sizce ailem haklı mı ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kardelen06 tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

18 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kardelen06
  1. kardelen06

kardelen06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    meraba ben ailemle sürekli olarak çeliştiğim bi konuyu sormak istedim ben ileride konservatuar okumak istiyorum ama ailem tiyatrocuların durumu ortada olduğu için buna izin vermiyolar onlar gözü avukatlıkta çenem iyi iş yapar :KK43: resime yakınlığımdan dolayı abim iç mimar olmamı istiyo yani bunlar sadecce birkaçı benim için bisürü bölüm hazırladılar bile bi olamssa biri o olamssa diğeri siyasaldan tutunda öğretmenliğe kadar ve derslerim iyi olduğu için bunu değerlendirmek istiyolar ama benimde kendime ait belirlediğim hedefler var benim hayalimde yazarlık ya da tiyatrocu olmak var sizce ailem haklımı yoksa hayallerimin peşinden mi gitmeliyim :1no2:

2. 18 Eylül 2010
  3. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    ailen belki kismen hakli olabilir ama insanlarin olmalarini istedikleri meslekleri secmelerinden yanayim sahsen kendini nerde daha mutlu hissediceksin onu yapmalisin bu benim fikrim

4. 18 Eylül 2010
  5. siyah-i

siyah-i Hayatı SiYaH !!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    KPSS derdi olmayan bir meslek seç bence..kafan rahat olur en azından...

6. 18 Eylül 2010
  7. kardelen06

kardelen06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşekkürler bende öyle düşünüyorum zaman göstericek ne olacağını ikinizinde yorummları için teşekkür ederim vereliniortak

8. 18 Eylül 2010
  9. PammukSeker

PammukSeker Bütün dünyayı gezelim elele<3 Üye

Beğenildi:
    1.158
    Ödül Puanları:
    163
    Ailen de seni düşünüyor. Kendilerine göre haklılar ama mutlu olamadığın bir meslekte olup çok para kazanmaktansa mutlu olduğum bir meslekte olup karın tokluğuna çalışmayı tercih ederdim.
    Ama tabiki seçtiğiniz alanda başarılı olacağınızı düşünüyorsanız...

10. 18 Eylül 2010
  11. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    ailen tabiki seni dusunuyor ama neticede ne yaparken kendini mutlu hissediceksen onu yap..
    muhendislik egitimi alip da sarkici oyuncu olan bir dolu insan var.. cok dogru bulmuyorum bunu sahsen..
    hem okurken zorlaniyolar hem mutlu olamiyorlar..
    nasil mutlu olucaksan ona gore sec yolunu..
    getirisi goturusune bak hayat sartlarini degerlendir..

12. 19 Eylül 2010
  13. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Mutluluğu hangi meslekte bulcaksan ona yönel. Çok iyi çalış ve alanında iyi bir yere gel. Hem ailenin istediği olmuş olur,maddi açıdan rahat olursun hem de kendi istediğin

14. 19 Eylül 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bence geçerli bir meseleğin diplomasına sahip olun. tiyaro yada yaarlık ileride yeteneklerinizle de elde edebiliceğiniz meslekler.

16. 19 Eylül 2010
  17. Yusum

Yusum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ailen gelecekte daha iyi yaşam koşullarına sahip olman için çaba sarfediyor. Belli ki sen de iyi bir öğrencisin ki ailen sana alternatif sunabiliyor.
    Kendini tek bir mesleğe odaklama. gözlemle herşeyi. Hayatı, insanları,yaşam koşullarını... Sonra meslekleri iyice araştır zamanın varken.
    Kimler nasıl çalışır,ne kadar kazanırlar,mesleklerinin getirileri nelerdir?
    Bütün bunlara bakarak kararını ver.

18. 21 Eylül 2010
  19. melankoli59

melankoli59 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    Kim haklı meselesi değil senin geleceğin önemli olduğu için ailen iyiliğini düşünüyor .diğer yönden sende haklısın hayalindeki mesleği istiyorsun fakat kimse hemen istediği yere gelemiyor bunun için baya çalışmak gerekiyor..Sen önce senin başarılı olacağın seveceğin bir ünüversite okumak hayal ettiğin mesleklere yönelik..sonrada çalışarak istediğin konuma gelirsin..parada kazanman gerekiyor tabiikide..Buna göre kararını ver ailenede danışarak :Saruboceq: