Sivilcelerden kurtulmak için sabun kullanmayın

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve mavixsxeker tarafından 28 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : mavixsxeker
  1. mavixsxeker

mavixsxeker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben ergenlik döneminde oldukça sivilceli bir yüze sahiptim bu sivilcelerde beyaz iltihaplı cinstendi elimde ayna napacam bu sivilcelerle diye kendi kendime çareler arardım ve cildim çok yağlı olduğu için sabun da cildi kuruttuğu için günde enaz 3 yada 5 kez sabunla yüzümü yıkamanın çare olacağını düşünerek hergün yıkardım olumlu bir etkisinide görmedim ama bi zaman devam ettim zaten bu aknelerde bir zaman sonra geçti önceden aynaya baktığımda sadece aknelerimi görürdüm yüzümde başka hiç bir yere bakmazdım oysa bu arada benim gözenekler baya açılmış akneden kaynaklandığını sıktığım yerlerin izi kaldığınğ düşünürken bir dermatolog yüzümü sabunla yıkamaktan böyle bir durumun çıkacağını söyledi şimdi ne yapsam kapanmasını sağlayamıyorum benim yaptığım hatayı yapan varsa lütfen dikkat diyorum:enbuyukkk:

2. 28 Mayıs 2008
  3. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Canım ben yıllardır temizleme jeli kullanıyorum ardından tonik,ama gözeneklerim oldukça belirgin bunun tek nedeni sabun olamaz maalesef yağlı cildin en büyük problemi arada bitkisel sabun da kullanıyorum kayısı,ısırgan,defne vb. o kullandığım pahalı jellerden hiçbir fark olmadığını görüyorum.Senin kullandığın sabun neydi?a.s.

4. 28 Mayıs 2008
  5. mavixsxeker

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben o zaman hacı şakirin gül özlü sabununu kullanmıştım tabiki tek sebep sabun olamaz ama sabun da gözenekleri açıyor bunu ben değil ozaman bir dermatolog söylemişti ayrıca geçenlerde kırlangıç sabun kullandım yıkadıktan sonra cildim çok hoş oluyodu zeytinyağ özlü olduğu için belki aynı etkiyi yapmaz diye düşünmüştüm ama yine aynı şey oldu eşim bile ne yaptın gözenekleri iyce belli etmişin dedi

6. 28 Mayıs 2008
  7. acxix_hatxixralar

acxix_hatxixralar 19.09.2014 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sabunlar teni hem matlaştırıyor hemde siyah nokta yapıyor. Cilde uygun bi temizleme jeli ve tonik daha güzel neticeler verir bence şakkıdı

8. 28 Mayıs 2008
  9. swet2006

swet2006 ÇOK FİKİR, TEK ÇÖZÜM Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar lorealin jelini toniğini ve nemlendiricisini şiddetle tavsiye ediyorum. gözenekli ve akneli cildimi süper yatı.

10. 29 Mayıs 2008
  11. mavixsxeker

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canoşum gözenekler tamamen kapandımı senin birde bu ürünleri kullanmadığın zaman gözenekler tekrar belirginleşiyomu test ettinmi böyle bi durumu paylaşımın için ayrıca teşkkürler

12. 31 Mayıs 2008
  13. miele

miele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bugün ben de imex sabun alcam bakalım

14. 31 Mayıs 2008
  15. Altxixn Tarak

Altxixn Tarak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gözenekler için imex sabun iyi bence....!:1rolleyes:

16. 31 Mayıs 2008
  17. princess.17

princess.17 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence sabun kullanmayın arkadalar sabunlar baz ıcerıklı oldukalrı ıcın cıldın ph duzenıne tkı edıyo ve kurutabılıyo farklı etkıler vrebııyo kullanırsanızda cılt tıpınıze uyqun varsa saf varsa phı bozmıycak tarzda bıseyse kullanın bence

18. 1 Haziran 2008
  19. MeDuSa

MeDuSa Guest

ben dove'un yeni salatalık ve yeşilçay özlü sabununu kullanmaya başladım ve hoşuma gitti :1closedeyes: