Siz Olsaniz Ne Yaparsiniz

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

8 Haziran 2008
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    senağlamaSLM ARKADASLAR BEN Bİ KONUDA KARARSIZ KALDIM...SİZE SORUYORUM BENİM YERİMDE OLSANIZ NE YAPARDINIZ...4 HAFTALIK HAMİLESİNİ ABLANIZIN-ABİNİZİN 8-10 SAATLİK UZAK SEHİRDE DÜĞÜNÜ OLSA GİDERMİYDİZ.DOKTORDA SİZE SUNLARI DESE UCAKLA 12 HAFTA ÖNCESİNDE TEHLİKELİ KARA YOLUYLA 1,5-2 SAATTE MOLA VEREREK VE ACİLEYETİ YOKSADA GİTMEYİN MÜMKÜN OLMADIKCA ÖNERMİYORUZ DEDİ.VE EŞİNİZ ÇALIŞTIĞI İÇİN GELEMİYOR ÖZEL ARACINIZLA GİDEMİYORSUNUZ SİZDE OTOBÜSLE ANNENİZLE GİTMEK ZORUNDASINIZ......NE YAPARSINIZ ARKADASLAR LÜTFEN YAA Bİ FİKİR VERİN YANİ SİZ BENİM YERİMDE OLSANIZ NE YAPARDINIZ...BU HAFTA KARAR VERMEM GEREK...Bİ YANDA ABLANIZIN EN MUTLU GÜNÜ...DİĞER YANDA BEBEĞİNİZ VE BİŞEY OLURMU KORKUSU....NE YAPARSINIZ GİDERMİSİNİZ ABLANIZI EN MUTLU GÜNÜNDE YANINDAMI OLURSUNUZ YOKSA BEBEĞİNİZİ DÜŞÜNÜP GİTMEZMİSİNİZ......senağlama

2. 8 Haziran 2008
  3. LoLoLo

LoLoLo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim oncelikle hayirli olsun hamis olmana sevindim,allah saglili kucagina almagi nasip etsin.ben kendi basima gelen olayi anlaticam benim duyunumde de ablam hamileydi ama onun sonuncu ayi idi doktor olmaz demisdi ama o cok istiyordu gelmeyi annem gelme bir sey olur korkuyorum falan dedi.cok uzuldu duyun gunu telefonda konusduk gelemiyor diye uzuluyordu.duyun oldu sabah telefonun sesine kalkdik saat 7 idi ablamin dogum yaptigini soylediler cok sasirdik cinki dogumun zamanina daha vardi ablam erken dogum yapmisdi iyikide gelmemisdi ne yapardik biz?baska bir sehirde yasiyor doktoru baska sehirde her halde yetisdiremezdik.onceden cok uzulmusdum cocuk dogdukdan sonra iyiki de gelmemis dedim,yani soyleyeceyim ablan anlayisla karsilar seni doktor gitme diyorsa gitme.ama yine de karar senin.

4. 8 Haziran 2008
  5. nihal_13

nihal_13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende eğer düşük riski yoksa, molalarda yürümek koşuluyla sakıncalı olmadığını biliyorum...

6. 8 Haziran 2008
  7. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bence gitme. Sonuçta ablana böyle bir risk olduğunu anlattığında kesinlikle anlayış gösterecektir.
    Bence bişey olmaz ama ya olursa? o zaman vicdan azabı çekersin.
    Biliyorum zor bir durum ama dr.una danışmışsın ve o da sana söyleneceği söylemiş.
    Daha sonra özür ziyareti yaparsın en iyisi. 3. ayın dolunca.
    Kendine iyi bak...

8. 8 Haziran 2008
  9. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Ben gitmek isterdim..bunu bianda hic düsünmeden yazdim..
    ama cok riskliyse durumun tabiki bebeginin sagligi daha önemli.
    molalarda yürüyüs filan yaparsin belki risk olmaz ozaman.

10. 8 Haziran 2008
  11. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tamam gıdıceksın ama bırde donusu var o yolların...bılmıyorum ama ben olsaydım bebegım ve benım saglıgım ıcın gıtmezdım...sonucta olucak herhangı bır kotu durumda uzulmek yıpranmak ıstemem...ben bır dusuk yaptım ...ve bence bebegım ve kendı saglıgım daha onemlı...bır dusuk yada bırbaşka problemle karsı karsıya gelındıgınde psıkolojık olarak kendını toplamak cok daha zor oluyor....

12. 8 Haziran 2008
  13. nevrosky

nevrosky Doruk Paşa Sen Çok Yaşa Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    Ben olsam gitmem arkadaşım. Anlayışla karşılar bence ablan. Ama Allah korusun birşey olursa çok üzülürsün , ablan da üzülür. Bilmiyorum ya gerçekten zor bir durum ama bebeğinin sağlığını düşün derim ben. CADIARZU

14. 8 Haziran 2008
  15. EYLXIXK

EYLXIXK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım tamam gitmeyi çok istiyorsundur ama bebeğine bir şey olursa ne yaparsın sonra bence risk yaşatma bebeğine çok üzülürsüna.s.

16. 8 Haziran 2008
  17. shoksheker

shoksheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok zor bir durum kendimi senin yerine koyup düşünüyorum da bende senin gibi çok kararsız kalırdım ama şu bir gerçek ki ben 2,5 senedir deli gibi bebek özlemiyle yanıp tutuşuyorum zaten zor bulduğum bebeğimi kaybetme riskini göze alamazdım gitmezdim heralde yani allah yardımcın olsun verdiğin kararda

18. 8 Haziran 2008
  19. leyya

leyya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben olsam bende çok kararsız kalırdım. eğer bi risk varsa göze alma derim ben. ama şöyle de bişey var bazı insanlar hiç böyle şeyleri umursamıyo gidiyo geliyo. iyi düşün...