Siz olsaydınız kendi eltiniz ve kaynınıza ne yapardınız ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve diablo tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : diablo
  1. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    Kızlar bır konuda kararsızım . bazlılarınız konumu bılıyordu. Esımle 7ay ayrı kaldık (esım yurtdısındaydı) bu sure zarfında annemlerde kaldım. Nişanlıykende eltımde bırsuru problemler yasadım , benı her yaptıgından ayrı tutup anlamsız bır sekılde benı yok sayarak hayatına devem ettı. Bende salak gıbı heryere davet ederek herseyın en guzelını onada alarak buyuk bır hezımete ugradım. Esımın son gununde de arada kırgınlık bır kez daha bıttsın dıye evlerıne gıdıp son aksamımızı abısıyle gecırmesı ıcın hcbırsey yokmus gıbı evlerıne gıttım. Esım gııtıkten 1 ay kadar sonrada kayınvalıdemın teklıfı uzerıne eltımın evıne aksam yemegıne gıttım tabı ben herseyın duzeldıgını dusundugum ıcınde rajattım ancak hıc oyle olmadıgını gorsum butun aksam ne kaynım ne eltım benımle hıc konusmadılar. Ve sonra 7 ay gectı. Kayınvalıdemın kaynıma ve eltıme benı aramaları gerektıgını soylemesıne ve nerdeyse hergun hatırlatmasına ragemn benı hıc aramadılar. Esım geldıkten sonrada benı aramalarından dolayı cok kızgın oldugu ıcın onlarla hıc gorusmedı. Sımdı ıse kardesı ve eltım esımı arayarak evımıze gelmek ıstedıklerı doyluyorlar. Esımde kayınvalıdemde suan kızmakta cok haklı oldugu soyluuorlar ve ıstersem eger gorusebılecegımı soyledıler. Ama ben gercekten ozelıkle eltımle gorusmek ıstemıyorum , kaynımlada aynı sekılde onuda gormek ıstemıyorum ama ıcımde cok sey bırıktı yaptıkları terbıyesızlıklerı yuzlerıne vurmak ıstıyorum. Ama esıme artık gorusmek ıstemedımı yaptıkları seylerın bır daha gorusmemem ıcın yeterlı oldugunu aktardım.

Kızlar bıraz sıze kotu gıbı gelebılır ama seytana uyup acaba gelmelerıne ızın verıp onlara butun sınırlendıgım seylerı suratlarına carpıp hadlerını bıldırsemmı, yoksa hanımlıgımı bozmadan boyle uzakta kalmalarına ızın mı vereyım. Bu surede ben cok uzuldum ve kendımı hem kullanılmıs hemde degersız hıssetmeme sebep oldu. Ondan oncede devamlı bu tıp seyler yapıp sonra ozur dılemek ıcın evıme gelıp ozurdıledıkten sonrada hıcbıser sekılde yıne aramayan ınsanlar . eltımın yaptıkları arkamdan konustukları ve eften puften seylerden dolayı benı kocama sıkayet etmesı yettı ama ..

2. 12 Nisan 2010
  3. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    227
    Ödül Puanları:
    153
    Kendi ewinden düşmanın bile olsa kötü davranmamanı öneririm..Diğer konularda bi yorum yapamıycam..

4. 12 Nisan 2010
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    en fazla evine kabul etmeyebilirsin.
    evine gelen insana sayıp sövmek çok ayıp; haklıyken haksız duruma düşersin..

6. 12 Nisan 2010
  7. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Evine gelmek istediklerine göre eşini görmeye geliyorlar demektir.
    Yani yurtsışından gelmiş ya, hoşgeldine gelme gibi.

Evine kabul edip etmemekle serbestsin ama kabul ettikten sonra da kavga ortamı yaratmak ne derece doğru bilemem..
    Şu da var, sonuçta eşinin kardeşi ve karısı.
    Bir şekilde muhatap olmanız gerekiyorsa kırgınlığını, kibarca bir şekilde söyle derim..
    Hani ''abiniz gelince arayıp soruyorsunuz yoksa aradığınız yok, hayırsızlar vs..:)) gibi.

Ama kavga çıkarırsan bir daha görüşmemeyi göze almış olursun.
    Ha aa,görüşsem ne olur görüşmesem ne olur, önemli değil... diyorsan, tabiii ki:))
    Bu da olmayacak şey değil.

8. 12 Nisan 2010
  9. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evine kabul edip sonra tartışma çıkarırsan haklıyken haksız durumuna düşersin.

Ya kabul etme boşver gitsin,yada kabul et ama tartışma çıkarma.

Kabul edersen gerilen gene sen olursun ,istemediğin kişiler evine gelir bu da sinirlerini bozar.

En iyisi hiç kabul etme o zaman.Ne huzurundan ol ne de rahatından boşver...

10. 12 Nisan 2010
  11. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Kabul etmezsen, eşin daha sonradan sana --abim evime hoşgeldine gelmek istedi ama sen kabul etmedin ---- diyecek -tir- bana göre.
    Eşinin bu tip konuşmalarına izin vermemek için bu tipleri evine kabul et ama yüz verme. Bir daha evine gelebilecek hatta teklif dahi edebilecek yüzleri kalmasın.

Ya da zaten yaşadıkların onları görmemen için bir sebeptir. Eşinizin abisi , kardeşi yurtdışında iken en azından sizi arada sırada arayıp --kızım-abim, bir şeye ihtiyacın var mı, bir şeye ihtiyacın olduğunda hiç çekinme ara --- demeliydi ki dememişler o yüzden seninde kendini sorumlu hissedip onları evine davet etme gibi bir zorunluluğun yok. Eşini tanıyan sensin daha sonra aramızda o elti ve abi yüzünden sorun yaşanmayacağına eminsen evine onları kabul etme. Çünkü onlar büyük olarak sana olan sorumluluklarını eşin yurtdışındayken yerine getirmemişler.
    Eğer eşin çok istiyorsa davet etsin sen de annenlere git eşin kendisi ağırlasın misafirlerini onlar gidince evine geri gel (bu olmaz galiba ama bir fikir şte.

Aman ya ne yüzsüz insanlar. Boş ver sen onları evine kabul edip kendini değersiz hissedeceğine sen onları kabul etme onlar kendilerini değersiz hissetsinde seni anlayıp öyle gelsinler. Yüz verirsen astarını istemelerine de hazır olacaksın

12. 12 Nisan 2010
  13. Cankiiz5o

Cankiiz5o Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sen sen ol asla onlar gibi olma.. !
    sen hanimliginla onlari utandirman gerekir.. onlarin dustugu seviyeye dusme..
    tas atana gul atacaksin canim.. imtihan bu

14. 12 Nisan 2010
  15. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    esım gelelı 5 ay oldu arkadaslar 5 aydır gelme teklıflerı yoktu daha yenı cıktı. esımde tepkı verdı yaptıklarına.

16. 12 Nisan 2010
  17. fransiyum

fransiyum <meleğiyle> Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kabul etmezsen eşininde birşey demiyeceğine inanıyorsan çağırma yada eşinle konuş ona göre hareket et
    ben son kez eşimde isterse kabul eder sonra bir daha görüşmezdim

18. 12 Nisan 2010
  19. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    gelsinler bakalım. hem ne için geliyorlar onu öğrenirsin.
    5 aydır gelmediklerine göre başka bir nedenleri var demek ki.
    sen sen ol evinde kimseye kötü davranma.