Siz Cenneti yaşladınız, Ya ÇOCUKLARIMIZ????

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve prayer tarafından 5 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  5 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : prayer
 1. prayer

  prayer Guest

  Şubat 2007 Dünya'nın 130 ülkesinden bilim adamları (IPCC) 6 yıl aradan sonra toplandı ve dünya'daki değşimleri tekara konuştular..
  bir de ne görsünler! bugüne kadar ki hesaplamaları çoğunlukla yanlış!

  ve BM , Çöleşmenin Türkiye'den , KOnya'dan ( Avrupa'da) başlayacağını söyleyince bizim DSİ nin ve hatta tüm aydın çevrenin paçası tutuştu...
  Ve Devlet Su İşleri hayatının en kapsamlı araştırmasını yaptı ki durum çok vahim! Türkiye hemncecik SU FAKİRİ İLAN EDİLDİ!

  oysaki daha 30 yıl var deniyordu!!!!!!!!!

  hatta bir baktılar ki bir çok göl kurumuş! nehirler kurumuş!

  aynı sıralarda TMMOB ( Mühendisler Odası) kapsamlı bir araştırma yaptı ve gördü ki malesef Türkiye'mizde hiç bir kurum, henüz Küresel İklim değişiklşiği için herhangi bir proje yapmamıştı!

  oysaki tüm dünya yıllardır hazırlanıyorlardı. Halen yağmurlardan sıkılan ingiltere'de onlarca senedir araba yıkama, hortıumla sulama yasaklanmış hatta duşlar bile çoktan beri kontrol altına alınmıştı.

  Dünya havaya nasıl CO2 salmayayım da Ülkemi çöl yapmayayım diye uğraşırken onlarca senedir, Türkiye 1994-2004 yılları arasında, havaya CO2 salma 1. OLMUŞTU. :eek:klava::eek:klava::eek:klava: ve bunun sonucunda da, 13-14 yıl önce bilim çevreleri Türkiyue'nin bu durumdan en az etkilenecek Ülke oldupğunu söylerken, şimdi en çok etkilenen ülkelerin başında geliyoruz!!!
  Sevgili dostlar,

  lütfen duyarsız kalmayın, bu konuda BİLİNÇLENİN! MEyayı, basını beklersek çocukalrımıza bir alan kalmayacak. Üzülerek söylüyorum ki, böyle giderse bizim de sonumuz vahim! yaşlanmaya vaktimiz olmaycak!

  Böyle giderse, akdeniz de El-Ninolar zincirler bekleniyor. Yani biz havayı ve dopğğayı kirletmeye devam edersek, bu zincirler sonucunda bir NUH tufanı olması ihitmali çok yüksek!'!!!

  yapacaklarımız çok basit:
  1. Sanayinin duyarsızlığına çözüm olarak, Tüketim ÇIlgınlığımıza bir son vereceğiz! Ne kadar az alır, ne kadar az tüketirsek, onlar da o kadar az havayı ve çevreyi kirletirler!

  2. Su ve Enerjiyi sanki yarın bulamayacakmışız gibi ( ki öyle) harcamalıyız. Prizlerde takılı şarj cihgazı, standy-by da alet bırakmayıp, mümkün olduğunca enerjiyi minimum tüketmenin yolalrını arayacağız. Sebze yıkadığımız sularla bahçe sulayacağız, ev temizlyeceğiz!

  3. Deterjan ve çamaşır suuyu hem insanın hem çevrenin DÜŞMANIDIR. Bunun tersini söyleyen cehaletin esiridir. Bu konuda alternatif temizlikle ve hijyenle iligili konuları takip ediniz. Çamaşır suyu ve fosfatlı deterjanların çok azı bile, karıştığı atık suların bir daha doğaya dönüşümünü önlüyor! içlerindeki faydalı bakterileri öldürüp, herşeyi daha da fazla kirletiyor! çünkü bu faydalı bakteriler bize lazım! aynı baarsaklarımızın bu bakteriler olmayınca bozulması ve sürekli ishal olup ölmemeiz gibi! ( bakınız: antibiyotik ishali)

  4. Çevremizi usanmadan bu konuya duyarlı omaya davet edip, alışkanlıklarımızdan ve sevdikelrimizin alışkanlıklarından feragat etmeliyiz!

  5- belediyeleri beklemeden, geri dönüşüm birimlerini arayarak, sıkıştırarak, en azından şimdiden evde çöplerimizi ayırıp, ayrı bir şekilde çöpe verip GERİ DÖNÜŞÜME GEÇMELİYİZ! ( çöplüklerde bazı kişiler maddi kazanç için bunları topluyor, ayrı biriktirirseniz en azından bunların almasına ve geri dönüşüme katkınız olur)


  6- BİR KİŞDEN NE OLUR DEMEYİNİZ!!!
  Yüce ATATÜRK de BİR KİŞİYDİ! AMA BAKIN SONUÇ: ZAFERDİR!
   
 2. 5 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : prayer
 3. kakule

  kakule Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  456
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  306
  bunu bu aralar çok kafama takıyorum.. tabiatın kaymağını bizmi yedik çocuklarımızada posasınımı bırakıyoruz dünyanın ????