Siz olsanız nasıl davranırdınız..?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve glaze_butterfly tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

15 Nisan 2010
    Konu Sahibi : glaze_butterfly
  1. glaze_butterfly

glaze_butterfly yenigelinmutfakta.blogspo Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    Bu işin içinden bir türlü çıkamadım arkadaşlar birde sizin fikirlerinizi almak istedim..

Ablamın çalışmaya başlaması sebebiyle yeğenimi bize getirdik.( Ablam başka şehirde oturuyor.)
    4 yaşında biz psikolojisinin bozulmaması ve annesinden uzak kalmasının etkisini yaşamaması için elimizden geleni yapıyoruz.Çok şükür oda pek etkilenmedi..
    Ama yeğenimin gelmesinin üzerinden daha 3 gün bile geçmeden dün ablamın kayınvalidesi bize geldi...Seni götürmeye geldim diye...
    Annemle ben şok olduk çünkü daha önceden ablam ve eniştem konuşmuştu.
    Bizde kalacak hafta bir yada 10 günde bir ikigün onlara kalmaya götürecektik..
    Sırf ablam kötü olmasın diye bizde ses çıkaramadık yoksa ben diyeceğimi çok iyi bilirdim.
    Üzerinden 3 gün geçti halen getirmedi cocuğu bugün zor sabrettim.
    Yanlış anlaşılmasını istemem kesinlikle yeğenimin yetişmesi için iyi bir ortam yok bulunduğu yerde ve çok hassas biri sürekli içine atar..
    Ablamsa çıldırmış durumda ..
    Şimdi sormak istediğim şu yarın evlerine almaya gideceğim....
    Sizce nasıl bir yol izlemeliyim .?Bu gibi durumun bir daha yaşanmaması için.
    Durumun ciddiyetini kırmadan nasıl belirtebilirim..?
    ınanın ortada kaldım.En çokta ufaklığa üzülüyorum..mafoldumben.

Son düzenleme: 15 Nisan 2010
  2. 15 Nisan 2010
  3. balperisi

balperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    4 yasindaki bir cocugun yeri annesinin yanidir ama yasam sartlari yada tercihler annenin calismasini gerektirebiliyor.Babaannesinden almaya gittiginizde ablanizida zor durumda birakmamak icin yemeginimi cok ozledim onu almaya geldim bugun diyebilirsiniz.Babaannenin evinde cocuk icin uygun ortam yoksa ablanizin esi durumu izah edebilir annesi ile konusabilir.Sizde gunduzleri birlikte gider ziyaret edersiniz o da gormus olur.
    Birde soyle bakmak lazim oda babaannesi onun da torunu ve siz nasil gormek istiyorsaniz oda gormek isteyecektir.Ama uygun olmaayan sartlar nedir?
    sevgiler

4. 15 Nisan 2010
  5. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bir çocuğun yeri bence annesi ve babasının yanıdır.bence o çocuğun bir tarafta kalması gerek iki tarafta kalmasıyla hem tavırla hemde kişiliği değişir.bugün iyi olabilir psikolojısı ama yarın değişmeyeceği ne mağlum.benim abim ve yengem çalışıyo bebeğine üç ay annem gidip bakıyo üç ayda yengemin annesi ama asla yiğenimi anne ve babasından ayrı olmasını istemedi annem.çocuk çekirdekten yetişir tam anneye ihtiyacı olduğu dönem

6. 15 Nisan 2010
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    en iyisi babasının devreye girmesi

ne siz kötü olun ne ablanız

enişteniz annesi ile uslubunca konuşmalı.

8. 15 Nisan 2010
  9. oy çok zor durum ama bunu ablanız ve ablanızın eşi söylemeli kayınvalideye. çocuğun psikolojisi ordan oraya sürüklenerek bozulmasın bi yerde kalsın oda ananesi olsun desinler.arada görmeye gelsin torununu.
    böyle emrivaki alması zaten hiç hoş değil neden böyle yaptı ki?

