sizce annem haklı mı?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve celudar tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : celudar
  1. celudar

celudar Ve İnsan Aldandı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nasıl anlatmaya başlıycağımı tam bilmediğim bi sorunum var...

öncelikle kendi ailemi anlatayım babam da annemde üni mezunu babamin cevresinde genelde diplomatik insanlar var kendiside bi insan hakları derneklerinde genel başkanlıkta yapar.
    annem mükemmeliyetci biri. her zaman en başarılı olanın bizler olmasını ister. babamın cevresi gibi bi cevresi var onunda. ikisi dini konularda hassastır. bende dikkat etmeye çalışırım elımden geldiğince ayrıca uni. 3. sınıftayım...

5 yıl kadar once bi arkadas vesilesiyle erkek arkadaşımla tanıştım ama 1 yıldır cıkıyoruz oncesınde duygusal hıc bı gorusmemız olamamıstı. onun aılesıde kendısıde islami açıdan hassas insanlar. annesi vefat etmiş babamsı imam emeklisi. erkek arkadaşımsa 4 yıllık işletme mezunu memur olarak calısıyor ılahıyat 2. sınıfa gecmısken askere gitti. gelınce uzmanlık ıcın vs ugrascak.

annem ilerisi için hep doktor muhendıs vs damat deyıp durur bılırsın bır cok anne gıbı... bizde ciddi dusunuyoruz. annem her zaman gorusup evlenenlerın mutlu olamıycagını cunku bırbırlerınden mutlaka bırseyler gızledıgını soyler. bence bu gızlemek deıl ama su da bı gercek ki sevdıgı insanın kendi kötü yanlarını görmesini isteyen kimse olmaz mutlaka. mantık evlılıgı yapanlarınsa huzurlarının yerınde oldugunu soyluyor.cevreme baktıgımda da malesef bunu goruyorum genel olarak. mantık evlılıgı yapan cıftler bırbırlerıne karsı daha saygılı oluyorlar gıbı. tabı bu ıkı ınsanda bıtıyordur mutlaka..
    .
    sormak istediğim severek evlenmış olupta gercekten huzurlumusunuz? boyle bı durum ıcındeyken tavsıyelerınız neler acaba? ailem haklı mı gercekten?

şimdiden teşekkur ederim..

bıraz uzun oldu kusura bakmayın. bu gunlerde sorunlar cok yaşanıyorda evde :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Son düzenleme: 8 Kasım 2009
  2. 8 Kasım 2009
  3. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    eğer bi insan birini seviosa kolay kolay ondan vazgeçip mantık evliliği yapamaz gibime gelio

4. 8 Kasım 2009
  5. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    evet gercekten severek evlendım gercekten huzurluyum ,baska bırıyle evlensem bu kadar huzurlu mutlu olur muydum bılmıyorum..

esımle uzun yıllar cıktık ,yapacagı en ıyı işi bulana kadar da babamla annemm karsısına cıkarmadım ..

su an cok cok cok ıyı bır ısı var Allah'a şükür..

annen senını ıyilıgını ıstıyor dıye oyle dusunuyordur dıyorum..

ama bence yanlıs goruste,

özellıkle bu sözüne hiç katılmıyorum

6. 8 Kasım 2009
  7. celudar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    görüştüğüm insanın iyi biri oldugundan eminim ona cok guvenıyor ve onu cok seviyorum :KK43: annemın sozlerı ve gordugum kotu ornekler beni korkutuyor. sevdiğim insanla mutsuz olmak istemiyorum.

8. 8 Kasım 2009
  9. tuanamevsim

tuanamevsim canım kardeşim gülşah Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin için hayırlısı ne ise o olsun öncelikle bende kendimden biraz örnek verebilirim annem eşimi ilk tanıdığı zamanlar sevmemişti benim onunla oluşum veya ilerde evlenecek olursam mutlu olamayacağımı söyledi durdu hep....ben ve eşim uzun süren bir flört dönemi geçirdik hatta bu dönemde aynı evi paylaştığımız bir yılımız bile oldu o zamanlarda bile annem benim mutluluğumu gördüğü halde dahi hep birşeyler bulur hep olmaz yaşanmaz sonu evlilik olmaz dedi ve annem dahil çevremizdeki herkess sürekli olarak sorun yarattı aileler arkadaş çevremizdeki insanlar biz bu sorunlar sonunda baya yıpranıp ayrıldık evimizi boşalttık sekiz ay kadarda görüşmedik her nasıl oldu ise bir yerde karşılaştık ve karşılaşmamız hayatımızda yepyeni bir sayfa açtııı gene önümüze çıkan onca engellere rağmen biz her sıkıntıyı yendik üstesinden geldik ve sonunda evlendikkk ve çok ama çok mutlu huzurlu bir yuvamız
    var :nazar: allahım herkesede böylesini nasip etsinnn ve şimdi annem ve eşim çok ama çok iyi anlaşıyorlar yanyana geldiklerinde bazen annemin öz evladı eşimmiş gibi geliyor desem abarmış olmam.... eşimle bazı düşüncelerimizin çok zıt olmasına rağmen biz her zaman orta yolu bulabiliyoruz her şey kadında ve erkekte bitiyor saygıda sevgide şahısların birbirine olan güvenlerinde ve özverilerinde bitiyor....dilerim herşey gönlünce olur :1hug:

10. 8 Kasım 2009
  11. celudar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    maşallah ne güzel yaa... Rabbim herkese mutlu huzurlu yuva nasıb etsin :KK43: boyle orneklere o kadar ıhtıyacım var ki.. teşekkür ederim...

12. 8 Kasım 2009
  13. nazz81

nazz81 artık mutluyum Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    herşeyden önce sevgi önemli ama daha önde geleni saygı
    bu ikisi varsa sorun olmaz hayatta
    ama önce SAYGI

14. 8 Kasım 2009
  15. tuanamevsim

tuanamevsim canım kardeşim gülşah Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim canım eminim daha bir çok arkadaşımızında vardır buna benzer bir evililik yolculuğuuu allah herkeseee huzurlu mutlu sevgi saygı neşe dolu yuva nasip etsinnnn opuyorumnanaktan

16. 8 Kasım 2009
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    aşk uğruna evlilik yaparsan o aşk ömür booyu sürmediği için bir zamandan sonra isyanlara başlarsın "yeterrrrrrrrrrrrr" diye

mantık evlilikleri aşk evliliklerinden daha iyi güzel gider...daha uzun ömürlüdür

evlilik aşkın mezarı derler...

bir yerden sonra aşk bitiyor .

hem aşkı hem mantığı aynı kişide bulmuşsan ne güzel... ama sadece aşk sana istediğin mutluluğu vermez

18. 8 Kasım 2009
  19. celudar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tabikide saygı cok onemli..
    şukur ki o konuda sorunumuz olmadı hiç yasının benden 5 yas kadar buyuk olmasınında etkısı vardır belkı bunda. annem işte bunun ilerde bitcegıne dair konuşuyor hep :KK43: sankı evlenınce hersey 180 derece degısecekmıs gıbı gelıyor buda benı korkutuyor :KK43: