siz geçinebilirmiydiniz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve latifeelif tarafından 4 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : latifeelif
  1. latifeelif

latifeelif Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    33
    kızlar çalışan ve evli bir bir bayanıma ama temmuz ayı sonu itibariyle işten ayrılmaya karar verdim hatta bu kararımı yöneticilerimlede konuştum.ikna etmeye çalıştılar ama bu şirkette çalışmak çok zor helede evli olarak calışlmak daha zor organizasyon şirketi ben satınalma birimindeyim .

hem satınalma biriminin işlerini hemde düzenlenen organizasyonlara katılmam gerekiyor haliylen organizasyonlar gece gec saatlerde olabiliyor..eşim ise isyanları oynuyor..

eşimin işi akşam 17:30 dedimmi bitiyor,haftasonuda tatil ayrıca benim ise akşam kaçta çıkacağım bile belli değil,evim ise o kadar düzensizdiki...:çok üzgünüm:

maaşımın iyi olması beni motive etti ve tam 2 sene çalıştım.. ama artık eşimde bende düzenli bir hayat istiyoruz gece 3 te evde olduğum günler çok oldu karşılığını maaşıma çok iyi yansıtıyorlar ama düzenin olmayınca insan mutlu olamıyor..:çok üzgünüm:

açıkça söylemek gerekirse ikisini aynı anda yürütemedim tam 2 sene denedim olmadı..

evimi temizleyip toparlasam eşimle ilgilenemiyorum eşimle ilgilensem evime bakamıyorum ee zaten en erken geldiğim saat akşam 22.00..

aslında kısacası şu; eşimin maaşı allah bereket versin 750 ytl ev kendimizin ufak tefek borçlarımız var ama kapatabiliriz....

ve ben işten cıkıyorum, sizce geçinilebilirmi yada sizler böyle bi gelirle geçinebilirmiydiniz?
    bana fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim..fisfisfis

2. 4 Temmuz 2008
  3. ALariSS

ALariSS Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canımcım.. gelir ne kadar çoksa giderde o kadar oluyor emin ol... gül gibi geçinirsin... hemide... sadece belki biraz kısıtlanırsın hepsi oo.. ama huzurn herşeyden önemli...

4. 4 Temmuz 2008
  5. latifeelif

latifeelif Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    33
    birde arkadaşlar çevremdekiler o kadar iç karartıcı konuşuyorlarki; erkeğin eline bakmak kendi ayakların üzerinnde duramayacaksın falan gibi mesleğim kolumda bileziğim benim 2 tane uzmanlık alanım var..neden herkes böle düşünüyorki ayrıca aşılama tedavisine başlanıyor agustos ayında huızurlu bi hamilelik dönemi geçirmek istiyıorum eğer allah nasip ederse bize bi evlat..

ne bilim kafamı karıştırıyorlar çok sıkılacaksın pişman olacaksın diye...

6. 4 Temmuz 2008
  7. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    bencede geçinebilirsin tabi biraz daha dikkatli harcayarak allah korusun işine devam etsen evliliğin bitse daha mı iyi ama bana sorarsan bence sen başka saatleri düzenli bir işe girebilirsin o zaman iki sorunuda çözmüş olursun.

8. 4 Temmuz 2008
  9. Gamzeki

Gamzeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    zorluğunu yaşarsınız cnm çünkü sen iyi para alıyormuşsun bu birden yok olucak kısıtlamalar baya bi başlıcak ben 450 ytl alırken bile işten çıktığımda zorlandım ki eşimin kendi işi para durumu hiç belli olmuyot bazen milyarları alırken bazen hiç alamıyor ama çok uzun sürmez bi süre sonra ona da alışırsınız işin baya zormuş çünkü 2 sene iyi bile dayanmışsınız parası iyide olsa aile huzuruda çok önemli şimdi evliliğinizi tadını çıkarın paranız az olsun ama huzurunuz yerinizde olsun

10. 4 Temmuz 2008
  11. Kxoxmxuxr Prenses

Kxoxmxuxr Prenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ev kendi eviniz mi?
    ufak borçlar her evde olur
    yemenize içmenize genel giderlerinize yetiyorsa 750.00 Ytl
    birazda idareli olursan tabi ki geçinilir
    sen pişman olmayacaksan başkaları umrunda olmasın

12. 4 Temmuz 2008
  13. Elis

Elis Guest

gecinirsin be gulum,,,simdiki gibi bolluk olmaz ama.......baktin cok darlandiniz tekrar baslarsin calismaya..nasi olsa meslegin vara.s.

14. 4 Temmuz 2008
  15. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    istedikten sonra tabi geçinilir.

16. 4 Temmuz 2008
  17. Yazzy

Yazzy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok zor olacaktir mutlaka, ama geçinebilirsiniz. Sikilabilirsin bu çok dogru. Ben bir bayanin herzaman çalismasindan yanayim. Ekonomik özgürlük çok önemli. Baska bir is bulup çalissan daha iyi olur diye düsünüyorum.

sevgiler

18. 4 Temmuz 2008
  19. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Biraz kısarsın arkadaşım masrafları geçinirsin
    Allah sağlık ve huzur ağız tadı versin yeter ki
    yerimseniben