Siz bari beni dinleyin

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pnar1 tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

19 Eylül 2010
    Konu Sahibi : pnar1
  1. pnar1

pnar1 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Babam geçen sene yazdan beri bizimle yaşamıyor.Hiçbirzaman çok mutlu bir ailem olmadı.Anne desteği baba desteği olmadıilise sondan beri çalışıyorum.Anne desteği olmadı derken sevdiğini biliyorum annem üvey anne elinde sevgisiz büyüdüğü için, bizi nasıl davranacağını bilmedi hiçbirzaman,konuşmadı,bağrına basmadı,anlatmadı en fırtınalı ergenlik çağında bile düşe kalka babamdan dayak yiye yiye ve evden kovularak atlattım.
    Şu anda 29 yaşındayım babam gittiği için bütün ev benim omuzlarımda,erkek kardeşim iş bulamadığından çalışmıyor.Annemin kişisel hiçbir harcaması yok.Hep bizi düşünüyor ama herşeyi duygusal yaptığından zaraını ben çekiyorum.
    Hep çeyizim için birşeyler alıyor lüzumsuz ne varda alıyor ve birüsür borç yapıyor ve ben çok zor duruma düşüyorum öderken.anneme defalarca anlattım ,en son dün artık bağrıp çağırdım,yüzüme bakmadı benimle konuşmadı.Anne ben anlamana ihtiyacım var ben bu evin kızımıyım ,erkeğimi kocasımı bilmiyorum senmi benim çocuğusun benmi bilmiyorum,yarın öbür gün evlenirsem para lazım olursa napıcaz anne ben yetişemiyorum artık alma yeter dedim.Aama nafile o kadar bağırdım çağırdım anlamadı ve şimdi küstü benimle,suçsuz olduğum halde yine bu sabah yanına gittim,konuşmak istedim konuşmadı "aynı baban gibisin nefret ediyorum ,ben sizin için hiçbişey değilim,sadece yemek yapan bi hayvanım ,bitmiştir,sesini duymak istemiyorum "dedi
    "anne dedim ben napıcam hangi biriyle uğraşıcam para harcamam gereken zamanda,ev geçindiriyorum benimle konuşmuyorsun,bıktım artık" dedim
    Giyindi çıktı gitti.erkek kardeşimde konuşmuyor benle,ne yapacağımı şaşırdım kimi idare edicem bilmiyorum çok bunaladım yemin ederim.Yıllardır hep birşeyleri göğüsleyip idare etmekten bıktım.
    Bir erkek arkadaşım var evlilik planları yapıyoruz ,para birktirmem gerek nasıl olacak bilmiyorum.Kimseden fayda yok.Erkek arkadaşıma bir iki kere çok bunlaıp aile sorunlarımı anlatmıştım ,hoş anlatmasamda 4 senelik ilişki farkediyor bişeyleri,oda kavgalarımızda bu durumu yüzüme vurdu artık onunlada paylaşamıyorum.
    Kim bana akıl verir kızlar.Çok zor durumdayım.

2. 19 Eylül 2010
  3. alyans2

alyans2 haTiCe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle allah yardımcın ollsun arakadasım..bulunduğun durum bir çok insana göre zor bir durum ama emin ol senin gibi aile yükü omuzlarında bir çok genç bayan var..babanla ilgili birşey yamadığın için baban için yorum yapmak istemiyorum..annene gelince..annen üvey anne elinde büyüdü demişsin..evet işte bütün püf nokta burda gizli..büyük ihtimalle annen evlenirken bir çok şeyi eksik olarak evlenmiş ki bugün senin onun gibi plmanı istemiyor.istiyor ki senn düğünün dört dötlük olsun..çünkü düğün zamanı bunları şu anda almazsa sonra hiç alamayacağını iyi biliyor..kısacası seni düşünüyor ve seni düşünen birine karşı tutunduğun tavır çok yanlış olmuş arkadaşım..bence seni affedene kadar özür dile ondan ve gönlünü al..muhtemelen en az 50 yaşında bir bayan ve yaşlılığın merdivenlerinden tırmanmakta..dolayısıyla insanlar yaşlandıkça küçülürler aslında..bir çok yaptığı şeyi hoş karşılamalısın...erkek arkadasın seni sürekli en zayıf yönünden vuracak birine benziyo.halbuki sana destek olması gerekirken.. bence erkek arkadasın konusunda bir kere daha düşün derim..dilerim rabbimin seni tabi tuttuğu sınavı kolaylıkla atlatırsın ve bugünleri gülümseyerek anımsarsın..

