siz olsaydnz yapabilir miydiniz?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve adiyef tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

15 Kasım 2009
    Konu Sahibi : adiyef
  1. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bir arkadaşımın yaşadığı bir olayı anlatıcam.bunu yapabilmesi bana çok değişik gelmişti.çok da takdir etmiştim.4 5 yıl oldu gerçi.
    Arkadaşım lise yıllarından beri biriyle beraberdi çok da seviyordu.aslında çok da samimi bir arkadaşım değil.uzaktan bir akrabamız aynı zamanda.çok da ayrıntılı bilmiyorum ilişkilerini ama anlattığına göre mutluydu.üniversite bitince evlenmeye karar verdiler. bu arada üniversitedeyken kızın annesi vefat etti.babası zaten kanserdi.annesinin ölümünden sonra 1 yıl içindede babası öldü.annesiyle babası yaşlı insanlardı zaten çocukları uzun süre olmamış,bu kız da çok sonra olmuş.kardeşi yoktu zaten.amcalarının durumu iyiydi.sahip çıktılarda,okuttular.hayatta yalnız değildi,ama yinede anne babası olmadan zor bir hayatı vardı tabi.neyse düğün hazırlıkları yapıldı.eşyaları almışlar,evlerine yerleştirilmiş.davetiyeler dağıtılmış.düğüne 2 gün kala ikisi oturuyorlarmış.kızın teli çalmış.özel no arıyormuş.açmış ses gelmemiş.bu arka arkaya bir iki kez olmuş.oğlan sinirlenmiş,bu ne diye tutturmuş.kız bilmiyorum diyormuş.bu işte bir iş var demiş.sonra sinirlenip gitmiş.bunu evde ailesine anlatmış.oğlanın babasıda sinek küçük ama mide bulandırır demiş.oğlan bunu da telefonda kıza söylemiş.kız da ben seninle evlenemem şimdiden bana böyle yapıyorsanız evlendikten sonra neler olur demiş.bu sefer oğlanda ailede telaşlanmış.oğlan defalarca özür dilemiş.ailesi kızın amcasının dükkanına gelmiş düzeltmeye çalışmışlar asla kabul etmemiş.davetiye gönderenler iki gün içinde tek tek aranmıştı,düğün iptal oldu diye.duyunca şaşırmıştık.sonra olayı öğrendik.kız şuan başka biriyle evli ve çok mutlu.bravo dedim.ben yapamazdım.evlenmeden önce eşimle buna benzer şeyler yaşadım ama ben böyle birşeyi göze alamadım.bu sitedede çok şey okuyorum.daha çıkarken neler yaşanabiliyor,ama birçok kişi evlenince mutlu olamama ihtimali olsada ayrılmayı göze alamıyor.hemde ailesi başında,hayatta yapayalnız olmadığı halde.siz bu konuda ne düşünüyorsunuz

2. 15 Kasım 2009
  3. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    feleğin sillesini yiye yiye akıllanıyosun ya, kızcağız genç yaşta öksüz yetim kalınca daha iyi görür olmuş gerçekleri. olay bu bence. ben anamı babamı kaybetmişim, bana güvenmeyen elin adamını hayatımdan çıkarsam canım yanmaz demiştir - ki çoğumuz bunu yapamadığı için sorunlu evlilikler ortaya çıkıyor sizin de dediğiniz gibi- ve bırakmıştır çocuğu.

4. 15 Kasım 2009
  5. Hoya

Hoya Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    :lepi:helal olsunnnnnnnnnnn! :lepi::lepi::lepi::lepi:hihoyyyt
    cesurmuşvereliniortak

6. 15 Kasım 2009
  7. TheShe

TheShe Guest

Bütün kadınlar böyle olabilse görürdüm ben o erkekleri :umursamaz:
    Helal olsun o kıza :1closedeyes:

8. 15 Kasım 2009
  9. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148

kesinlikle evet bazı yanlışları düzelir zamanla düğünle keramet var vs. deyipte geçildiği için sorunlu evlilikler oluyor zaten kalbi acısada mantığıyla düşünenler kazanıyo bence..:hooray:

10. 15 Kasım 2009
  11. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Evet düğüne yada nkaha 2 gün kala damat bet böyle saçma bir sebepten kuşku duyup hatta bunu ailesine anlatım müstakbel kayınpeder de sinek küçük ama mide bulandırır gibi saçma bir yorum yapabiliyorsa, evet ben de aynısını yapardım....
    Geçen gün bana da biri musallat oldu telefonda.. Hem adımı da biliyor 2 lafı biraraya getiremeyen bir adam nasılsın napıyorsun falan deyip duuyordu, ilk önce adımı bildiği için konuştum bktım tanımıyor nasılsın knuşalımmı falan, ilk bir iki aramasını önmsemedim açmadım telefonu numarası görünüyor çünkü.., hergün saat 3le 4 arasında arıyor kşamüstü...
    3. aramada eşim de yanımdaydı yaa dedim kocam bu adam 2 gündür arayıp rahatsız ediyor ilkinde açtım baktım sapık sapık konuşuyo dün de aradı açmadım, şimdi gene arıyo sen aç....
    Açtı telefonu bi ton laf saydı, daha da aramıyor..
    Ama bu telefon üzerine utup benden şüphe de edebilrdi, sonuçta adam adımı da biliyor.... Nerden tanıyosun bu adamı da diyebilirdi...
    Güven evlilikte olmazsa olmazlardan biridir. Güven yoksa evlilik olmasa da olur....

12. 15 Kasım 2009
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Evlendikten sonra boşanmak yerine evlilikten dönmek daha iyi deyip ben de olsam bitiriridim sanırım..
    Benim kızdığım adamın kıskançlığından çok ailesine yemeyip içmeyip yetiştirmesi olurdu.. Çift olmayı öğrenemeyen insanlar mutlu beraberliklerden mahrum kalmaya mahkumdur..:nazar:

14. 15 Kasım 2009
  15. leylek82

leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    laale bacım ağzına sağlık
    böyle karı kılıklı heriflerden ben de nefret ediyorum
    bugün 10 yıllık evliliğim varsa eğer bunu karı koca ailelere bişey taşımamaya borçluyuz
    helal olsun o kıza da
    şimdi evlense ah vah edip duruyodu kesin
    bi kere üzüldü geçti bitti böyle cesur olmak var işte hayatta
    helal olsun tekraralkisalkisalkis

16. 15 Kasım 2009
  17. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    Ben yapamazdımmmm.helal olsun ama...

18. 15 Kasım 2009
  19. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    helal olsun vallaha...alkisalkisalkis taktir ettim ..benim yapamidigimi yapmis...dugunden once bizde esimle tartismistik..onemli bir konu degildi..dugununde stresi gerginligiyle o an herseyi bitirmeyi cok istemistim..sirf herkese haber verildi dugune az kaldi diye annemi babamida dusundugum icin ayrilmamistim...ama suan yine dusunuyorum gercekten cok onemli birsey olsaydi gozum kimseyi gormezdi ayrilirdim ama dedigim gibi buyutulecek birseyde degildi...sadece esime cok kizdigim zamanlarda ozaman onu terketseydimde akli basina gelseydi diyorum... ​