10. 15 Nisan 2010
  11. glaze_butterfly

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148

Tabiki olaya tek yönden kesinlikle bakmıyorum....
    Ablam çalışmak zorunda kızına iyi bir gelecek hazırlaması için...
    Bulunduğu şehirde hiçbir tanıdığımız yok eşinin mesleği nedeniyle orada bulunuyorlar..
    Oyüzden yanımıza getirdik 6 aylık bir süre için...Zaten geri dönücek bu süreç içerisinde ablamda işlerini ayarlamış olacak...
    Şöyle bir durumda var eniştemin annesi hiç anlayışlı değil sürekli sorun cıkaran biri.
    Eniştemde bunu bildiği için gitmeden önce konustu onların yanında
    Hatta dünde aramış anne ben ne dedim akşam götür cocuğu diye..Ama buna rağmen gelmedi..
    Uygun olamayn şartlara gelince...
    Bir cocuğun iyi yetişmesi için bazı şeylerden taviz verilmemesi gerekir...
    Örneğin birşey istediğinde biz ona yasak diyorsak anneside aynı şekilde yeğenim bunu asla yapmıyor..
    Ama babannesi annen görmesin ye..Annen duymasın yap...Ve bu gibi şeyler...
    Oda babannesi tabiki görücek kalıcakta ama abartmamak şartıyla
    Kadının niyeti ben yanlızım benim yanımda dursun bana eğlence olsun...
    Umarım anlaşılmışımdır biraz uzun oldu ama...

12. 15 Nisan 2010
  13. biy_

biy_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence sız deıl annenız almaya gıtse yada annesı cocugu alıp sıze getırse onlarda ozledıler dıye daha guzel olmazmı?(uzak bır mesafedemı?)
    herkes kendı bulundugu ortamı daha guzel gorur..
    sadece maddı degıl babannesevgısı falan boyle dusunebılırrler..
    enıstenızde bu sefer ınat yapabılır senın ailen benım ailem seklınde
    bence annenız oturmaya gıtsın dedesı cok ozledı yıne getırırım desın ve alsınn...

Son düzenleme: 15 Nisan 2010
  14. 15 Nisan 2010
  15. glaze_butterfly

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    Kesinlikle annesinin yanı bende bundan yanayım ama benimde sınava hazırlanan bir kardeşim var bırakıp gitmesi imkansız.Ablamın kayınvalideside rahatsız olduğu için gidemez..Şartlar elvermediği için...Teşekkür ederim yorumunuza

Zaten söyledi ama dediğim dedik çaldığım düdük...Bakalım getirecek mi merakla bekliyorum bugün..

Bilmiyorum ki canım okadar üzülüyorum ki benimde kızım gibi ..Herşeyden sakınırım.
    Ama şaşırdık.Şimdi hayır götüremezsin desek hem o üzülecek hemde ablam arada kalıcak ne biliyim benim ailem öyle herkezle kötü olmaktan korkar..Kimse üzülmesin istediler ama...:sinifsinif:

16. 15 Nisan 2010
  17. ben anladım canım.
    tamam babanesidir elbette çok sever ama sevgide bazen zarar verebilir. yarın gidin güler yüzle davranın ve alın yiğeninizi. enişteniz konuştuysa sorun çıkaracağını sanmam. zaten böyle davrandığı için mahçup olacaktır ve bir daha çocuğu alamayacağının bilincindedir.
    bir dahaki sefere torunumu almaya geldim dediğinde arayıp eniştenize verin telefonu ondan izin alsın. tabi öncelikle bu konuyu ablanız ve eniştenizle netleyin. babanesi gelip çocuğu alıcam dediğinde hayır anne ve babası buna izin vermiyor çocuğun bu gel gitlerle psikolojisi bozuluyor dersiniz..

18. 15 Nisan 2010
  19. glaze_butterfly

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    Annemle ben gideceğim.Evet ablam manavgatta canım...
    Eniştem o konuda bizimle hemfikir..Biliyor çünkü ailesinin nasıl yaklaştığını...
    Bu arada çözüm olarakta bende anaokulu araştırıyorum en azından öyle daha rahat olacak...
    Sanırım mantıklı olan dediğin gibi yada ben kursa yazdırıcam diye alıyım.Daha sonra yine getiririz diyelim
    Kimse kırılsın üzülsün istemiyorum..