Siz ve müdürünüz

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve _Mustang_ tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

11 Mart 2009
    Konu Sahibi : _Mustang_
  1. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Evet arkadaşlar biz öğretmenlerin yoğun olarak sorun yaşadığı bir konu daha...

Ben şimdiye kadar 2 okulda görev yaptım .İlk çalıştığım okulda hiç bir sorun yaşamamıştım müdürümle ancak 2. okulumda daha geldiğimin 2 ayında tartışmış ve sosyal ilişkimi kesmiştim.Başlarda sorunun bende kaynaklandığını düşünerek üzülmüştüm ancak zamqn içinde okulumda müdürle sorun yaşamayan kimse kalmadı.

şimdi inandığım tek cümle var müdür olmakla idareci olmak çok ayrı şeyler....
    sizlerde benzer sorunlar yaşıyormusunuz.....
    sizce bir idarecide hangi özellikler olmalı...

bence en başta adil olmalı adaletli davranabilmeli

2. 12 Mart 2009
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım ben 6 okulda görev yaptım.Şuanki müdürüm harika,çok anlayışlı ve iyi bir insan.İlk müdürümü hatırlamak bile istemiyorum,aman Allahım ne günlerdi.Toplantılarda sürekli bize kızardı,isim vererek öğretmenlere suçlamalarda bulunurdu.Öğrenci önünde öğretmenine kızardı,sınıfa pat diye girer,istediğini söylerdi.Sevk almak işkenceydi,dersten sonra gittiğim halde hep laf işitirdim.Hele nöbetler....Önce insan olacak,kendinin de öğretmen olduğunu unutmayacak,kendini üstün görmeyecek,eşit davranacak....

4. 14 Mart 2009
  5. whiterose

whiterose Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    idarecilik tamamen ayrı bi meziyet bence herkes idareci olamaz.
    ben idarecilerin adil ve otoriter olmaları taraftarıyım çünkü şu an çalıştığım okulumda yaşadığım en büyük sorun otorite.

6. 21 Mart 2009
  7. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bende 5 ayrı müdür gördüm şimdiye kadar.
    Bi tanesini anmak dahi istemiyorum.:eek:klava:

Son müdürümüzdende pek memnun değilim.Dediğin gibi Mehalim İdareci olamıyor herkes.

Diğer 3 tanesi iyiydi müdürlerimin genel olarak.

Son müdürdende hizmetli dışında kimse memnun değil zaten.
    Hizmetlide niye memnun artık eskisi gibi çalışmadığından.
    Müdürle hizmetli kanka olursa olacağı bu.Başımıza o da müdür kesildi.

bence müdür, öğretmenenden istediği şeyleri kendi de yapmalı.Örnek olmalı.
    İşini iyi yapmayanı uyarmalı.

Bugün sınıfımın dip köşelerini kendim süpürdüm:eek:

8. 12 Nisan 2009
  9. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    İlk müdürüm çook iyiydi ama daha sonra üç müdür gördüm üçü de cahill ve gerizekalıydı üstelik öğretmenlik mesleğini bile taşıyacak kudretten yoksundular. şu ankinden de nefret ediyorum rüyalarımda görüyorum aptalı... Bana iftira bile attı neyse ki diğer öğretmen arkadaşlar şahittiler de onlar da mallarını bildikleri için herkesin ağzı açık kaldı.üstelik bayan kendisi. yaşadığım tek bir olayı anlatacağım, kız öğrenciler kirli orkidlerini tuvalette bırakmışlar. ilk saat bu bütün kız öğrencileri çağırdı salona. hatta benim yazılım vardı onu falan bıraktım. bayan öğretmenler bütün kızları kontrol edeceklermiş adetli mi değil mi diye? bunu yaptım mı? hayır, asla yapmam. tuvalette çöp yok diyorum.. evet alalım çöp kovası diyeceğine " soksun efendim çantasına çıkışta dışardaki çöpe atsın" diyor... ooooooooof of! :eek:klava::kızgın:

10. 12 Nisan 2009
  11. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148

ah be canım hep söylerim... şu müdürler hizmetlilerini korudukları kadar öğretmenlerini korusalardı işimiz daha kolay olurdu... bütün öğretmenler daha istekli çalışırdı. bezgin olmazdık böyle... kaç yıldır çalışıyorum bir tek takdir sözü duymadım.. "sağolun öğretmenim" lafı hiç kulağıma çalınmadı. 23 nisanda üç öğrencim ödül aldı şiir ve kompozisyon dalında ne yorum yaptı biliyor musun? bizim çocukların başardılarından değil önceki ıstiklal Marşı yarışmasında derece alamadık ya ondan vermişlerdir" dedi.

Son düzenleme: 12 Nisan 2009
  12. 12 Nisan 2009
  13. ADAM

ADAM ÇILGINIM VE DE DUYGUSALL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    oha yaniii

14. 7 Mayıs 2009
  15. husel

husel er:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ıyyhh diyorum bende müdürlerden ve hep o malum fıkra geliyor müdür denince aklıma:))
    ilk 3 müdürüm hep uğraştırmayın beni modunda idaredende derslerdende okuldanda eğitimdende birhaber yaşıyorlardı
    çok şükür şu yarıyıldan beri adam gibi bir adam diyebileceğim düzgün otoritesi belli her türlü projeye açık fikirleri lafta bırakmayan derhal gerçekleştirmek için gereken her şeyi yapan gerçek bir idareci

16. 8 Mayıs 2009
  17. DilekYazar

DilekYazar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende ilk müdürümü hatırlamak istemiyorum stajerim diye yapmadık koymadı şimdiki melek Allah vicdansız müdürlerden bizi korusun

18. 18 Mayıs 2009
  19. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ben müdür yardımcısıyım
    müdürümüz adaletsiz kaypak
    çok zor