Sivilceden ve Lekelerden Kurtulmanın Doğal Yolu.. ( cilt uzmanı önerisidir)

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve kamelya tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1 Nisan 2009
    Konu Sahibi : kamelya
  1. kamelya

kamelya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar dün kanal 7 de ikbal gürpınarın programına bir güzellik uzmanı katılmıştı. Çok etkili bir tarif verdigini söyledii ..Yapılışı kolay ve malzemeleri gayet az....
    Malzemeler: 2 çorba kaşıgı kaya tuzu, yarım limon suyu birde bir kaç damla limon yagı.. Bunların hepsini karıştırıyorsunuz sivilcelerinize yada lekelerinize sürüyorsunuz.Bu formül ciltteki sivilceyi kurutuyormuş ayrıca ölü deriyi atarak lekelerin kaybolmasını saglıyormuş.Lekelere vede sivilceye cok iyi geldigini söyledii..Bende özel günlerimde cıkan sivilcelerim için denicegim..Umarım etkili olur..Deneyen arkadaşlar varsa ya da kullandıktan sonra sonuç alanlar olursa lütfen yazsınlar..

2. 1 Nisan 2009
  3. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    peelıng cnm dımı bende sekerle yapıyrum ama sıvılcleı olanların sıvılcelerını patlazmamı ya

4. 1 Nisan 2009
  5. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    limon sivilcelere ve lekelere cidden iyi geliyor..
    ancak hem tuz hem limon bna biraz tahris eder gibi geldi..
    kuru ciltler bal ve limon ya da sut bal limon deneyebilir aslinda.. ben uyguluyorum arada bir cok guzel oluyor.

6. 1 Nisan 2009
  7. morciii

morciii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    işin açıkcası ağır gibi geldi bana tuz ve limon belki aşırı yağlı ciltlere iyi gelebilir ama diğer ciltlerde kuruma ve yanma yapacaktır muhakkak
    tabi denemek lazım bi sağol...

8. 2 Nisan 2009
  9. kamelya

kamelya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bu maske sadece sivilce vede leke üzerine sürülecek yani sorunlu olan bölgeye...leke üzerine ise biraz bekletim yumuşak hareketlerle ovularak cıkartılacak...

10. 2 Nisan 2009
  11. feRhuNde_

feRhuNde_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence cilde zarar verir tuz ve limon güzel yakar cildi. hele benim çok hassas cildim kıpkırmızı olur herhalde

12. 2 Nisan 2009
  13. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bu maske karma yağlı cilt tipi akneli olanlara yönelik.....

14. 2 Nisan 2009
  15. antimuan

antimuan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bende bir tv programında bi tarif duymuştum hemen akşamına uyguladım ve cildime çok iyi geldi ben yağlıya yakın karma ve sivilce sorunu olan bir cilde sahibim..yüzümdeki sivilceleri kuruttu ve lekeleride soldurdu gibi henüz 3 gün oldu ama yüzümdeki renk tonu daha düzgün gibi geliyor bana tarif şöyle :
    kırmızı turpu alıyorsunuz güzelce yıkıyorsunuz,sonra kabukları ile birlikte güzelce bi tabağa rendeliyorsunuz, rendelediğiniz turpun üzerine bir miktar elma sirkesi döküyorsunuz ve bu karışımı 5-6saat bekletiyorsunuz...daha sonra karışımdan oluşan suyu bir bardağa süzüyorsunuz ve bu süzme karışım ile yüzünüzü pamuk yardımı ile hergün bi güzel siliyorsunuz...en geç 3 gün sonra etkisini hissedeceğinize eminim..umarım faydası olur hepinize sevgiler..

16. 2 Nisan 2009
  17. kamelya

kamelya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

18. 2 Nisan 2009
  19. biricixgxim

biricixgxim tatlı HUZUR almaya geldim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canımcım ben bu karışımı bacaklarımdaki tüğleri aldıktan sonra uyguluyorum lekelere bir faydası olmadı ama tüğlerim çok azaldı...:nazar: