Siz benim yerimde olsaydiniz ne yapardiniz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve PrensesEla tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : PrensesEla
  1. PrensesEla

PrensesEla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Siteyi uzun suredir takip ediyorum ve konusmalar cok icten geliyor...

Ben de sizlerin tavsiyelerine ihtiyacim oldugu icin derdimi paylasiyorum.. Siz benim yerimde olsaydiniz napardiniz?

Yaklasik 2 yil once yurt disina gelin geldim. Kimse evlenmemi istemesede, ben direttim evlendim ve geldim. Geldigimden beri esimin isleri hic iyi degil. Surekli maddi problemler yasiyoruz. Turkiyede ailemin durumu cok iyidi ve parasiz hic kalmazdim. Surekli alisverislerdeydim. Burada ise 2 senedir uzerime dogru duzgun bi se alamadim bile. Evimi bile istedigim gibi doseyemedim!!
    Ayrica turkiyeden cok iyi bir universiteden bir diplomam var. Yalniz burada ise yariyormu deseniz, HAYIRRR!! Burada bir suru ise basvurdum ve dil problemim olmamasina ragmen, hic bir yerden aranmadim gorusmeye cagrilmadim.
    Master a basvurucam ama bu yilki basvurulari cesitli nedenlerden dolayi kacirdim. Basvurunca taaaaaa 2011 eylulde basliyorum.
    Henuz bebegim yok ( gecenlerde 5 haftalikken bebisim dustu!! )

Esime donelim, sen orada cok daha iyi isler yaparsin diyorum, donmek istemiyor.
    Diyorki biz donersek orada senin ve benim ailem bizi rahat birakmaz, ayriliriz.

Ben ise omur boyu burada yasamayi dusunemiyorum. Esime, madem taaa seneye basliyicam mastera, o zaman bu surecte turkiyeye gideyim, bir iste calisayim dedim. Hem para kazanicam ve rahatlicam, hem de ailemle olucam.
    Esim kabul etti. Serbest calistigi icin kisa dogru o da gelicek, biraz kalicak...

Siz olsaydiniz gidermiydiniz cennet vataniniza, calisir miydiniz?
    Esimi cok seviyorum ama parasiz ask da tam olmuyor!!! Hele de parali bir ailede buyuduyseniz!!
    Esimi seviyorum, cok anlayisli bir insan.. Merhametli... Iyi niyeli...

Napmaliyim? surekli uykularim kaciyor, hep bu durumu dusunuyorum...

Gideyim mi master a baslayana kadar ???

bilmiyorumkismile

2. 21 Şubat 2010
  3. emdev

emdev Guest

git bence.ailenle kalıp paranı biriktir.
    eşini de sonra temelli dönmeye ikna edersin belki.
    yurt dışına gelmek istemediğini söylersin,o da senin mutsuz olduğun bir şehirde yaşatmaya diretmemeli.
    istemediğiniz sürece kimse sizi rahatsız edemez.:umursamaz:

4. 21 Şubat 2010
  5. chatLaq.

chatLaq. Ne biliiim insanı Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bence de gitmelisin..
    Yalnız ben anlamadım niye aileniz rahat bırakmıyo sizi oraya gidince?

6. 21 Şubat 2010
  7. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ben olsam kocami birakip (dogruysa taaa amerikalarda) ailemin yanina hastalik keder olmadigi surece donmezdim. bir kere trde isiniz hazir mi? ayrica trde biriktireceginiz para dolara cevrilince ne olacak? ayri kaldiginiza,araniza onca mesafeyi soktugunuza degecek mi? bence bir sogani bolun yiyin ama birlikte atlatin bu gunleri... kari koca olmak bu demek degil mifisfisfis?

8. 21 Şubat 2010
  9. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    esin tr ayrirlar diyorsa katlanin biraz sartlara..Allah korusun esinizin korkulari dogru cikarsa o zaman bugunlerinizi ararsiniz..master icin mutlaka basvurun derim..esinizin isleri hep boyle gitmez ya ileride duzelecektir..

10. 21 Şubat 2010
  11. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hmm.
    Basta gitsen daha iyi olur, git tabii diye dusundum ama, sonra yukarida bir arkadasin yazdigini okuyunca fikrim degisti.
    Sizinki biraz da zoru sıkıntıyı gorunce kacmak gibi oluyor. Durumunuz ne kadar kotu olursa olsun, esinizi te nerelerde birakip durumu iyi olan ailenize gitmek dogru mu sizce? Siz parali olmaya, rahata alismis olabilirsiniz, ama bu esi birakip gitmeye bahane olamaz. Ne yani, esinize "sen toparla burda durumlari, ben sen halledene kadar aileme gidiyorum" deyip, durum duzelince mi geleceksiniz? Bu mudur evlilik yani? Tamam, sizin amaciniz burda sadece okula baslayana kadar TR'de vakit gecirmek ama bu da cok abes duruyor yani. Gittiginiz yerde kendi meslegin olmasa da baska isler yapabilirsin master icin okula baslayana kadar.
    Ha deseniz ki, "ben Turkiye'ye esas master yapmaya gidiyorum, bitince esimin yanina donecem", anlarim; gercekten bir amac var ortada derim.
    Ama sizin yapmak istediginiz sey bana mantikli gelmedi acikcasi.

12. 21 Şubat 2010
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hic tasvip etmezdim böyle birseyi arkadasim.

Ne olursa olsun anca beraber kanca beraber benim icin.

Bu kadar direttigin aileni bile karsina alip gittigin yerden bu sekilde dönmek bence mantikli degil.

Ayrica esini böyle uzun bir süre yanliz birakmanida dogru bulmuyorum. Gözden uzak olan gönüldende uzak oluyor....bu senin icinde gecerli...

Ben olsam, madem kendi isimde is bulamiyorum, master yapana kadar baska bir is bulur, bir cafede bir marketde veya herhangi baska bir isde calisir zamani böyle degerlendirirdim.

14. 21 Şubat 2010
  15. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    zoru görüp kacmak sizinkisi :umursamaz:

illa koca koca sirketlerde calismak zorunda degilsiniz

bulun ufak tefek isler calisin ve esinize destek olun

16. 21 Şubat 2010
  17. biy_

biy_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben olsam gitmezdimm...kıyamazdım...ailemin durumu iyi demişsiniz onlar size en azından siz orda iş bulana kadar master a başlayana kadar yardımcı olsalarrr??
    birde sonraa çokkkkkkkk pişman olabilirsinnn
    seni burda görmeyelim seneye eşimi bıraktım geldimm ama şimdii o başkasıyla falann:)))
    bu tamamen bu sitede çok gördüğüm bişey olduğu için şakaydıı:)))
    hayırlısı olsunn...

18. 21 Şubat 2010
  19. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    bencede gitmeyin eşinizi tek bırakmayın
    zaten evlilik her durumda beraber olmaktır.1,5 sene ayrı kalmaktan bahsediyorsunuz bu süre çok uzun 1,yada 2 ay tatile gelmiş gibi olabilir belki ama 1,5 sene çok uzun
    bencede eşinizin yanında kalın küçük bir iş bile olsa girin çalışın eşinize destek olun
    birde unutmayın gözden uzak gönülden uzak diye bir söz var.böyle bir yanlışı yapmayın bence:1no2: