Sivilceleri benim gibi olan var m?

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve EU1 tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar forumda genel olarak herkes kullanıp memnun kaldığı sivilce önleyici ürünleri paylaşmış. ama kimse sivilcenin türünden bahsetmemiş. sivilce var sivilce var... örneğin içi kist gibi olup bir çıktı mı 2-3 ay suatımızda duran ve geçse bile uzunca bir müddet izi kalan, kırmızı, biraz da acı veren türlerine sahip olan varsa nasıl geçirdiğini yazabilir mi?ben 2 gün önce dermatoloğa gittim. bana imex krem ile alkollü karışımdan verdi. ama çok fayda sağlayacağınıu sanmıyorum çünkü biri tam geçiyor gibi oluyo alttan diğeri geliyor kocaman... off of çok bunaldım artık bu sivilce işinden aynaya bakmak istemiyorum...

2. 3 Temmuz 2009
  3. Maskaraa

Maskaraa Ece Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben varım.
    ıltihaplı cıkmaz genelde...
    Cıkanlar kırmızıdır uc vermez içi doludur serttir.ızi aylarca gecmez.Hiç dokunmam sıkmam zaten sıkılcak durumu yok ama izi aylarca kalır tam gecer gibi olur aynı yerde yada hemen dibinde yeniden cıkar.Ayrıca cok acı verir.18 yaşlarımda cıkan sivilcelerim kendi kendine kanamaya başlar ve yanıyor gibi hissederdim.
    O zaman 6 ay boyunca rrakuten kullanmıştım izleri bile gecmişti.
    Şuan 25 yaşındayım 1 senedir gene eski halimi aratmıyor su sivilceler...

4. 3 Temmuz 2009
  5. EU1

EU1 Guest

25 yaşıma geldim.. doğum öncesine kadar hiç bir sorunum yoktu. bıktım bu ilaçlardan bari fayda etse içim yanmayacak. kaderimiz bu herhalde diyorum :)) napalım...

6. 3 Temmuz 2009
  7. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    bende 25 yaşımdayım benimde sizinkiler gibiydi 6 aydır roaccutan kullanıyorum 2 ayda daha devam edicem
    şuan sadece izler kaldı yenileri cıkmıyo cok şükür umarım hiç çıkmazlar

8. 3 Temmuz 2009
  9. ergenliğe bağlı ufak tefek sivilce olayı yaşadım...tabii o zaman ufak tefek demiyordum büyük sorundu benim için...asıl evlenip çocuk sahibi olduktan sonra özellikle 22_28 yaş arası çektim...çıban gibi geçmek,iyileşmek bilmezdi ...gece uyurken yastığa değse acısından uyanırdım benneyaptımki...çok moral bozucu idi ve hiç birşey fayda vermedi...ve bunlar sivilce değil akne olarak biliyorum ben ...boynumda bile çıkardı...28 den sonra 34_35 kadar eskisi kadar yoğun olmasada arada çıkıyorlardı...sonra ufalıp sivilce gibi çıkmaya başladılar...şimdi son 2_3 senedir rahatım ama yaş 41 oldu bu arada:roflol:ve çok çirkin görünmesede izleri kaldı biraz...özellikle boynumla yanağımın birleştiği noktalardabenneyaptımki...onlarıda umursamıyorum artık...kelin ilacı olsa başına sürermiş...ben baş edemedim yıllarca,o yüzdende sadece temiz tutmanızı ve mümkün olduğunca el vurmayıp,mikrop kapmasına sebeb olmamanızı önerebilirim ancak:sm_confused:epey zaman önce aslında bu konuda biri forum açmış mucize gibi bir yapma ilaçtan bahsetmişti...babasının eczacımı,kimyacı öyle bir arkadaşı hazırlamış...ama nasıl bulunur bilemiyorum ...bayağı bir zaman önce idi çünkü...:gitme:

10. 3 Temmuz 2009
  11. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    evlenip çocuk doğurunca geçiyor derler hep alakası yokmuş demek
    o bahsettiğiniz konuyu ben hatırlıyorum aynı ilaçtan bende kullanmıştım ama fayda etmemişti
    şimdi kullandığım ilaç fayda edicek umarım son 2 ayım :kedi:

12. 3 Temmuz 2009
  13. buse_burcu

buse_burcu rabbim sana emanet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende neler çektim size anlatamam avondan aldığım bi ürünle kabus bitti

14. 3 Temmuz 2009
  15. EU1

EU1 Guest

çok teşekkürler arkadaşlar.. avon dan aldığın ürünün adı neydi acaba buse_burcu?

ben anlamıyorum sivilce problemi olan arkadaşlarımın evlenip çocuktan sonra tüm cilt problemleri geçti. benimse bebek gibi cildim mahvoldu:KK43:(((

16. 3 Temmuz 2009
  17. nuris

nuris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de seninkiler gibi içerde kist şeklinde kalıyo raccutane kullandım 1-2 sene iyi gibiydi sonra tekrar bozuldu üstüne bi de prolaktinim yüksek çıktı bikaç sene sonra daha da beter oldu şuan prolaktinim normal seviyede ama sivilceler tam gaz devam çözüm bulabilen varsa lütfen yazsın

18. 3 Temmuz 2009
  19. menemenli

menemenli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende çok çektim sivilcelerimden hep aynı bölgede kocaman sivilce çıkıyor.çok kötü duruyor kıpkırmızı kocaman bende dayanamayıp sıkıyorum iyi birşey değil ama içinden iltihap akıyor.:1no2: yüzümün bazı yerlerinde izler kaldı:çok üzgünüm: