Siz siz olun, asla Kayınvalidenizle oturmayın!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve filiz0022 tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

23 Nisan 2009
    Konu Sahibi : filiz0022
  1. filiz0022

filiz0022 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    sebebine gelince nerden baslasam gerçi bir süre beraber oturacaz ama yine cok fena 4 aylık evliyim ama ne derece evli..eşim harika bir insan onu cok seviyorum ve severek evlendim ve halen iyi ki onunla evliyim diyorum..ama iş kayınvalideye gelince aman aman beni kıskanıyor oğlunun beni sevmesi benimle iyi gecinmesi delirtiyor..evde hakimiyet kurmaya calısıyor..ha pasta veya yemek mi yaptım hiç begenmez..eşim bana hediye aldı mı kıskanır..surat asıklıklarımı bir yandan hayatta herseyi kendisinin bildiği düşünen bir insan işte ...hıı insan gibi oturup onunla paylaşsamda bana her nekadar hak versede yine de aynı seyleri yapıyor..eşim bana hak veriyor ama bir süre idare etmek zorunda oldugumu biliyorum..yani sadece 4 aydır onunla yasıyorum ama inanın cok zor....her nekadar iyi bir insan olursa olsun tek bildiğim kayınvalide ile oturulmaz....ister istemez tatsızlıklar oluyor.sizlerle paylaşmak istedim...

2. 23 Nisan 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Allah yardımcınız olsun..:teselli:
    evi başka biriyle paylaşmak zor hep derim her evin bir kadını olmalı diye.
    keşke biraz daha bekleyip kendi evinizi kurana dek sabretseydiniz.
    dilerim en kısa sürede kurtulursunuz
    :Saruboceq:

4. 23 Nisan 2009
  5. Imsh3kill

Imsh3kill Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle katılıyorum. insan herşeye katlanablr belki ama bu bambaşka bir şey. tek kişi olsa bile ev ev üstüne olmaz. bizde babaannemle yaşıyoruz yıllardır iyidr hoştur ama annemi üzüyor annem ne yapsa yaranamıyor kendi kızı oğlu ziyaretine bayramda gelir sadece ama onlar hepimizden değerlidir. nasıl iş bu anlayamadm.

6. 23 Nisan 2009
  7. filiz0022

filiz0022 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ya kaynanlar gelinlerini kendi kızları gibi sevmiyorlar ben bunu cok iyi biliyorum.ve arkadasım dediğin gibi ne yapsan yaranamıyorsun.ben onu anlamaya calısıyorum acaba onda bu zihniyet var mı.yani ne diyeyim umarım en kısa zamanda kurtulurum..

8. 24 Nisan 2009
  9. ocean_girl

ocean_girl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    benim kaynanam iidir ama yinede aynı ewde oturamazdımm
    ew ew üstünde kurulmazz
    allah yardımcın olsun inşallah kendi ewinize çıkarsınız biran öncee

10. 24 Nisan 2009
  11. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Evet ev ev üstüne olmaz...

Ama şartlar bazen bunları gerektiriyor...

Sen eşin ve kendi arandaki sevgiyi saygıyı yitirme canım gerisini boşver...

ınşallah tez zamanda kendi evinde oturursun....

12. 24 Nisan 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Buna hic gerek yok:nazar:...zaten bence mantikli düsünen bir kiz veya kadinda hicbir zaman kaynanasini öz annesi yerine koymaz, annesinden gördügü ilgiyi alakayi anlayisi sevgiyi kaynanasindan beklemez...:kahve:

Ne karda iyi olursa olsun neticede ben onun evladi oda benim annem degil....

Beraber oturmak zorunda olman hos bir durum degil...helede yeni evli iken insan rahat olamaz muhtemelen...lakin yapacak birsey yok madem evet dedin idare etmek zorundasin malesef....

En önemlisi beraber oturdugun zaman icinde biraz genis olman lazim güzelim...herseyi duym görme, her lafin ve davranisin altinda birseyler arama....kaynanan iyi niyetli bile olsa sen kendini ona karsi negatif sartlandirirsin cünkü....ha kötü niyetli ise zaten önemsememek en etkili silahdir....a.s

Hayirlisiyla kendi evine gecmen dilegi ile...

14. 24 Nisan 2009
  15. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Herkes kendi evinin hanımı olmalıdır, nasıl iki cambaz bir ipte olmazsa, biz kadınlarda kendi evimizi,
    kendi mutfağımızı ve en önemlisi hayatımızı ikinci bir kadınla paylaşmak istemeyiz.Herkes yerinde sağolsun, saygı yıkılmadan mesafeli olmak tabiiki en güzeli, inşallah en kısa zamanda kendi evine geçer, düzenini kurarsın canım.

16. 24 Nisan 2009
  17. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    hep derim ev ev üstüne olmaz...

18. 24 Nisan 2009
  19. KHENA

KHENA Evli,Mutlu,Cücüklü Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    148
    Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun.. onu hasta ve yaşlı olarak düşünün idare etmeye çalışın inşallah sonra rahata ereceksiniz..
    Bende daha evlenmedim yakında evlenicem daha ev falan tutulmadı ama ben onunla oturmak istemediğimi söyledim başndan. Çok zor durumda kalmadıkça oturmam da büyük konuşmayayımda..
    Büyüklerimiz demiş zaten ev üstüne ev olmazzz :teselli: