siz olsanız ne yapardınız ?

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve umut73 tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : umut73
  1. umut73

umut73 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aranıza yeni katıldım
    acımı sizlerle paylaşmak istedim
    36 yaşındayım ilk hamileliğim 21 haftalıkken normal doğum yoluyla sonlandırıldı. Bebegim erkekti.Bobrekleri yoktu iki taraflı. 1 yıl sonra tetkrar hamileydim ama bu defa düşükle sonuçlandı boş kese sebebiyle. Ardından psikolojik sorunlarla boğuştum. Evden çıkamaz hale geldim. Tedaviler sonrası tekrar hamile kaldım. 1.5 ay öncesine kadar hamileydim. Herkes kendim de dahil olmak üzere başından itibaren herşeyin normal gittiğine ve gideceğine kendimizi nasıl da inandırdık. Ama yine olmadı. Bu defa 23 haftalıkken yine ciddi böbrek sorunu nedeniyle gebeligim sonlandırıldı. Yine normal dogum yolu ile. Aynı acılar ikinci defa elimin boş kalması o sırada doğum yapan kadınların yanlarında bebekleri yatarken benim yanım boş gelip bebek var mı diye soran hemşirelere hayır bebek yok demek ne acı bilir misiniz. Çocugunuz var mı sorusuna yok demek nasıl acı. Ama en kötüsü eşimde ya da bende bu duruma sebep olan genetik bir problem oldugu düşünülüyor ama şu anın bilgileri ile bu durumun saptanabilme imkanı yokmuş. ki zaten saptansa da yapılabilecek bir tedavi yolu yok. Ne yapıcam bilmiyorum soylenenlere gore aynı durumun her gebelikte tekrarlama riski %50. göz göre göre bebeklerimi olume gondermek cok korkutucu. Siz olsanız ne yapardınız ?

2. 24 Temmuz 2009
  3. Herada

Herada Balparmağın Annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ah canım benim. Allah yardımcın olsun. Allah tekrarından korusun. ınsanın birden cevap verebileceği bir durum değil elbette. Doktorun ne diyor peki? Ne bileyim tüpte genetik tarama yapılıyor, bu defekt bu tarama ile bulunabilecek türden bir sorun değil miymiş? Allah sabırlar versin canım. Benim de içimin yandığı bir dönem bu, Allah'ım bizi bir sınavdan geçiriyor diye düşünüyorum, dua ediyorum başarıyla atlatıyor olalım bu sınavı diye.

4. 24 Temmuz 2009
  5. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım yaaa Allahım sabırlar versin sana,inş.sebep bulunurda en kısa zamanda sağlıklı bi bebek dünyaya getirirsin..

6. 24 Temmuz 2009
  7. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ne diyeceğimi bilemiyorum çok zor evlat yokluğu ama şöyle düşün gelişimi sonlanan bebeklerinin dünyada nasibi yokmuş olsaydı doğarlardı demekki senin nasibin olan bebek onlar değil bence güçlü olmalısın belki 3. sü iyi olucak hepsindede genetik sorun olucak diye bişey yokki hem niye kendini suçluyosun bunda sizin hiç bir suçunuz yok bence bebeğin gelmesi gereken zamanı bekliyo bak ne güzel hamilede kalabiliyosun bence kendinede bebeğinede şans vermelisin sabırlı ol allaha sığın senin bebişinde sağlıklı olup doğucak üzme kendini ilk önce moral dimi stresten uzak olmalısınki sağlıklı bi şekilde hami,le kal streste etkiler hormonları bebeğin sağlığını sen güçlü ol ve hamile kalabildiğin için şükret ve kendini bedenini dinlendirdikten sonra yeniden dene inşallah bu sefer herşey yolunda gidicek buna inan

8. 24 Temmuz 2009
  9. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım çok geçmiş olsun, Allah büyük sabır versin sana. Seni çok iyi anlıyorum. Benim bebegimin de down sendromlu olma ihtimalinden alınması gerekebilirdi 21 haftalıkken. test sonuclarını beklerken neler cektigimi ben bilirim. sen bir de 2 kere yasamıssın bu olayı, Allah yardımcın olsun.Genetik ayıklama yöntemini bir sor sorustur derim. memorial hastanesinde tüp bebek uzmanı dr. semra kahraman var, telefonla ondan bir bilgi almaya calış. 444 7 888 hastanenin tel.i. bunun dısında %50 çok çok iyi bir oran bence, umudunu yitirmemeli, moralini yüksek tutmalısın sağlıklı bir gebelik için. insanlar %1 ihtimallerin peşinde 10. tüp bebek denemesini yapıyorlar bir bebege kavusabilmek için... Şükürler olsun ki sen hamile kalabiliyorsun, bu ayrıcalıgının farkına var.. bebeklerini ölüme göndermek falan diye de düşünme lütfen, tam tersine, onlar küçücük birer hücreyken sen onlara hayat vermek için, onlara iyi bir anne olmak için çabalıyorsun, bu takdir edilecek bir şey... Şimdi üzüntülerini geride bırakma, yeni bir bebek için yeni umutlarla yola çıkma zamanı.. Kendini toparla ve çalışmalara basla bir an önce.. dünyaya gelmeyi sabırsızlıkla bekleyen yumurtaların var senin :) Dediğim gibi %50 çok büyük bir oran, yasın da gelmiş, bu treni kaçırma derim.. sonra yasın geçtiğinde içinde hep bir acaba ile dolasır durursun acaba deneseydim saglıklı bir yavrum olur muydu diye ama nafile o saatten sonra.. o yüzden treni kaçırma, bir an önce atlaaaaaaa :lepi:

