siz olsanız ne yapardınız?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve eldeniz tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

?

hakkınızı helal edermiydiniz?

1. evet helal ederdim...

52,4%
  2. hayır etmezdim

23,8%
  3. bilmiyorum...

23,8%
    13 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : eldeniz
  1. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar,benim kafamı kurcalayan bir sorunum var...
    sizlere danışmak istediğim için bu konuyu açtım...
    yalnız cevap verirken siz olsanız ne yapardınız sorusuna yanıt arıyorum...

bir aile düşünün...size hayatınızda ki en zor dönemde destek olmak yerine hayatınızı zindana çevirmişler...her fırsatta sizi aşağılamış,hakaret etmişler...buna bir çok insan da şahit...yalnız olmadığınızı biliyorsunuz,işin ilginç yanı haklısınız...
    fakat bir gün bu aileden birinin ölüm döşeğinde olduğunu,herkesten helallik istediğini duyuyorsunuz..
    ne yapardınız?ona hakkınızı helal mi ederdiniz?
    allaha mı havale edersiniz?

2. 13 Mayıs 2008
  3. Ev -Hanxixmxix

Ev -Hanxixmxix sevgiler Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım kelime kelime aynen ve ettim.

4. 13 Mayıs 2008
  5. Yıldızzz

Yıldızzz Guest

allaha havale ederdim bu benim düşüncem ben böyle yapardım bana bu zamana kadar kötülük yapmış,hayatımı zindan etmiş birilerine hakkımı helal etmezdim...

6. 13 Mayıs 2008
  7. pilli_hatun

pilli_hatun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle hakkımı helal ederdim düşünmeden bu dünya boş bırak herkes cezasını zaten er yada geç çekicek canım

8. 13 Mayıs 2008
  9. Emine

Emine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende hakkimi helal ederdim ama kalbimden gercek anlamda helal etmis olurmuyum bilemem...
    insaallah herkes yaptiginin cezasini öteki dünyada cekecek.....Allah´a havale etmek en dogrusu....

10. 13 Mayıs 2008
  11. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sözde helal etmek sorun değil,söylersin olur biter...
    özünde affedermiydiniz?
    kalbiniz çok kırılmış...bu yüzden piskolojik bir travma yaşamış,hayatınızı sorgulamış,dibe vurmuşsunuz...

12. 13 Mayıs 2008
  13. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım iyi geceler,ben oyumu olumsuz olarak kullandım,hakkımı helal etmezdim,Allaha havale etmek en doğrusu tabi ilahi adalet...
    bana çok gaddarsın acımasızsın diyolar...
    evet öyleyim...
    incinmek istemiyorum hiçkimsenin beni üzmesine,kırmasına fırsat vermek istemiyorum vermiyorum da...
    affetmek Allaha mahsus ama affedemiyorum elimde değil ...

14. 13 Mayıs 2008
  15. EU3

EU3 Guest

Bu tür bişey yaşamadım ama yaşayan kadar kesin bişey söyleyemem.
    Eğer yaşattıklarından dolayı çok acı çekmişsem , duygusallıgımdan dolayı dilim belki helal ederdi ama gönülden helal edemezdim heralde.
    Bence bu kararı sen vermelisin , çünkü acısını sen yaşadın en iyi kararıda sen verirsin. Ki helal etmenle de öbür dünyada bundan kurtulurmu orasıda tartısılır ama her yapılan kötülüğün cezası bu dünyada yada öbür dünyada elbet verilir. Kimsenin kimsede hakkı kalmaz
    .

16. 13 Mayıs 2008
  17. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    dilimle söylemem dediğim gibi çok kolay...ama inanın kalbim acıyor,hala kalbimin kanadığını hissedebiliyorum...
    eşim benim ne kadar dürüst olduğumu bilir...bahsettiğim kişiler onun yakınlar...hastane ziyaretine gitmeyeceğimi başından söyledim.hatta ölse bile gitmem dedim..riyakarlık yapamam...bana göre değil...ama bu söz ettiğim kişi,hasta olan,bir zamanlar benim çok değer verdiğim,saygı duyduğum biriydi...böyle bir ikilemde olmamın nedeni de bu...yıllarca çok fazla değer verdim,sonrasında ondan gelen darbeyle darmadağın oldum...toparlanamam bundan,çünkü herkes her şeyi yapabilirdi,o yapmazdı...o kadar sever ve güvenirdim...şimdi ne yapmam gerektiğini bilmediğim için sizlere danışma ihtiyacı duydum...yorumlarınız benim için önemli...

18. 13 Mayıs 2008
  19. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Çok şey için hakkımı helal ettim ama biri varki öbür dünyada da karşıma çıksın ve özür dilesin istiyorum.
    Yaşattıkları acıya , üzüntüye bağlı yani. Eğer çok canım yanmışsa ve karşılığını verememişsem, dilim ne söylerse söylesin kalben helal etmeyeceğim için dilimle de helal olsun demeyeceğim ve bunu da herkese söyledim.
    Herkes birilerini üzerken buna göre tekrar düşünsün bence.
    Öbür dünyada görüşmek üzere ...