Siyah Üzüm Çekirdeği Şifa Deposu

Konusu 'Bitki Sözlüğü' forumundadır ve realist tarafından 8 Haziran 2007 başlatılmıştır.

8 Haziran 2007
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Siyah Üzüm Çekirdeği Şifa Deposu

Antioksidan Özelliğe Sahip Siyah Üzüm Çekirdeğinin Şifa Deposu Olduğu, Dna Hasarını Azaltarak Kanser Oluşumunu Minimuma İndirdiği Belirtildi.

Antioksidan özelliğe sahip siyah üzüm çekirdeğinin şifa deposu olduğu, DNA hasarını azaltarak kanser oluşumunu minimuma indirdiği belirtildi.

Kayseri Tabip Odası tarafından yayımlanan sağlık dergisinde yer alan bilimsel makalede, siyah üzüm çekirdeğinin antioksidan bakımından C vitamininden 20 kat, E vitamininden 50 kat daha zengin olduğu belirtildi. Vücudu kendi içinde oluşan veya dış kaynaklı serbest oksijen radikallerinden ve diğer radikallerden koruyan siyah üzüm çekirdeğinin aynı zamanda vitamin deposu olduğu vurgulandı. Yazıda, siyah üzümün ve çekirdeğinin faydaları şöyle sıralandı:

``Siyah üzümü veya kurusunu yerken çekirdeklerini çiğneyin. Böylece etkisini artırmış olursunuz. Üzümün kabuğu da proanthosiyanidin içerir. Üzüm çekirdeği damar yozlaşmasını önler ve damarları sağlamlaştırır. Hipertansiyon, kalp krizi ve felç olasılığını minimuma indirir. Diyabetli ve varisli kişilere son derece faydalıdır. Gözü dejenerasyon ve katarakttan korur. DNA hasarını azaltarak kanser oluşum riskini azaltır. Histamin salgısını azaltarak alerjiyi önler. Ayrıca romatizmal hastalıklar, ağrı ve endometrioz gibi durumlarda faydalı olur.``

2. 26 Ağustos 2008
  3. YaGmur

YaGmur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    vallaha bilmiyordum bu söylediklerini agzına yüregine saglık

4. 21 Şubat 2009
  5. magrenta

magrenta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    86
    Ödül Puanları:
    153
    ben kan yapsın diye her sabah bir avuç yemeğe çalışıyordum bir faydasını daha öğrendim teşekkürler

6. 25 Ocak 2010
  7. felidae35

felidae35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    göğüs büyütmektede karaüzüm çekirdeği kullanılıyor..