Siyah noktalar.Burnum çilek gibi:)

Konusu 'Genç Ciltler ve Sorunları' forumundadır ve gozdelicious tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : gozdelicious
  1. gozdelicious

gozdelicious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    88
    Kızlar tonikle temizlesemde burnumdaki yeleşmiş siyah noktalardan kurtulamıyorum.

Önerisi olan var mı?

2. 28 Mayıs 2010
  3. rebele

rebele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cildin çok hassas değilse, haftada bir yalnızca t bölgesine banyo sonrası peeling ardından kil maskesi uygulayabilirsin. Maske ağır gelirse şu temizleme bantları 15 günde bir işini görür. Ardından toniklemeyi ve nemlendirmeyi ihmal etme.

4. 28 Mayıs 2010
  5. cidoo

cidoo kocisinin civcivi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sana önerebileceğim tek şey kaynar su dolu bir kaba suratını tut üzerinede bir örtü koy ki buhar sadece suratına nüfuz etsin bu siyah noktaların gözeneklerini yumuşatacak yumuşadıktan sonra peeling yap siyahlık gidecektir,açık gözeneklere gün boyu dolan kir orada birikir böylelikle siyah nokta oluşur bu anlattığım şekilde kirli gözenekler temizlenir,temizlenen gözenek içi boş bir halde kalır tekrar dolmaması için devamlı temizlemek gerekir ayrıca boş gözenekleri sıkılaştırıp küçülmesini sağlamak için ise mutlaka tonik kullanmak gerekir zaten küçük ve kapanmış gözeneklerde kir toplanması az yada hiç olmayacağından bu sorunlada birdaha karşılaşılmaz tecrübeyle sabittir yerimseniben

6. 28 Mayıs 2010
  7. ashley198

ashley198 artık melek değilim * Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla bu konudan ben de müzdaribim.. dediklerinizi uygulıcam..teşekkürler :-)

8. 8 Haziran 2010
  9. _turuncu_

_turuncu_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    temizleme bantları süperde dikkatli olmak lazım yüzdeki minik minik tüyler vrya çok belli olmayan işte onlarla temas etmemeli yoksa tüylenme yapıyor.

10. 8 Haziran 2010
  11. buket_246

buket_246 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    saolun kıslar,buhar banyosunu bende deniycem =)

12. 8 Haziran 2010
  13. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    önce sıcak su kaynat üzerine belli mesafede yüzünü tut havlu ört bir müddet bekle.sonra pamukla sil.ondan sonra kil maskesine biraz mısır unu ekle yüzüne sür onuda ovarak çıkar.siyah noktalara çok iyi geliyor.

14. 10 Haziran 2010
  15. Biscuit

Biscuit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cildini güzel bir jelle yıka.sonrasında buharda on dk tut.gözenekler açılacaktır.bunun üstündeki bütün siyah noktaları sık.ve son olarak kil maskesi yapmanı önerirrim

16. 10 Haziran 2010
  17. Biscuit

Biscuit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aktarlarda kil satılır.su ve limon ekleyip karıştırıyorsun yüzüne sürürp 15 sk bekle ve yıka.

18. 11 Haziran 2010
  19. LATHINNAA

LATHINNAA süt böceğim büyüyor Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    108
    bulunduğun yerde hamam veya kaplıca varsa 1-2 saat kal içeride...yanınada kil al,bi güzel sür yüzüne beklet.daha sonra bi ayna bulup hepsini tek tek sık ve tekrar kil maskesi yap canım...bende siyah noktalarımla çok uğraştım zamanında şimdi bu yöntem sayesinde pırıl pırıl tekrar etmiyo şu an yüzüm çenem burnum dahil hiç siyah noktam yok çok şükür. 2-3 ayda bir gidiyorum kaplıcaya oysa a.s
    ayrıca papatya çayını demleyip buz kalıplarına döktüm her sabah yüzümü o buzla ovuyorum hem pırıl pırıl oluyo hemde cildini toparlıyo