sivilceye karşı sebamed sabun ve aksil-5 krem

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve eylultamer tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

29 Nisan 2009
    Konu Sahibi : eylultamer
  1. eylultamer

eylultamer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    selam arkadaşlar ,

bir müddet önce özelliklede çene bölgemde olan sivilce sorunuyla baya bi uğraştım , o kadar çok antibiyotik , yıkama jelleri ve merhemler kullandım ki valla bir ara umudum iyice tükenmişti .

ama son gittiğim doktor bana kii Allah kendisinden razı olsun bu iki şeyi önerdi bana ..
    yıkama jellerine ne çok para vermiştim yaa laf aramızda extra bir yararınıda göremedim maalesef .

inanın ki gerçekten öncelikle sabırlı olmak lazım , bende sivilce geçse bile kırmızı kırmızı lekeler kalıyodu , halada tam anlamıyla geçmiş değil ama çok çok azaldı .

kullanma şekline gelince ; sebamed compakt sabunla sabah akşam yıkıyorum yüzümü yağ dengesi epey sağlandı sayılır , aksil-5 kremide ( beyaz olan ) gece yatmadan sürüyorum sabah kalkınca yıkıyorum o zaten 2-3 dakika sonra kuruyor .

ya biraz uzun oldu ama :):) kendi kullandığım ve etkisini gördüğüm tedavi şeklini sizlerlede paylaşmak istedim , inşallah faydası olan arkadaşlarım olur diye ..

ama özellikle belirtiyorum öyle hemencecik etki beklemeyin , biraz sabırlı olmak lazım herşeyde olduğu gibi ...

herkese sivilcesiz bebek gibi bi cilt dileğyle a.s.a.s.

2. 30 Nisan 2009
  3. dila1008

dila1008 Guest

aynı dertten muzdaribiz demek.bende bazen çenemi koparıp atasım geliyo.kıpkırmızı şu andada tam geçirdim derken bi yerden patlak veriyo çıldırıcam artık.benimde denemediğim şey kalmadı.bende o yıkama jellerinin hiçbi faydasını görmedim üstelikher markanınkinide sabırla kullandım.yok belki denildiği gibi derinlemesine temizliyolar ama sivilceyi değil.

sebamed in likit sabununu kullanmıştım o cildimi çok kurutmuştu.sabununu denemeim.sende nasıl bi fayda oluştu lekelermi geçti sivilcelermi azaldı noldu yani.bide bu aksil-5 kremi ne reçetesi alınabiliyomuki

4. 30 Nisan 2009
  5. eylultamer

eylultamer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    aynen arkadaşım almadığım yıkama jeli kalmadı eczanelerden dünya kadarda paraydı , bende etki etmediler yani en azından .

sebamed likit kurutuyor evet , ama sabunu bi dene derim elinde köpürtüp yüzünü öyle yıka çok bekletmessen kuruluk olmuyor bende olmadı yani , zaten arkasından da yağsız nemlendirimi sürüyorum hemen .

aksil -5 evet reçetesiz olarak alınabiliyor , ama dikkat et onun sanırsam 2 çeşidi var biri ten rengi , diğeride beyaz olan yani benim kullandığım , ben bundan çok memnunum , akşam yatmadan evvel sürüyorum 2-3 dk kada kuruyor zaten , öylede yatıyorum , sabahta yıkıyorum işte , fiyatıda öyle çok bişi değil 9-10 lira bişey yani , izlerim inan baya bi azaldı , çenemin belli noktalarında kaldı bazı yerlerde izde kalmadı cnm .
    inşh sende faydasını görürsün ..a.s.

6. 20 Eylül 2009
  7. jesikaa

jesikaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya bendemi alsam sagyanagımda kırmızı sıvılce izler var aksil 5 işe yarar mı bide ne kadar zaman etki yaptı

8. 6 Aralık 2009
  9. gelsomina

gelsomina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben de cildim çok problemliyken bu ikisini kullanırdım. çok iri ve iltihaplı değilse sivilceler iyi geliyor cidden.

10. 2 Nisan 2010
  11. begum91

begum91 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sivilceler için ben kesin çözüm yolunu biliyorum . şimdiii almamız gerek 3 tane krem war 1. si imex 2. si aksil 3. sü de isotrexin . bu üç krem 49 tl kadar tutuo arkadaşlar . imex ve aksili elinize ideal miktarda sıkıp elinizin üstünde karıştırın bu ikisi zaten fondten rengnde yüzden her gün kullanabilirsiniz bu krem gündüz yüzünüzde kalsın rengi biraz ceset gibi gösterse de yüzünüzü bi allık işinizi bitirir :)) isotreksini de aksamları yatmadan önce yüzünüze önerildiği şekilde uygulatın . tam 3 ay snra yüzünüzde sivilceden eser kalmayacak

12. 4 Eylül 2011
  13. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    sebamed sabun ben aldım bugun...yarında acnecinamide denen jelı alıcam etkısını yazarım kızlar..

14. 16 Kasım 2011
  15. unusual

unusual Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Teşekkürler bilgilerin için. Sebamedin reklamını çok duyuyorum.Denemekte fayda var

16. 2 Şubat 2014
  17. denizz89

denizz89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Merhabalar, doktor bana aksil 5 ten rengi vermisti.Rengi cilt tonumdan cok koyu oldugu icin kullanamamistim. Suan fondotenimin icine karistirarak kullaniyorum kisa bi zmn oldu ama memnunum. Ciltteki yaglanmayi onluyor kesinlikle. Beyaz rengi de oldugunu burada okudum. Bir dahaki sefere beyaz rengini alacagim. Sebamed sabunu burada cok tavsiye eden var. Daha once imex sabunu denemistim, ilkten iyi gelir gibi olmustu ama sonra sivilceleri gecirmedini gordum. Suan tamamen dogal, el yapimi, zeytinyagli sabun kullaniyorum. sekilleri yamuk yumuk, renksiz ve kokusuz, tavsiye ederim. Sebamedi merak ediyorum, en kisa zmnda deneyecegim.

18. 3 Mart 2014
  19. midnight89

midnight89 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bende sebamedin kalıp sabununu kullanıyorum kuzenim doktor sıvı sabun olanında daha çok kimyasal var kalıp al dedi memnunum ama pek sivilcelerde işe yaramıyor bence cildi renk, yağ olarak biraz dengeliyor ha birde en önemlisi kabuklaştırmıyor :)