Siz olsanız ne yapardınız?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve katikula tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : katikula
  1. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288

Arkadaşlar sizinle dinlediğim ama haklı veya haksız taraf tayin edemediğim bir durumu paylaşacağım… buyrunnnnnnnnn

Buyurun okuyun, siz karar verin: a.s.

Abi diye hitap ettiğim çok iyi niyetli bir arkadaşım var. Çok hassas ve sürekli karşındakini mutlu etmek için çalışan bir adam. Çok ama çok seveni var. Gecesini gündüzünü beraber geçirdiği insanlar var ve hepsi de ne kadar iyi ve düşünceli biri olduğundan bahsediyorlar sürekli.

Evli ve çocukları var. Kendisi eşiyle birbirlerini 10 sene önce severek evlenmişler.

Mutlularmış. Ama bu abinin çocukluğu çok zor ve çetin geçmiş babası çok gaddar ve ruhsuz bir adammış. Bunlardan dolayı çocukluğu hiç iyi geçmemiş. Evlenince bu bilinçaltında yaşamasına rağmen evliliğinde eşine hissettirmemiş. Bu abinin bundan 1,5 sene öncesine kadar… :sinifsinif:
    Bir bunalıma girmiş, çocuklukta yaşadığı şeyler de gün yüzüne çıkıp ona rahat vermemiş. Sonuç itibariyle 1 kere intihara teşebbüs etmiş o ruh haliyle ve baya sarsıntılı günler geçirmiş.
    fisfisfis
    Eşi ise abi tedavi görmeye başlayıp düzelme kat ettiği günlerden birinde ( Rahatsızlığından sonra aralarında konuşurken) karşısına geçip: ‘ Senin bu halin hiç mi bitmeyecek? Evlendiğimizde böyle değildin. Bir gün acaba tekrar intihar etmeye kalkışır mı diye düşünmekten içim sıkılıyor. Evlendiğimizde böyle olsaydın asla senle evlenmezdim. Boşanalım.’ demiş. Zaten bir süredir abinin eşi bir sürü iğnelemeleri ve lafla rahatsız etme durumu varmış ruhsal durumunun değişkenliğinden dolayı...(Abi depresyon tedavisi görüyor.) fisfisfis

Abi de, ‘Benimle sırf sağlığımda beraber olan; hastalık zamanımda kötü zamanımda bana boşanma lafını eden biriyle daha fazla yaşayamam.’ diye son sözü koyup boşanmak için mahkemeye başvurdular. :1no2:

Şimdi size soruyorum size arkadaşlar… bilmiyorumkismile bilmiyorumkismile bilmiyorumkismile
    Siz olsanız eşinizin hasta zamanında ‘Evlenmeden önce böyle değildin. Olsaydın asla evlenmezdim. Boşanalım.’ Der miydiniz? boshayallersmile

Yoksa, eşim o benim çocuklarımın babası, iyi gününde de kötü gününde de yanındayım deyip ona sonuna kadar destek mi olurdunuz? boshayallersmile
    Okuyan ve yorumlayan herkese şimdiden teşekkür ederim...
    opuyorumnanaktan

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Şubat 2010
  2. 4 Şubat 2010
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Eşine hayatı zehir edip kan kusturuyorsa,çocukların öyle bir ortamda büyümesi sağlıklı olmaz.Eşi bu nedenle boşanmak istemiş olabilir.:kahve:

4. 4 Şubat 2010
  5. katikula

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Kadın abinin üstüne gidiyormuş yeter artık düzel diye...
    bilmiyorumkismile
    Yani kadın kan kusturuyor bu durumda...

