Siyah nokta için ilkel yöntemlerimden biri:)

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve MucaHide tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : MucaHide
  1. MucaHide

MucaHide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar
    Benimde burnumun üzerinde sürekli siyah noktalar çıkıyor...Evde bir çok kaırşım denedim ama hiç biride etkili bir çözüm sağlamadı.Benimde aklıma çoook küçükken yaptığımz bir yöntem geldi..Bunuda sizinle paylaşmak istedim..belki aranızda deneyenler vardır..
    Ucu düz ve ince olan evdeki herhangi bir aleti (artık aklınıza ne gelirse) alıyorsunuz ve aşağıdan yukarıya doğru burnunuza sürüyorsunuz..Bunu bir ayna karşısında yaparsanız yağların çıktığını görürsünüz..Bir kaç defa tekrarladığınızda gözeneklerden artık yağ çıkmadığını sizlerde görmüş olursunuz..Tabii çok bastırarak ve art arda defalarca yapmak kızarıklığa sbep oluyor..Bunu yaptıktan sonra açılan gözeneklerin steril bir sabunla yıkıyorsunuz..Çok yağlı bir cilde sahibim..Bunu yaptıktan sonra en az 2 hafta siyah noktadan ve burnunuzun üzerindeki yağ tabakasından kurtuluyorsunuz..
    Denemek size kalmış..Saygılar..

2. 15 Temmuz 2010
  3. nusyamusya

nusyamusya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Ucu düz ve ince olan evdeki herhangi bir aleti yüzüme sürüyoruzda nasıl suruyoruz bastırarak mı ?cizmez mi yüzü.bende şunu duymuşdum tükenmez kalemın içinden cıkan o beyaz içince murekkeb olan şeyi sıvılce veya sıyah noktanın üzerine bastırıyoruz içine giriyo demıslerdı hız denemedım ama o daha mantıklıca bence...saygılarımla

4. 15 Temmuz 2010
  5. zap_zup

zap_zup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bunu denedi.bi de iğnesiz şırınga falan çıkarıyormuş dediler.Hİç biri olmadı.Elimle sıkmadan çıkmıyor.Delirtiyorlar beni bu sıcakta

6. 15 Temmuz 2010
  7. mayiscadisi

mayiscadisi Born This Way Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben kulak temizleme çubuğunu kullanarak çıkarıyorum. sonra da limon suyu kullanıyorum. evet yağ konusunda bir şey yapamıyorum ama en azından renkleri artık siyah değil aklinialirimsmile

8. 15 Temmuz 2010
  9. MucaHide

MucaHide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bu işlemde sıkma gibi..Fakat sıkarken tırnak izi filan oluyo..Hem benim burun bölgem çok ama çok yağlı olduğu için sıkamıyorumda..Mesala ince düz taçlar var..Bunlardan birini bu işleme adadım ben..Zaten yüzey genişliği olduğu için çizme gibi bir risk olmaz.Fakat art arda tekrarlanırsa hafif kızarıklık olur ki oda geçer..Ben 4-5 defa burnumun ucundan başlıyorum üste kadar hafif bastırarak tacı burnuma sürüyorum:)
    h t t p: / /w w w. 10marifet.org /imaj/ biyasimadahagirdim/kirpik-tac.jpg (linkte boşluk bıraktm)
    Tıpkı bu tacın kenarı gibi..Ne biliyim cetvel falanda olabilir...Sürdüğünüzde yağlar solucan gibi çıkıyor zaten..

10. 22 Temmuz 2010
  11. greendreams

greendreams Hayatıma yeni bir sayfa.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    MAkasın keskin olmayan yüzüyle yapıyorum bende evet işe yarıyor!

12. 22 Temmuz 2010
  13. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153

Bayılıyorum bizim Türk kadınlarının zekasına yaa alkisalkisalkis bende genelde tırnağımla sıkıyorum ya da burun bandı kullanıyorum o da 1 ay sonra tekrar çıkarıyo sanki...

14. 22 Temmuz 2010
  15. meltem_d83

meltem_d83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    86
    Ödül Puanları:
    148
    bende deneyim bari bende tırnaklarımla çıkartmaya çalışıyordum... eee haliyle zorlanıyordum...

16. 26 Temmuz 2010
  17. sakin bayan

sakin bayan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Bu sadece cildin yüzeyindeki yağı sıyırmaz mı? :uhm:
    Benim siyah noktalar çok derin ya bende de işe yarar mı acaba? Neyse yarın denerim artık :KK1:
    Herşeyi denedik bunu da deneyelim şakkıdı

18. 1 Ağustos 2010
  19. cemretoprak

cemretoprak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    cilde zarar vermez mi?