Sizce aşk evliliği mi görücü usulü mü??

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve seawitch tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

11 Mart 2009
    Konu Sahibi : seawitch
  1. seawitch

seawitch Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    artık çoğu kişi aşk evliliği yapıyor ama görücü usulü evlilikler de daha uzun sürüyor

düşünceleriniz neler bayanlar??

2. 11 Mart 2009
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ben aşk evliliğinden yanayım.:lepi:Sevmediğim biri ile asla evlenmezdim.:1closedeyes:İlk görüşte etkileneceğim,hoşuma gidecek biri olmalıydı.(Öyle de oldu zaten )
    Birileri uygun gördü diye tanışmak hoşuma gitmezdi doğrusu.:1closedeyes:Sunni geliyor bana bu tür alengirli işler.sengözlerimebaksanab
    Hangi evliliğin ne kadar süreceği hiç belli olmaz,o konudaki tezlere katılmıyorum,onu da belirteyim.:jeyyar:

4. 11 Mart 2009
  5. seawitch

seawitch Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın her evlilik farklıdır ben de aşk evliliği yapıcam kısmetse ama görücüye de karşı olan biri deilim

6. 11 Mart 2009
  7. edmar48

edmar48 Guest

aşk evliliği de olabilirdi.ama görücü usülüne de karşı deılım.ben görücü usülü evlendim.suanda cok mutluyum.allah herkese hayırlısını,mutlu olabılecegı bır yuva ,nasıp etsın.bence onemlı olan bu.

8. 11 Mart 2009
  9. Roselin

Roselin Guest

Kesinlikle görücü usulü evliliği.şöyleki bu tarz evlilikte bence erkek kadının kıymetini biliyor daha çok değer veriyor.ilişki vıcık vıcık olmuyor.saygı durumu oluyor.ilk başta saygı olunca evliliğe öyle adım atınca herşey daha düzgün ve olumlu iilerliyor.bakarsın beğenirsen veya etraftan tanıdığın biriyse otutrur konuşursun artı eksileri koyarsın ortaya sağlıklı bi karar verirsin.severek evlenme durumuna geçince işler değişiyor.zaten önceden sevgililik dönemi yaşadığın için arada samimiyet fazla olduğundan saygı kalmıyor.erkek seni rahatça kırabiliyor hiç çekinmeden

10. 11 Mart 2009
  11. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

aşk evliliği....
    görücu usulu olupta aşık olunanlarda var ..
    bence bir arkadasın arkadasıyla seni tanıstırması vs bunlarda görücu usulune giriyor diye düşünüyorum
    sonunda aşık olunduktan sonra hepsi benim için makbuldur :asigim:

12. 11 Mart 2009
  13. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Görücü usulü tanıştırılabilir sonrasında zaten arada bir kıvılcım bir kalp atışı yok ise evlenmek pek doğru değildir.
    Evlenmek için kocaman bir Aşk a gerek yok,ortalama istekler,hayata bakış tutuyorsa ,kalbinde kıpırdıyorsa tamamdır.
    Çok uzun süre ilişki yaşayıp evlenen birçok tanıdığım var,sürenin uzunluğu ilişkiyi biraz vıcıklaştırmış,aşk ta bu paralelde yeterince eksilmiş,birlikte o kadar çok şeyde paylaşılmış ki evlenince şaşırıp kalıyorlar eee şimdi ne yapacağız diye....
    Sonuç;herkesin hayata -dair evliliğe dair beklentisi farklı yani göreceli bir durum bu.
    Ben nasıl evlendim bir şekilde tanıştım,ortak beklentilerin çok olduğunu görüp kısa sürede evliliğe karar verip evlendim.Eşimi çokk seviyorum.
    Yeri gelmişken şunuda belirtmek isterim ki;hiç sorun yaşanmıyor mu kesinlikle yaşanıyor çok aşık olsanız bile bu çözüm yolu için yeterli olmayabiliyor,evlilik çok büyük bir anlayış sabır vede olgunluk gerektiriyor.
    Herkese mutluluklar dilerim

14. 11 Mart 2009
  15. eylxuxl25

eylxuxl25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Senin için en iyisi hangisi ise o..
    Yani görücü usulu derken illaki birbirinizi tanıma dönemi geçireceksiniz..İllaki bişiler hissedersin ya da hissetmezsin ona görede karar verirsin..
    Hiçbirşey hissetmediğim adamla işim olmaz:1closedeyes:
    Belki görücü gelen çocuğa görür görmez aşık olcandelikafadulden

16. 11 Mart 2009
  17. PamuKSekeR

PamuKSekeR artık anne Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    aşk elbette ama sadece aşklada olmaz.. mantığada yatmalı.. görücü usulündede tanıştıktan sonra aşık olunabilir..

18. 11 Mart 2009
  19. divine_time

divine_time Evli Ve Mutlu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    yok öyle sevmeden birini mantık evliliği beni bozar diyorum delikafadulden
    ben aşk evlilinden yanayım :asigim: