sivilcelerle ilgili çok ilginç bir haber

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve selmaizmirli tarafından 24 Aralık 2007 başlatılmıştır.

24 Aralık 2007
    Konu Sahibi : selmaizmirli
  1. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

(ALINTI)

Cihat Dündar, 1974 yılında Almanya’da doğdu. İlkokulda okurken sevilmeyen, istenmeyen, alay edilen bir çocuktu. Alnında, burnunda daha doğrusu yüzünün her yanında sivilceler vardı. İyileşmiyorlardı. Ailesi yılmadan onu cilt doktorlarına, dermatologlara götürdü. Ama fayda etmedi. Sivilceler arttıkça o, eve kapanıyor, okula gitmek istemiyor, huzursuz, mutsuz bir çocuk haline geliyordu. Doktorlar çare olmayınca, o da farklı çözümler aramaya başladı. Okuldan ayrılmış, neredeyse tüm bitki kitaplarını almış, sivilcelerine çare olacak bir şey bulmak için durmadan okuyordu.

Bitki özleri satan dükkânlar, odası ve mutfak üçgeninde geçen uzunca bir süreden sonra balla yoğurdu karıştırarak yüzüne sürmeye karar verdi. Bir haftanın sonunda, ailenin de şaşkın bakışları altında sivilceler iyileşmeye başlamıştı. İki hafta sonra artık sivilce izi bile olmayan bir cildi vardı ama okul hayatı bitmişti..

2. 24 Aralık 2007
  3. ndh1903

ndh1903 evli:)mutlu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bal ve yoğurt mu:uhm:
    ilk defa duydum:1shok:
    gerçekten işe yarıomu,denediniz mi acaba?

4. 24 Aralık 2007
  5. niyeki

niyeki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bioder'in yaratıcısı olan adamın hikayesi bu.. Güyya geçmiş ama herkesde aynı etkiyi yapmayabilir.. Yine de denemek lazım tabii.. Kolay bir şey sonuçta..

6. 24 Aralık 2007
  7. hilarya

hilarya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bende daha çok sivilce yapıyor bal ve yoğurt..

Ama her cilt ayrı tabi...

8. 25 Aralık 2007
  9. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

Yoğurdu bilmiyorum ama balın antiseptik mikrop öldürücü özelliği var belki ondan işe yaramış olabilir.Bana da ilginç geldi diye paylaşmak istedim.Bu arada tabiki yağsız yoğurt olmalı bence yoksa gözenekler tıkanabilir yoğurdun yağıyla..

10. 25 Aralık 2007
  11. anaaa :bbo: ilginç fisfisfis
    sağol paylaşım için :1hug:

12. 26 Aralık 2007
  13. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    bence balında hakiki bal olması önemli kızlar sahte balların içinde hiç de hoş olmayan şeyler oluyor çünkü
    bu arada bende geçenlerde buna benzer bir formül okudu;
    bir ksım balı bir kısım tarçın ile karıştırıp krem haline getiriyorsunuz ve akşamları uyumadan önce bu krem kıvamındaki karışımı sivilcelerinize sürüyorsunuz..2 hafta düzenli olarak yapıldığı takdirde sivilcelere kökten çözüm getiriyormuş kızlar ben denemedim sadece okudum nekadar işe yarar bilmiyorum..

14. 28 Aralık 2007
  15. leylom

leylom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilgilc bende deniyecem arkadaslar paylasim icin tsk

16. 25 Mayıs 2009
  17. sila66

sila66 ceviz kabuguna girmisim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet bunu bende cok yapiyordum.hatta bununla ilgili konu acmistim.ben sürekli yapiyordum bunu ve cildime cok faydasi oldu,ne zamanki yapmayi biraktim yine basladilar.yazin daha faydali oluyor bu maske.ben icine bal,yogurt,karbonat ve bir iki damla limon koyup yapiyorum.gercektende cok iyi geliyor.en kisa zamanda yine baslayacagim.bu maskeyi yaptigim dönemler yüzümle alakali hicbir sorunum yoktu.yine güzelligin sirri buzdolabindan geciyor.kaydirigubbakcemile3

18. 25 Mayıs 2009
  19. midia

midia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    167
    Ödül Puanları:
    113
    kesinlikle çok mantıklı cnm, tam yağlı ve light yoğurt arasında, yağ oranında en az %60 fark var ve sivilceden kurtulmak için yüze yağlı bir şey sürmek hiç doğru olmaz gibime geliyor kaydirigubbakcemile3