum onun için kremler vericez eğer kremlerini sürersen bi sorun olmaz dedi.. once ilaç kullanıcam çünkü aktif haldeki sivilcelere kimyasal peeling yapılırsa artarmış önce onlar gidicek sonra iz kalırsa peeling yaptırcaz.. başka sorularınız olursa doktorma sorabilirim..

18. 9 Şubat 2010
  19. petite

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zoretanin 20mglık kullanıyorum şimdi
    green peelingi ben de okudum ama heryerde yapılıyormu?