Sivilceli cilde fondoten sürmek

Konusu 'Genç Ciltler ve Sorunları' forumundadır ve ..MELEK.. tarafından 26 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ..MELEK..
  1. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Selam arkadaşlar
    20 yaşındayım. Yüzümde küçük küçük sivilce ve pütürler var. Normalde fazla belli olmuyorlar ama bazen çok azıyorlar. Sivilcelerim azdıgı zaman yüzümün goruntusu beni çok rahatsız ediyor açıkçası. Sizce bir fondoten veya pudra kullansam yüzümde daha da fazla sivilce çıkar mı yoksa sorun olmaz mı? Fondotenden korkuyorum ama pudra o kadar da zarar vermez herhalde. CADIARZU Siz ne dersiniz?

2. 26 Temmuz 2009
  3. Gamzei

Gamzei Guest

pudra kullan,eve geldiğinde temizlediğin sürece sorun yaşamazsın,bekletme yeter ki.
    bana cilt dr um akneli oldugum dönem,özellikle pudrayı önerdi,yağ oranını dengeliyomuş cildin.
    clinique pudra kullan bence.fondoten işine hiç girme derim.

4. 28 Temmuz 2009
  5. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de böyle dusunuyordum. Cevabın için tesekkur ederım :)

6. 28 Temmuz 2009
  7. lipton

lipton Guest

neden fondoten olmazmı:S

8. 28 Temmuz 2009
  9. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    958
    Ödül Puanları:
    188
    mineral fondöten kullanabilirsn,ben id bare kullanıyorum,bunun dışında renkli nemlendiriciler de kapatıcılık sağlıyor ben uriage spf 50 renkli nemlendirici kullanıyorum güzel kapatıyor ama sürmesi zor pek tavsiye etmem clinique deneyeceğim

10. 8 Ağustos 2009
  11. çikolatagelin

çikolatagelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    fondotenlerde yağlı olduğu için sivilceleri çoğaltır ama pudra oyle değil kuru ve gozenekleri fondoten gibi tıkamıyor daha ucucu

12. 21 Haziran 2010
  13. sirius7xx

sirius7xx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sakın bebek pudrası falan kullanmayın hiç bir pudrayı da bence fondotenden çok daha fazla kapatıyor gözenekleri ayrıca kanserojen olduğunu duyduğumdan beri hiçbir yerime pudra sürmüyorum . Fondöten iyi marka alın alırsanız. la roche un yüz temizlemesini kullanın ve la roche ürünleri bana en iyi gelen bir çok şey denemiş biri olarak .

14. 21 Haziran 2010
  15. sirius7xx

sirius7xx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    emin değilim ama iyi bir fondoten kullandığınuzda ve uzun süre bırakmadığınızda yüzünzde sonra laroche la yıkayın fondoten kurutuyor bile sivilceleri . kuruttuğu içinde yaşlandırıyor tabi . yalnız çok fazla kalmasın yine de yüzde ve dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi kullanın yağsız olanı tavsiye ediyorum . ya da hello care hem güneş kremi hem kapatıcı yerine de geçiyr . tabi uzun kalırsa gözenekler tıkandığı için sivilceler atabilir