6. 4 Şubat 2010
  7. babykuzum

babykuzum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    1-sırf çocuklar için çekilmez bi evlilik yürütülmez
    2-kadın belki adam silkelensin kendine gelsin diye söylemiştr
    3-adam bu ruh haliyle kadını çok yanlış anlamış olabilir
    bilmiyorumkismile

8. 4 Şubat 2010
  9. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Kadını da dinlemek lazım.Ortak kusurlar mevcuttur,ama kadın da haksız diyemem.Kim bilir neler yaşandı da bu raddeye geldi.Hiç bir kadın yuvasını,rahatını bozmak istemez.Huzursuzsa,mutsuzsa,sağlıklı bir ortam yoksa ne mutlu olur,ne de mutlu edebilir.benneyaptımki

10. 4 Şubat 2010
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Bak canım;
    çocukluğumuzda ailemizle yaşadıklarımız iyi ya da kötü maalesef yıllar geçse de silinmiyor.. Aslında bakarsan bir çok boşanma sebebi de bu zaten.. Farklı kültürler uyuşamıyor. Doğu-batı anlamında demiyorum bunu.
    Eşlerden biri ailesiyle çok sorunlu olunca hem diğer eşin ailesini görünce kompleks yapıp sinirleniyor hem de kendi yaşadıkları ile kıyaslayıp daha çok bunalıma giriyor..
    Çok şükür ki abi tedaviye razı olmuş,dilerim iyileşir..
    Ama çok zor çooook..
    Kadını da anlıyorum,sabır denen duygu taş değil ki ne zamana kadar bekliycek?
    Elbette kocamın iyi ve kötü gününde yanayım ama bu kötü günlerin bitmesinin garantisi nedir,benim üzerimde oluşacak etkileri kim tamir edecek?
    Çok uzun ve karmaşık yazmış olabilirim..
    Ama kadın tarafından bakıldığı zaman %100 haksız diyemem.. Çünkü adamın hasta olmasına kendisi sebep olmadı ve tedavisi kadının elinde değil.. Fedakarlık bir yere kadar...

12. 4 Şubat 2010
  13. katikula

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Yorumlarınızı okudum...
    Ben kadına hak vermiyor değilim...
    Sonuçta intihar eden bir erkek var çocukları var haklı...
    Abi bana boşanacağını söylediğinde ve bunu anlattığında 'eşinin haksız olmadığını' anlattım... O da bana 'Sırf iyi günümde benle olan eşi ben napayım?' dedi... Birşey diyemedim... Haklı veya haksız yok bu olayda. ınsanların tepsiki farklı farklı...
    Anneme sordum bunu, sonuçta o eşim sırf iyi zaman için evlenmedim katlanırdım ben olsam dedi...
    Düzelene kadar yanında olurdum dedi...
    Kardeşime sordum benim psikolojim de onunla çöksün mü dedi... Ben olsam ben de boşardım dedi...
    Yani aslında kadına tabii ki hak veriyorum.
    Burda sormak istediğim siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Şubat 2010
  14. 4 Şubat 2010
  15. katikula

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288

Peki siz olsanız napardınız?
    Boşanır mıydınız?

16. 4 Şubat 2010
  17. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    aslında bu tür şeyler hepimizin başına gelebilir...hayat bu belli olmuyor hiçbişey..
    kimimiz bunu içimizde yaşarız kimimiz çok etkilenerek psikolojik olarak zor bir süreç
    geçiririz..
    her sağlıklı insan ruhsal veya bedenen hastalanabilir...bu anne,babamız,eşimiz,sevgilimiz
    veya kendimiz olabilir.
    önemli olan destek olmak çok yıpratıcı ve zor biliyorum ama bahsettiğiniz
    kişi uzmandan destek de alıyorsa zamanla iyileşebilir...bu alınan boşanma
    kararı için biraz erken belkide...ama tabiki her insanın zorlukları kaldırması farklıdır...
    o aileninde halini yaşayan iki kişiden başkası bilemez.her iki tarafın düşünceleri önemli olan

18. 4 Şubat 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Tedavinin gidişatına bakardım ben olsam...:nazar:
    Ona göre karar verirdim..
    Kocamdır, aşkımdır,canımdır..
    Ama iyileşmiyorsa,evimizin huzuru yoksa içim kan da ağlasa boşanırdım...:gitme:
    Çok etkilendim ben bu olaydan yav...mafoldumben