Siz Olsanız Ne Yaparsınız?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve KuzeyinGelini tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1 Ekim 2010
    Konu Sahibi : KuzeyinGelini
  1. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar, 2 aylık bebeğim var. KPSS hazırlık için gittiğim dersanenin müdürü iş teklifinde bulundu ve oğlumu düşündüğüm için reddettim.
    Bugün ise kolejden teklif geldi ve ne yapacağımı bilmiyorum.
    İş aramıyorum ama kısmet böyle birşey işte...
    Maaş gayet iyi.
    bebeğime annem bakmaya gönüllü.
    çok küçük değil mi?
    eşim devlete girmem için Kpss hazırlanmam da yana.
    görünen köy klavuz istemez, devletin biz öğretmen adaylarını yerleştirmeye niyati yok :KK43:
    siz olsanız ne yaparsınız???

2. 1 Ekim 2010
  3. pnrd

pnrd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bebeğin daha çok küçük,çok zor tabi seçim yapmak..bence bebeğini emanet edebileceğin annen,k.validen varsa olabilir..ama bakıcı tavsiye etmiyorum..en azından denersinm memnun kalırsan devam edersin,kalmazsan bırakırsın..hem de keşke dememiş olursun..

4. 1 Ekim 2010
  5. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bencede annen bakacaksa çalışabilirsin ben olsam çalışırdım ha 2 aylık ha 5 aylık ilerde daha çok bağlanırsrın ayrlmak zor olur

6. 2 Ekim 2010
  7. ecrinyagmur

ecrinyagmur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben senin yerinde olsam çalışmak yerine bebeğimi büyütmeyi seçerdim çünkü daha çok küçük ve sana annesine senin tahmininden daha çok ihtiyacı var. dünyaya yeni geldi ve senin kokunla hayata alışacak bunu ondan esirgeme derim. işi 1 yıl sonrada bulabilirsin ama evladını kollarında güven vermenin kokunu hissetmesinin tekrarı yok. bende öğretmenim kızım 1,5 yaşında bende senin gibi özel sektörde çalışıyordum işimin yerine kızımı büyütmeyi seçtim çokta memnunum çünkü ben kızımın yanında çok zaman geçirdiğimiçin kızımçok mutlu. bu mutluluğu ne bir iş nede başka birşey veremez. canımiyi düşün çalışmayı boşver şuan için. düşünki sen bir öğretmensin milletin çocuklarını eğitmek nekadar önemli isede insanın kendi evladını eğitmesi bakması önemsemesi en kutsal şey derim.kendi evladına yeteri zamanı ayırmayan yeterli ilgilenemeyen başkalarının çocuklarına nekadar yeterli olabilirki. sakın yanlış anlama ben böyle düşünüyorum bu yüzdende çalışmıyorum kızımı büyütüyorum sanada yardımcı olmak için yazdım canım. bebişinle mutlu sağlıklı günler dilerim canım

8. 2 Ekim 2010
  9. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    nurcancım kızma bana ama bu arkadasa her cumlesıyle katılıyorum

10. 2 Ekim 2010
  11. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım aynı durumdayız,bebeğimin 2 aylık olmasına 1 hafta var,senin gibi kpss mağduruyum,ama çalışmak istemiyorum,hatta olacak kpss eğitim bilimleri sınavına bile giresim yok,olurda iyi bi puan alır atanırım diye :)şaka bi tarafada bebeğimle uzun uzun vakit geçirmek istiyorum,çünkü bir daha bu zamanları geri gelmeyecek..fakat şöyle de bir durum var,maddi durumunuz yeterli değilse tabiki çalışmak zorunda kalabilirsin..İyi düşün taşın arkadaşım..Özel sektörde seneye de iş bulursun merak etme :KK66:

12. 2 Ekim 2010
  13. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    bence de çalışma.benim kızım şu an 16 aylık.3 aylık doğum izninimden sonra 1 yıl ücretsiz izin aldım ve 15 aylık olunca işe başladım.elimde olsa 3 yaşına kadar çalışmazdım.iş herzaman bulunur ama bebeğinin bugünleri bı daha geri gelmeyecek.ilk kahkasını ilk dönmesini ilk emeklemesini vs göremıyceksin.

14. 2 Ekim 2010
  15. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızmam niye kızayı sizlere, düşünceleriniz değerli benim için.
    emin olun annem benden daha güzel bakıyor bebeğime, o bakımdan içim rahat.
    yani o yüzden düşüncesi sardı beni iş teklifini kabul etmenin...
    ama yine de bilemiyorum...???

16. 2 Ekim 2010
  17. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    en iyi bakıcı annenin yerını tutamaz.senin kokun yeter bebğine...

18. 2 Ekim 2010
  19. ecetuba84

ecetuba84 Prenses ve prens annesi:) Üye

Beğenildi:
    1.217
    Ödül Puanları:
    238
    canım ben de aynı senin gibi düşünüyorum...ben de öğretmenim kpss mağduruyum sınav iptal edildi yeniden girecem sınava ama öyle atanmak istemiyorum ne bilim kızımı nasıl bırakırım..Maddi durumumuz iyi çok şükür...abim de çok ısrar ediyor o kadar okudun bu fırsat ele geçmez bi daha diye ufff kafam çok karışık...