Siz olsaydınız ne yapardınız arkadaşlar?? :((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve _Boncuk_ tarafından 21 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : _Boncuk_
  1. _Boncuk_

_Boncuk_ ♥Seviliyorsun!♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle herkese merhabalar, benim sorunum patronum :KK43:(
    Bu benim ilk iş deneyimim ve daha işe başlayalı 3 ay oldu. Patronum biraz problemli birine benziyor ve benim bu konuda ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Aslında bu işten ayrılmayı düşünüyorum ama diğer yandan da çalışmaya ihtiyacım var, hem maddi yönden hep manevi yönden...Çalışmadığım zaman ev beni mahvediyor mesela, yaşayanlar çok iyi bilir...:KK43: Lafı uzatmadan konuya geleyim. Kendisi doktor ve özel polikliniğinde yönetici asistanı olarak çalışıyorum. Poliklinikte 2 hemşire, 3 doktor var ve klinik batmak üzere. İş başvurusuna gelip anlaşanlar ertesi gün gelmiyor veya 1, 2 gün sonra hemen ayrılıyorlar işten. Geçen hafta kasa eksik çıktığı için Menekşe ablayı dövmüş, hemen bir şey olsa Menekşe nerde, maaşından kes diyor yaa yok böyle birşey. Hastanede muayene olmaya gelen hastaların yanına traş oluyor, istediğiyle ilgileniyor, istediğiyle ilgilenmiyor. Birşeyin hep daha fazlasını istiyor, herkes ona hizmet edecek, para getirecek. O da gelen hastaların gözü önünde utanmadan para sayacak! Yani kısacası herkesi kullanmaya çalışan biri. Arabasında getirdiği ağır şeyleri bile kızlara taşıttırıyor yani bizlere!:eek:klava Hastaneden not defteri, ajanda,reçete, tahta çubuk, defter, dosya ne bulursa çalıyorkötükedihüso : Poliklinikte kim ne işi yapıyor inanın belli değil.. Temizlik, çay dahil bütün ayak işleriniz bize yaptırıyor.. Para gözünü okadar kör etmiş ki, prosedürlerin dışına çıkıp sahtekarlık bile yaptığı oluyor. Örn; kimliği olmayan birine uyduruk kimlik bilgileriyle rapor, belge vermek gibi... Bu benim ilk iş deneyimim ve bu yüzden beni yetiştirmek üzere işe almıştı, başlayalı 3 ay oldu ama bir harçlık bile vermedi, verdiği 1 kereciğe mahsus 50 tl. O da yol parasıymış! Yani paradan geçtim hadi, beni kullanmasına çok sinir oluyorum. Şirketin web sitesini bana yaptırdı, bir de bedavaya yaptığım gibi beğenmiyor da beyfendi! Habire yeni şeyler istiyor da istiyor, tabi buldu ya bir enayi? aklıma şaşayım ben... kötükedihüso Klinik 8/24 saat açık olan bir yer. sabahtan akşam 4'e kadar hastanede, 4 ten 7 buçuğa kadar özel poliklinikteyim ve sadece pazar günü izinliyim. elinden gelse pazar günü de çalıştıracak.. Bir de bütün bilgisayar işlerini ben yapıyorum,asıl mesleğim bilgisayar programcılığı ama mecburen bu işi kabul ettim:KK43: size soruyorum, bir patron çalışanına küfür, hakaret edebilir mi? bağırıp çağırabilir mi? ettiği küfürleri bir duysanız! Bugün şöyle bir olay yaşadım. Hastanede kullandığımız bir program var HIS diye, öğle paydosunda biz yokken başka bir doktor kendi kullanıcı adını girmiş ve işi bitince programı kapatmamış. Ben de tabi anlamadım çünkü giderken programı kapatmamıştık,açıktı. Farketmedim, neyse 3 tane hastayı o doktorun hesabından çekmişiz ve bu da doktorlara puan olarak yansıyormuş. bana demediğini bırakmadı, eşek, salak, öküz gibisinden. Ben o an keisn kararımı verdim işi bırakacağıma... Sizce bu hakaretleri haketmiş miyim ben? üstelik kendimi savunmaya çalışmama rağmen üstüme geldikçe geldi. kötükedihüso Bir de sapık olduğunu düşünüyorum çünkü, bazen kıyafetimle ilgili iltifatlkarda bulunurdu, bu renk sana çok yakışmış, gittikçe güzelleşiyorsun gibisinden...kötükedihüso bir de, yalnız kaldığımızda hemen konuyu kadın-erkek ilişkilerine getirir mesela, evli erkekler de aşık olabilir, hatta erkekler 4 kadına kadar evlenebilirler bu çok doğal zina değil, İslam'ın emri bu... der devamlı, doktor olmuş ama aklı gelişmemiş, geri kafalı kalmış. Halbuki o kadar kişisel gelişim seminerine gidiyor ama halen yontulmamış odun gibi... :eek:klava:neyse, siz olsaydınız ne yapardınız? Şuan çok sinirliyim ve üzgünüm... Kusuruma bakmayın bu kadar uzun yazdığım için, okuyan arkadaşlarımın gözlerine sağlık... Çok teşekkür ediyorum şimdiden... ve yorumlarınızı bekliyorum lütfen...

