Sivilcelere karşı çilek yiyin

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve angelike tarafından 31 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : angelike
  1. angelike

angelike Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bol miktarda A, B ve C vitaminleri ile kalsiyum, demir ve fosfor gibi mineral maddeler içeren çilek, kansere karşı da önemli bir kalkan.
    Uzmanlara göre çilek; kansere karşı koruyucu ve ilerlemesini önleyici özellikler taşıyor. Bağışıklığı güçlendiren ve besin değeri yüksek olan çilek; çocuk felci, ağız ve deri yaralarını oluşturan bazı virüsler için öldürücü etkiye de sahip. Çileğin diğer faydaları şöyle sıralanabilir: Ciltteki sivilce ve aknelere iyi gelir. İdrar söktürücü, romatizma ve gut hastalığı ağrılarını azaltıcı etkisi var. Sinirleri kuvvetlendirip, bağırsak kurtlarını döker ve ateş düşürür. Ancak çok güçlü bir besin olduğu için bazen alerjiye neden olabilir.

Çilek satın alırken; canlı kırmızı renkli ve lekesiz olanları seçin. Satın aldıktan hemen sonra tüketin. Buzdolabında 1-2 gün saklayacaksanız, saplarını koparmadan ve yıkamadan geniş bir kase içinde saklayın. Çilekleri yıkarken saplarını ayıklayın. Taze olarak sofrada yararlanılmasının yanı sıra çileğin pastası, reçeli, marmelatı, kompostosu, dondurması, şırası ve likörü de yapılabilir.

2. 28 Mayıs 2010
  3. dj_v6

dj_v6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    a a hiç bilmiyodum çileğin iyi geldiğini.ama a vitamini içeriyo o yuzden simdilik yemiym roaccutane tedavisindeyim şu an

4. 8 Ağustos 2010
  5. skidroww

skidroww Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler

6. 13 Nisan 2011
  7. edamm

edamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    walla bi etkisi olmaz ama denerimm

8. 13 Nisan 2011
  9. ankh0fyelisss

ankh0fyelisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya evet çilek iyi gelir ama hiç güzel çilek yetiştirilmiyor ki artık. çocukken annem çilek alır gelirdi bütün ev misss gibi çilek kokardı böyle kırmızı kırmızı yerken üzerimize fln damlatırdık kaseye konduğu gibi biterdi bütün çilekler. offf nasıl canım çektiiii:KK52:
    şimdi çileklerde ne koku var ne öyle tat var ne renk var yerken hiç bir zevk almıyorum hatta 3-4 taneden fazla yiyemiyorum. sizce bu çileklerin neyi fayda sağlayabilir ki bize 'Hiçbir şeyi!':KK50::KK50:

10. 26 Mayıs 2011
  11. azbuz

azbuz Amalar var ! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    Çilekler biçim biçim (üçgen kalp kare yamuk sekizgen)ölürüm çilek için alem bana hayrandır çilek yediğim için hele loy loy kibar narin çileğim hele loy loy nerde üçgen çileğim!:KK52:

12. 26 Mayıs 2011
  13. qwert

qwert Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    aksine çilek yiyince benim sivilceler azıyo

14. 10 Temmuz 2011
  15. merguana

merguana Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    nasıl yani.:KK53: çilek sivilceleri azdırıyo

16. 20 Ağustos 2011
  17. ivena

ivena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben beslenmenin sivilce çıkısını cok etkiledini düşünümyorum. yani yüzde %25 tir en fazla. cilt sivilceye meyiilyse cıkıyor mutlakaa...

18. 20 Ağustos 2011
  19. ivena

ivena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ayrıca gunumuzde artık iyi yetişen hormonsuz dogal çileler de yokkkk malesef