Sivilcelerin Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve Karam35London tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

  6 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Karam35London
 1. Karam35London

  Karam35London Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Ocak 2009
  Mesajlar:
  192
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Arkadaşlar Şifalı bitkiler konusunda çok uzun yıllar araştırma yaptım
  arşivimi zaman zaman sizler paylaşacağım.
  Sevgiler.kaydirigubbakcemile3


  SİVİLCELER
  Tanımı: Deri üst yüzeyinde görülen genellikle kırmızı ve irinli küçük çıbancıklardır.
  Nedenleri: Sivilceler cinsel karakterin belirmesiyle başla*yıp, kimi bünyelerde ileri yaş dönemlerine kadar devam edebi*len, yağ bezlerinin aşırı çalışması, hormonal dengesizlik, bes*lenme ve hijyen yanlışlıklan, psikolojik sorunlar ve en önemlisi bu sivilcelerle uğraşıp sıkmaya kalkmak, bu durumu daha da kötüleştirmekten başka hiçbir faydası olmayacak harekettir.
  Öneriler: Bir miktar iyice yıkanarak temizlenmiş maruf yaprağı miserde sıkılarak özsuyu ile birlikte günde iki kez. sa*bah ve akşam olmak üzere sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Boş bir şişenin boğazına gelecek kadar iyice yıkanmış turp kabuklarıyla birlikte rendelenip, şişenin içine koyduktan sonra üzerine şişenin ağzına kadar üzüm sirkesi katılıp on gün boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Ge*rektiğinde şişe çalkalanarak günde iki kez, sabah ve akşam ol*mak üzere sivilceli bölgeye sürülüp on dakika beklendikten son*ra yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir miktar taze dokuzdonlu yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak elde edilen özsuyu sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir kahve fincanı vazelin ile bir tatlı kaşığı ardıç katranı iyice karıştırıldıktan sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir miktar tıbbi ayı sarımsağı yaprağı veya soğanları iyi*ce yıkanıp temizlendikten sonra ince ince, doğranıp bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf ispirto eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere si*vilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar de*vam ettirilir.
  * Bir litre suyun içine dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı andız otu kökü ve yine bir çorba kaşığı ince kı*yılmış andız otu yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzü*lerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli böl*geye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir su bardağı kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı ince kıyılmış kafesli sapsız diken katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik*ten sonra süzülerek yansı sabah diğer yarısı ise akşam üzeri içilir.
  * Bir kahve fincanı vazelin ile bir tatlı kaşığı huş ağacı kat*ranı iyice kanştınldıktan sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı ince kıyılmış cin saçı (eftimon/kuskut) katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek si*vilceli bölge bu suyla yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış taze ceviz yap*rağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Yarım litre suyun içine çok ince kıyılmış bir avuç koyun otu katılıp içindeki malzeme sulu lapa haline gelene kadar kaynatılıp el*de edilen lapa sivilceli bölgenin üzerine sürülür. İltahaplı sivilcelere çok faydalıdır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir litre soğuk suyun içine bir avuç ince kıyılmış taze hin*diba kökü katılır, oniki saat bekletilip, kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir kahve fincanı vazelin ile bir tatlı kaşığı asidborik iyi*ce karıştırıldıktan sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir çay fincanı soğuk suyun içine bir çay kaşığı ince kı*yılmış taze hindiba kökü katılır, oniki saat bekletilip, kaynatıl*masının ardından süzülerek yansı kahvaltıdan yarım saat önce, diğer yansı ise kahvaltıdan yarım saat sonra içilir. Bu durum si*vilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Yanm litre suyun içine çok ince kıyılmış bir avuç çiriş otu kökü katılıp içindeki malzeme sulu lapa haline gelene kadar kaynatılıp elde edilen lapa sivilceli bölgenin üzerine sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kı*yılmış taze şahtere otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek*lendikten sonra süzülerek günde üç öğün tekrarlanarak içilir.. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir litre suyun içine bir avuç ıhlamur atılıp kaynatılması*nın ardından süzülerek, sıcak ıhlamurlu suyun içine batırılacak küçük bir havluyla sivilcelerin üzerine kompres yapılır. Bu du*rum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir su bardağı kaynar suyun içine iki çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi İçin kısa bir süre beklendikten sonra sü*zülerek içilir. Bu çay günde dört kez tekrarlanır. Bu durum sivil*celer geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir litre suyun içine bir avuç papatya atılıp kaynatılması*nın ardından süzülerek, sıcak ıhlamurlu suyun içine batırılacak küçük bir havluyla sivilcelerin üzerine kompres yapılır. Bu du*rum sivilceler geçene kadar devam etti
  * Yanm litre suyun içine çok ince kıyılmış bir avuç çörek otu katılıp içindeki malzeme sulu lapa haline gelene kadar kay*natılıp elde edilen lapa sivilceli bölgenin üzerine sürülür. Bu du*rum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir miktar taze köpekdili yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak elde edilen özsuyu sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kı*yılmış taze kestane çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez. sabah ve akşam ol*mak üzere sivilceli bölgeye sürülür.
  * Bir litre suyun içine bir miktar şalgam atılıp kaynatıldıktan sonra suyun içinden alınarak ezilmek suretiyle lapası yapılıp sivilce*li bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir cezvenin içine yanm su bardağı sirke, bir çay kaşığı ince kıyılmış nar kabuğu, yine bir çay kaşığı şap ve bir çay bar*dağı su katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.
  * Yarım su bardağı domates, iki çorba kaşığı saf ispirto ve iki çay kaşığı gliserin hepsi bir arada iyice karıştırıldıktan sonra, gün*de iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölgeye sürülür.
  * Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir tatlı ka*şığı keçisakalı ile bir çorba kaşığı vazelin veya saf inekyağı karıştırılıp sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

