siz ne düşünüyorsunuz hanımlar?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve suavea tarafından 11 Nisan 2007 başlatılmıştır.

11 Nisan 2007
    Konu Sahibi : suavea
  1. suavea

suavea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    "Dünyanın gelmiş geçmiş en veciz şahsiyetlerinden Oscar Wilde der ki: 'Evlilik, hayal gücünün zekâya karşı zaferidir. İkinci evlilik ise umudun tecrübeye karşı zaferidir.'
    Bana sorarsanız evlilik, sevişmek için belediyeden icazet almak, bir sürü daraltıcı formaliteyle uğraşmak, eşşek yükü masraf yaptığın halde misafirlerin kusur bulabildiği ve arkandan dedikodunu yapabildiği bir düğünde bir sürü insanı yalapşap öpmek zorunda kalmak, yanılıp da bir adamı sevdin diye çoğu zaman haddinden fazla mütecessis koca bir sülaleyle birlikte yatağa girmek, sonunda da yine büyük bir ihtimalle hayal kırıklığına uğramak ve sıkılmak, sıkılmak, sıkılmaktır."

ALINTIDIR

2. 11 Nisan 2007
  3. HELENN

HELENN Sağlıkla Gel Yavrumm .. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evlilik aynı ekmeği bölerek yemek, vereceğin kararlara yanındakinide dahil etmek, aynı beden aynı yürek olabilmek bence
    senin alıntınıda yabana atmamak gerek ama şuan içimden böyle demek geldi..inşallah hep böyle düşünürüm:))
    isteyen çiçek görür isteyen böcek bakış açısı birazda

4. 12 Nisan 2007
  5. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    aynen katılıyorum.25 sene bıktırmayıp daha da kenetlediyse bizi birbirimize,o halde çok güzel birşey.Önemli olan o iyi insanı bulabilmekte.

6. 12 Nisan 2007
  7. tatlifiliz

tatlifiliz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sana tamamıyle katılıyorum cerencim dogru insanı bululdugun zaman ekmegi bölmek deil ısırarakda yersinde :)) ya o dogru insan deilse..!

8. 12 Nisan 2007
  9. EU1

EU1 Guest

doğru insan değilse ekmeğin ne önemi var ki, isterse dünyanın en lezzetli ekmeği olsun. evlilik, iki kişilik düşünmedir, iki kişilik nefes almadır.........

10. 13 Nisan 2007
  11. yesilirmak

yesilirmak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hahahahaha kizlar ne derseniz deyin evlilik iste tarifi herkese gore degisir

12. 13 Nisan 2007
  13. character

character Guest

alıntıya katılmıyorum.bence evlilik,kan bağı olmayan iki karşı cins için olabilecek en güzel ve en sağlıklı birlikteliktir..

14. 13 Nisan 2007
  15. character

character Guest

pınpın sana ulaşamıyorum..

16. 13 Nisan 2007
  17. pınpın

pınpın Guest

Bunu kim söylemiş!

18. 15 Nisan 2007
  19. suavea

suavea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende 18 yılldır evliyim eşim en iyi dostum, diğer yarım gibi Allah ömür verdiği sürece onunla devam etmek istiyorum bu yaşam yolculuğuna...
    alıntı yazıda kimin yazdığı ile ilgili bir bilgi yoktu ilginç geldiği için sizinle paylaşmak istedim