2. 21 Temmuz 2010
  3. alessar

alessar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    işe giderken ayakların geri geri gidiyor mu? yarın ne olacağını bilmeden çalışmak seni huzursuz etmiyormu

4. 21 Temmuz 2010
  5. havingzl

havingzl mutlu yarınlar... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    ben olsam hemen ordan ayrılırdım. orda bunları göreceğime evde sıkılmaya maddi sıkıntı çekmeye başka iş aramakla uğraşmaya razı olurdum...

6. 21 Temmuz 2010
  7. _Boncuk_

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet. Aynen öyle oluyor, bu yüzden de bırakmayı düşünüyorum. Bence bir patron bu şekilde olmamalı... çalışansak, işçiysek köle değiliz ya dimi ama?

8. 21 Temmuz 2010
  9. _Boncuk_

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bugün ben de bunu düşündüm biliyor musunuz... ama ancak darbe yemesi gerekiyormuş insanın gerçekleri görebilmesi için... Bu da bana ders oldu..

10. 21 Temmuz 2010
  11. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Bu ne yaaaa... Sen hala orda çalışmaya devammı ediyorsun. Maddi manevi ihtiyacım var demissin ama çalıştığın yer senin ihtiyaçlarını karşılamıyı bırak aksine sana yük oluyor sanırım. Bence hemen ordan ayrıl ve hatta ayrılırken ona bütün bu duygularını bir bir söyleki utansın biraz...

12. 21 Temmuz 2010
  13. tulbe2006

tulbe2006 Hosgeldin melegim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence rahat edemeyecegin bir iste calisma derim.Ise ihtiyacinda varmis,yazmissin ama bu gidis cok saygisizca.Kimse bunu hak etmez.Bu sana kisa bir deneyim olsun,baska islere bak canim.Ben Türkiye`de böyle olan bir kac doktor gördüm,hatta üniversite hastanesinde uyariyi bile kabul etmiyorlar o kadar bencillesmislerki; ilgilenmesi gereken hasta kösede cagresizce beklerken onlar arkadaslariyla lak lak ediyorlar.Birde bu adam su lafina gicik oldum "erkek isterse 4 kadin alabilir,islamin emri " demis.Sanki islamin her dedigini yapan biriymis gibi,islam ne der yaninda calistirdigin iscine saygili ol,teri sogumadan hakkini ver der.Bu adam dini de kendine alet etmis.Bu adamin yaninda birak calismayi nefes bile alinmaz.

14. 21 Temmuz 2010
  15. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İyi de para da vermiyor diyorsun.İhityacların karsılanmıyor ki.!
    Özel konularada girmesine izin vermemelisin.O sizin görüsünüz deyip kestirip atabiilirsin.:1closedeyes:
    Ama kesinlikle orada calısmaya devam etmemelisin.
    Ben senin kadar da dayanamazdım ya neyse .benneyaptımki

16. 21 Temmuz 2010
  17. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    267
    Ödül Puanları:
    213
    hangi özel hastane burası
    sana yardımcı olabilirim şikayet konusunda
    tam yerinde çalışıyorum

Son düzenleme: 21 Temmuz 2010
  18. 21 Temmuz 2010
  19. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    ben olsam emeğimi verdiğim iş yerinden, maddi ve manevi birşey alamıyorsam çıkardım..
    böyle giderse ,adam yakında tacizlere de başlar..