10. 24 Temmuz 2009
  11. aabeyazmelek

aabeyazmelek YA HAY YA HALIK Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    güzelim çok acı bir olay bende bebegimi kaybettim yeni ama olayla birde şu yonden bakmak lazım dogupta bebegini kucagına alıp onun kokusun hissedipte olmaktansa deyip teselli arıyacagız öyle durumunu yaşayanlar arkadaşlarımız var onlar için durum daha kötü napalım nasip böyleymiş beterin beteri vardır deyip dualarımızla allahımıza sıgınacagız mecburen koparlanıp hayata kucagımıza alacagımız evlatlarımız için dört elle sarılacagız zaman durmuyor allahım bir daha yaşatmasın inşallah..kendinide rahat bırak ne yapmak istiyorsan onu yap eşinle oturup konuş çoçuk konusunuda birlikte karar verin bence ..

12. 24 Temmuz 2009
  13. mseda

mseda MeLeğİm BiZimLeSiN....... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    allah sabır versin canım bende beş aylık bebeğimi canım oğluşumu kaybetim ne yazıkki hiç bir sebep yokken çokta sağlıklıyken ama elden bişiy gelmio isyan edemiorum yapabilicek hiçbişiyimiz yok allah büyük elbetteki o zamanını bilio kimseye kaldıramıca yükü vermio seni çok ii anlıorum o gnleri zor atlatım aradan tam dokuz ay geçti şimdi psikolojimi düseltmeye çalışıoruz ilaçlar filan antideprasanlar bu yüsden tekrardan gebeliği deneyemedim birde prolaktin çıktı başımı hormonlarım altüst oldu anlıcan tatlım sennde benmde yapmamız gereken sabırlı olmak bol bol allaha dua etmek ve yapılması gereken önlemleri almak taramaları sırasıyla ii bi hastanede yaptırmak güvendimiz bir doktora tabiki....ey kullarım benden fazla kimseyi sevmeyin elinizden alırım.....bunu hiç unutma canım benim aklımdan bir an olsun çıkmıo kendini toparla ve bi adım at bebeğine kavuşmana belkide az kaldı allah bu yolda yolunu açık etsin canım inş bebeğine kavuşursun en kısa zamanda...

14. 24 Temmuz 2009
  15. secemce

secemce Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok çok geçmiş olsun allah beterinden korusun ya onlar dogsaydı sakat çocuklar dünyaya getirseysdin demekki canım hayırlısı buymuş olumlu şeyler düşünerek kendini avutmaya çalış tanıdıgım bi abla vardı onunda dogurup ölüyodu 3 tane öldü hemde 9 ay karnında taşıdı ama tabi nekadar dogru olur senin açından şimdiki söylicem ama bi yatıra adak adadılar yani hani çocuk dogunca onun adını koydular kurban kestile allaha şükür 2 tane oglu oldu tabi dedigim gibi seniin görüşlerine uygun mudur bilemem ama onlarada dr aynı şeyi söyledi dogurma diye artık 3 tane ölü dogum nedemek sana kalmış ama genede hem iyi tarafını düşünerek kendini avut derim allah yardımcın olsun

16. 24 Temmuz 2009
  17. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    yarım bi gebelik geçiren birisi olaraktan sizi cok iyi anlıyorumm
    umudunuzu yitirmeyiniz.teknoloji artık okadar ilerlediki mutlaka her derdin bi çaresi vardır.
    kendinizi toparlayıp yeni bi hamilelik için pozitif başlayabilesiniz...Rabbim yardımcınız olsunnn:teselli:

18. 24 Temmuz 2009
  19. umut73

umut73 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol cevabın bana gerçekten çok iyi geldi kendimi bir an çok iyi hissettim. memorial hastanesiyle iletişime geçtim sağolsunlar hemen aradılar ama onlar da aynı şeyi söyledi henüz hangi genin bu durumlara sebep olduğu kesinleşmediği için genetik ayıklama söz konusu değilmiş. yurtdışında birkaça merkeze yazdım oradaki doktorlar da hemen cevap verdi sağolsun. birkaç inceleme öneren var ama bu sadece sorunun eşimde mi bende mi olduğunu göstermek açısından belki faydalı olacak o da kesin değil. bilmiyorum ne yapıcam gerçi biliyorum şu an zamana ihtiyacım var. bir de hamileliklerim o kadark kötü geçiyor ki bulantı kusmadan hastanede yatmam gerekiyor günlerce. allah hepimize yardımcı olsun ne yapacak birşey var ne de söyleyecek bir söz