4. 19 Eylül 2010
  5. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.400
    Ödül Puanları:
    238
    Annejn çok cahil bir kadın borç yaptığı yerlere git ve konuş annene artık kredi vermemeleri söyle annenin böyle oluşunuda kabullen az üzül annelerimizi ne yazık ki seçemiyoruz

6. 19 Eylül 2010
  7. alyans2

alyans2 haTiCe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    o kadının yaşadıklarını siz yaşasaydınız acaba kendinize de cahil bir kadınsın denilmesini hazmeder miydiniz..

8. 19 Eylül 2010
  9. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.595
    Ödül Puanları:
    238
    Evet gidip kendin konus en iyisi

10. 19 Eylül 2010
  11. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    öncelikle erkek kardesin calismali ne olursa olsun ne is yaparsa yapsin bos durmaktan sa calissin
    hem kendi harcligini cikarir hemde eve üc bes yardimda bulunur bulunmasa bile onun yükü kalkar hic yoktansa ayrica annene gelince herhalde her ayrilmis anne babanin lafi bu
    "babana benziyosun" inan bende en az haftada bir kere duyuyorum bu lafi ....
    annen biryerde seni düsünüyor.
    yine senin cegizin icin aliyor ama ona nakit paranin her zaman icin daha
    önemli oldugunu anlatmaya calis
    eskiden öyle görmüs o sekilde davraniyor kendince
    normal bir durum ama devir degisti falan deyip ikna et cok istiyorsa
    ceyizine birseyler örsün o sekilde katkida bulunsun annene güzellikle anlatmaya calis birbirinizi kirmayin allah yardimcin olsun

12. 19 Eylül 2010
  13. pnar1

pnar1 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun kızlar yorumlar için,anneme söyledim birdaha borç yaparsan o yerlerle konuşucam ve senin rahatsız olduğunu söyleyip rezil edicem anne dedim,artık bana üzül seninle konuşamıyorum anlamıyormusun senin beni çekip çevirmen gerekirken ben bunu sana yapıyorum diyorum,ben seni düşünüyorum diyorum,çeyiz içinse para biriktir lazım olanı ozaman parayla alırız diyorum ama yok,bu akşam gittim yine dayanamadım özür diledim biraz yakınlaşmak istedim ,sürekli garip garip hareketler yapıyor konuşmak istemiyor,hiç idareci olmuyor,Bende bir yerde tıkanıyorum şefkat arıyorum bu kadar yükün karşısında,çok şey istemiyorumki off off,Allah herkesin yardımcısı olsun.Kardeşimede çalış dediğimde yanlış düşünüyor sanki ona para vermek istemiyormuşum gibi sanıyor ve kendini fazlalık görüyor o yüzden onada bişey diyemiyorum,babamın gitme nedenide ,para yüzünden ve ben yalnız yaşamak istiyorum dedi ve gitti.

14. 19 Eylül 2010
  15. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.400
    Ödül Puanları:
    238

yanlızca yapman gereken 1 şey daha var fazla duygusal olma yoksa piskolojik bunalıma girersin ara sıra kendini şımartmasını bil

16. 19 Eylül 2010
  17. pnar1

pnar1 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle haklısın canım hafta sonu oldu bu olay ,bugüne kadar evden çıkmadım resmen depresyonun eşiğine geldim,neyseki bugün erkek arkadaşım aldı beni ,keyfimi yerine gietrmek için herşeyi yaptı bide evlilik konularını konuşunca,kendi düşüncelerimle kalmama izin vermedi,biraz daha iyiyim

18. 19 Eylül 2010
  19. digoticigoti

digoticigoti Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ortada bir suçlu aranacaksa öncelikle bu babandır diye düşünüyorum.Annenin de gayet tabi psikolojisi hem çocuklugundan hem de babanın bırakıp gitmesinden dolayı zarar görmüştür.Sana gelince sonuna kadar haklısın erkek kardeşinin de sorumluluk almasının zamanı gelmişken seninle konuşmaması haksızlık onun da bir işin ucundan tutması gerekiyor neticede.Canım sana diyebileceğim tek şey şu.Sabret.Büyük çocuklar hele ki ailede baba filan eksik olunca hep ekstradan yük alıyor sırtlarına biliyorum nasıl birşey oldugunu.Sen toparlayıcı ol annene karşı olabildiğince anlayışlı yaklaş o da elinden geldiğince sana destek olmaya çalışıyor anlaşılan yanlış bir yol izliyor olabilir ama burdan anlaşıldıgı kadarıyla bu böyle.Allah yardımcın olsun