siz olsanız ne yaparsınız?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve KuzeyinGelini tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : KuzeyinGelini
  1. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar 26 hafta 3 günlük hamileyim. eşim sezeryan ol, sancı çekme, bebeği de sıkıntıya sokma dedi bu sabah. bense ilk günden beri normal olacak diyorum. doktorumla konuştum herşey şimdilik normal, normal olsun doğumun dedi. siz olsanız ne yaparsınız? ha bi de eşimin tarafı burda değil, onlarda doğuma gelmek istiyorlar yardım için. e normal olursa günü belli değil doğal olarak, sezeryan olsa belli gün olacak ve ona göre gelmiş olacaklar. bi de ramazana denk geliyor doğum, onları da oruçlu oruçlu 18 saatlik yola düşürmek istemiyorum. onlar gelene kadar doğum gerçekleşmiş olacak. annem ise normal olsun en sağlıklısı diyoe.... durum böyle işte kızlar... sizce ne yapmalıyım???

2. 11 Mayıs 2010
  3. evaa

evaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende düşünüyorum bunları.. eşimle ailelerimiz ist. dışında yaşıyolar.. bazen bende düşünüyorum tarih belli olsa onlarda zor durumda kalmasalar diye.. fakat geçen hafta yakın arkadaşım doğum yaptı sezaryanla onu gördükten sonra insanın fikri değişiyo biraz.. nede olsa bir ameliyat.. bebek iyi çok şükür, rahatı yerinde.. fakat anne için gerçekten zor.. dikişleri acıyo, gaz problemleri oluyo gerçi her geçen gün daha iyi ama sonuçta ameliyat işte.. bende normal doğumdan yanayım.. hayırlısı olsun arkadaşım allahım sağlıklı kucağımıza versin bebeklerimizi..

4. 11 Mayıs 2010
  5. meryemtaze

meryemtaze ömer ve betül vee hasanmertin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım normal dogum en iyisi bende hep öyle olsun istemiştim oglumda ama birtürlü sancı olmayınca bide süre fazladan 10 gün geçince mecburen sezaryen oldum ama hiç kolay degildi benim açımdan annem olmasa kalkıp çoçugu bile kucagıma alamıyodum ilgilenemiyodum bile dikişler acıyo belli bir süre agrı sızı seni bırakmıyo normalde bunların hiç birisini yaşamıyosun dışardan gelecek olan istiyosa gene gelsin ama normali seç bence

6. 11 Mayıs 2010
  7. misivam

misivam iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    yani kızlar çok saçma geldi bana. ailelerin düzeni geliş planı için sezaryanı seçmek çok bencilce bişi. hem normali istiyosunuz. yapabilme gücü kendinizde görüyosunuz. kesinlikle fikrinizi değiştirmeyin bence. bebeğin sağlığı herkesten önemli bence...

8. 11 Mayıs 2010
  9. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238
    ben hamile değilim henüz ve ailemde şehir dışında benimde.. Bende doğumumda annemn yanımda olmasını destek vermesini isterim çok uzak değil 4 saatlik mesafe ama annem çalışıtor ha dediğine gelemez.. Günü belli olması bu yönden iyi ama senin açından normal daha iyi benim annemde normali öneriyor rahim temizlenioyor normal olunca dedi.. Somuç olarak annen yanında da olsa aslında yapacak pek birşeyi yok.. artık hazırlıklı olacaklar her an... Normal en sağlıklısı ama siz bilirsiniz yne de...

10. 11 Mayıs 2010
  11. red

red 31 mayis ~ 74 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben tamamen şahsi görüşümü belirticem. akraba eş dost böyle günler için lazım. oruçlu zahmet vermemek için sezeryan doğum yapıp ameliyat mı olacaksın? İyisi keserek bebeği almak olsaydı mevlam o ameliyatı yapacak erdemle yaratırdı bizi en başından; doğurma güdüsüyle değil. 9 ay karnında taşıyan sensin ve bebeğin sıkıntıya girip girmeyeceğini eşinden ziyade doktorun bilir. bu senin hayatını etkileyecek bir karar ve bence sen vermelisin. Kaldı ki avrupada gerçekten bebek ve/veya anne tehlikede olmadan sezeryan yapılmıyor çünkü yasak keyfi sezeryan.
    bence herhengi bir sorun olmadıkça herşeyin "normal" ve "doğal" olanı makbuldür.
    herşeyin gönlünce olması dileğimle hayırlı doğumlar diliyorum...

12. 11 Mayıs 2010
  13. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    bende normal doğumdan yanayım ve tek dileğim normal doğum yapmak inşallah herşey yolunda gidere normal doğum yaparım.
    canım bence sen önce kendini düşünmelisin aileler falan 2. planda olmalı sonuçta bu hamilelik,sağlık düğün dernek değilya acele edelim yahut erteleyelim..
    doktorunda normal doğum önermiş bak bebeği sıkıntıya sokacak ne var ki herşey yolundaysa doktorunda öyle öneriyorsa..
    o yüzden sen bence sadece bebeğini ve kendini düşün.
    ben olsam öyle yapardım...
    Sağlıkla kucağına al inşallah bebeğini...

14. 11 Mayıs 2010
  15. hayaxi

hayaxi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sen zaten normal doğum yapmak istiyorsun Orucu falan bahane edip sezeryan için kendine bir neden göstermeye çalışıyorsun ama Bırak millette o kadar koşuştursun, Sonuçta grip değilsin. Bence eşinle doktora gidip onu bilgilendir, çünkü daha sonraki doğumlar içinde sezeryanı ercih etmekzorunda kalcaksın ve tercih hakkın olmayacak bence doktora danışarak eşinle kakrar vermek en doğrusu

uzmantv.com/sezaryen-dogum-yapanlar-daha-sonra-normal-dogum-yapabilir-mi

16. 12 Mayıs 2010
  17. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    dogumu yapacak olan sensin,senin karar vermen lazim,esin bu konuda fikrini soyleyebilir ama sonuc itibariyle senin vucudun bu.Daha dogrusu bunda karar verilecek bi sey de yok,sagligin el veriyorsa normal dogum yapmalisin.Ustelik normal dogumda da ilk sancilarin basladiktan sonra hemen dogum olmaz,hele ki ilk dogumun ise.Haber verirsiniz ertesi gun esiniz dostunuz yaninzda olur,sende anca dogurmush olursun zaten.Sen dogumhanede dogururken kimsenin sana yardimci olabilme durumu yok sonucta,anca hastaneden eve taburcu olunca onlara belki ihtiyac duyacaksin.Allah sag saglim zamani gelince bebeklerimizi kucagimiza almayi nasib etsin,dogumun da ne sekilde olursa olsun hayirlisini insallah.

18. 12 Mayıs 2010
  19. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tamamamenn aynı fikirdeyimmmmmvereliniortak