  Kaynak
  Lokman Hekim/London
  kaydirigubbakcemile3
   
 2. 8 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Karam35London
 3. Ebrar.

  Ebrar. єумєиιм Üye

  Katılım:
  7 Ocak 2009
  Mesajlar:
  35
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Herkese Geçmiş olsunn diyelim o zaman bu fydalı bilgilerden sonra =))
  Saoll canm =)
   
 4. 8 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Karam35London
 5. paytakordek

  paytakordek Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  187
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  bilgiler için sağol ama bitkilerin bir çoğunun ismini yeni duyuyorum. benim yüzümde hiç sivilce yoktu 25 yaşımdayım yeni başladı. aşırı derecede yok ama sinir bozmaya yetiyo çıkanlar.sivilceler geçse bile izlerinden kurtulamıyorum. napcamı şaşırdım :KK43:
   
 6. 8 Ocak 2009
  Konu Sahibi : Karam35London
 7. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.435
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  daha onceden yaşamadıgın bir sorun şu sıralar oluştuysa stressle alakalı bir durumdur bu
   
 8. 3 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Karam35London
 9. ebanur

  ebanur Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  17
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ya benim yüzümdede var.çok canımı sıkıyo inanınki...ısırgan otu duymustum acaba nasıl sürebilirm.yardımcı olabilecek varmı?
   
 10. 9 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Karam35London
 11. venusben

  venusben Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Şubat 2009
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  :çok üzgünüm:sevgili karam35london burada yazan otları bulup bunlarla uğraşmak bile bir mesel üstelik vakit bile yok daha kısa bi yöntemi yok mu bunun ? karmadan yağlıya dönük sivilceli ve lekeli bi cildim var ergenliğimden beri devam ediyor o kadar şey yaptırdım ki bi sürü para arcamayı bi kenara bırak zamanım gitti psikolojim de bozuldu üstelik yakında evleneceğim. ne olur bi çare söyleyin arkadaşlar üstelik yarın laroche posay ürünü almak için bi eczaneye gideceğim. bıktım bu durumdan cildim yaşımı takip etmiyor ve sürekli cansız görünüyor kesin ve etkili bi yöntem istiyorum lütfen yardımcı ol bana...