Sivilce sıkmak doğru mudur?

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve Elif tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

  30 Nisan 2010
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.619
  Beğenildi:
  5.147
  Ödül Puanları:
  438
  Cilt bakımında küçük görülen ve umursanmayan hatalar yapılmaktadır. Örneğin makyajı silinmeyen bir yüzle uyunmaktadır ve bilinmemektedir ki uzun süre tekrarlandığında cilde zarar verilebileceğidir. Uzun süre boyuncu böyle yapılacak olan bir yanlış lekelere yol açar.

  En belirgin ve en çok yapılan hataları sıralayalım

  Sivilce sıkmak doğru mudur?

  Sivilce sıkmak kesinlikle ve kesinlikle yanlıştır. Konunun uzmanları sivilcelerin sıkılmaması konusunda uyarılarda bulunmakta sürekli sıkılan sivilcilerin kötü sonuçlar doğuracağını söylemektedirler.  Sivilce nasıl sıkılır?

  Yukarıda sivilceyi sıkmayın dedik ve altında nasıl sıkılır diye başlık gördünüz. Yanlış görmediniz aslında çünkü sivilce elle sıkılmamakla birlikte toplumda uygulanan sıkma tekniği tamamen yanlıştır! Sivilceler için metalden yapılmış cisimler vardır. Bu cismi alın alkolle cismi ve sivilceyi dezenfekte edin. Sonra alet ile siler gibi sivilce üzerinde etki yapmakla birlikte bu uygulamanın sonunda metalin delik olan kısmı ile sivilceyi denk getirdikten sonra aşağı doğru kuvvet uygulayın. Sivilceye çok fazla girmeyin çünkü çok derinden kesilen sivilce zararlıdır ki yüzde lekeler bırakabilir. Söylemeliyim ki ben sizin bir dermatolog gidip kısa bir sürede bu sivilcelerden kurtulabilirsiniz ki en güvenli yöntem budur. Sivilce cihazı olarak geliştirilen ürünlerde sivilcilerden kurtulabilirsiniz. Bu cihazın adı zeno dur ve pille çalışarak sivilceye ısı vererek bakterilerin azalmasına sebep olur.

  Bacakları tıraş ederken sabun kullanmak doğru mu?
  Bacakları tıraş ederken sabun kullanmak zararlıdır. Çünkü kullanılan tıraş jelleri temas yüzeyinde kayganlık yaratır bununla birlikte tahrişi azaltır; fakat sabun kullanıldığında tıraştan sonra deri pullaşır, tahriş oldukça fazladır.

  Erkek tıraş kremlerinden uzak durun. Siz bayanlara özel üretilmiş tıraş kremlerini tercih edin çünkü bitkisel özler içeren bayan kremleri temiz bir tıraş sağlar. Gilette Satin Care’i tam bu seviyede bir kremdir. Söylemeliyim ki eğer kreminiz bittiyse ve bulma şansınız yoksa sabun yerine saç kremlerini kullanabilirsiniz.

  Sigara içmiyorum fakat arkadaşlarım içiyor?

  Pasif içicilik ile aktif içiciliğin kişi ve kişilere verdiği zarar neredeyse aynı olduğunu belirtebilirim. Çıkan sigara dumanı derideki gözeneklere temas eder ve direnç sağlayan elastinlerin dengesini bozup erken yaşlığa sebep olur.

  Sigara içenlerin olduğu ortamlardan uzak durmalısınız. Zorunlu olarak durduğunuz ortamlardan sonra mutlaka yüze E ve C vitamini içeren nemlendiriciler sürün.