Sizce bakıcı mı kayınvalide mi?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve elsunn tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : elsunn
  1. elsunn

elsunn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oğlum eylülde 11 aylık olacak ben okula başlıcam kayınvalideye mi bakıcıya mı baktırayım karar veremedim kayınvalideyi seçsem başka şehirde oturduğumuz için hep bizde kalcak eşim annesini istiyor benistemiyorum aslında napayım karar veremedim siz olsaydınız hangisini seçerdiniz?

2. 29 Mayıs 2010
  3. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla kayınvalde sürekli sizde kalıcaksa ya cok güvendigim bir bakıcı yada kres secerdim.
    Ben pek bakıcalara güvenmiyorum ama olurda cok güvendigin biri olur emanet edebilcegin evde daha iyi buluyorsan olur tabiki. Ama ögle biri yoksa ben krese verirdim en azından bircok kisi var ve icim daha rahat ederdi. Tabiki basta hastalıklarla biraz ugrascaksın ama o hangi yasta verirsen krese yasıyorsun. Ilk yıl ögle oluyor ama sonra daha rahat oluyor.

4. 29 Mayıs 2010
  5. Amazon

Amazon Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    108
    Ödül Puanları:
    163
    Keinlikle kreş ya da bakıcı derim. Bir süre sonra bıkar,sıkılırsın, kocanla aran açılır.

6. 29 Mayıs 2010
  7. anahtar

anahtar delüü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı durumda sayılırım
    büyük kızım 5,5 yaşında küçük bebeğim 9 aylık ve benim iş başı yapmam lazım
    büyük kreşte
    uzun süredir bende bu çıkmazdayım ama zaten büyük kızıma çok sevdiğim ve güvendiğim bir bakıcıya teslim ettim 3 yaşındada kreşe verdim
    bebeğimi o bayana veremiyorum şehir dışında bulunmak zorunda bir kaç sene

ben bakıcıda istemiyorum
    direk bebeği bebek bakım evine vereceğim

kayın valide anne anne hikaye
    çocuğun eğitiminde artı sağlamıyorlar
    ayrıca aile düzeniziz alt üst oluyor
    bakıcıda güven vermiyor

bana göre en kötü okul en iyi bakıcıdan iyidir.

8. 29 Mayıs 2010
  9. blueflower

blueflower İki kuzusuyla musmutlu =) Üye

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    ben de canım bakıcı ya da kreş derim... gün gelir tatsızlık anlaşmazlık yaşanır ve de sizin ilişkinize yansır o zaman... keşke kimseye bırakmak zorunda olmasan ama şartlar böyle gerektiriyorsa diğer alternatifleri değerlendir bence....

10. 30 Mayıs 2010
  11. nutellausa

nutellausa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle canim bakiciya yada krese gonderirdim.Ben dogumumdan itibaren yaklasik 7 ay kendi bebegime maalesef kendim bakamadim benmi dogurdum onlarmi dogurdu anlamadim hayatimin en buyuk hatasiydi diyebilirim.Yurt disinda oldugum icin ilk 3 ay annem geldi sonra kayinvalidemler geldiler.Ben dogumdan 8 hafta sonra ise basladim ve hic bebegimi adam gibi sevemedim eve geliyordum herkes benden cok sahipleniyordu bebegimi kendi annem dahil.....kabus gibiydi anliyacagin.Kesinlikle cagirma kayinvaldeni .....Hala cok sinirleniyorum kendime neden cagirdikki onlari Turkiyeden ama ozamanda bakici sorunu vardi kimse yoktu.Neyse geldi gecti ama bende cok ama cok yiprandim....Ayni catida iki ev olmuyormus.....Insallah en guzel karari verirsin....

12. 30 Mayıs 2010
  13. dlaaa

dlaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede bakıcı.benim doğumumdan sonra 6 ay kayınvalidem yanımdaydı.ve tam bi kabustu.çocuk sanki onların oluyo.sana sahiplendirmiyolar.herşeyin en doğrusunu onlar biliyo.senin her yaptığın hata.çocuk öylemi baklır diyolar.benim yanımdayken ben huzursuz olduğum için bebekte çok huzursuz olurdu.çok ağlardı.çünkü yeterince ilgilendirmezdi.o gitti evimizden bebeğim şimdi sanki başka bi çocuk.ağlamak nedir bilmiyo.böyle çok mutluyuz.allahım uzak ettsin.KAYINVALİDELERE HAYIR.helede doğumdan sonra asla.ayrıca benim stresten 3.ayda sütüm öyle azaldıki anlatamam.çünkü herşeye öyle çok karışıyoduki deli olmuştum artık.aaahhh ahhh neler çektim.neyse canım imkanınız varsa bakıcı yada kreş.herkes evinde mutlu kalsın...

14. 30 Mayıs 2010
  15. SEYMA

SEYMA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tabikide bakıcı yada kreşler..

16. 30 Mayıs 2010
  17. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kıza bakıcı tutcam dediğimde kaynanam küstü,ağladı bana güvenmiyo musun da,ben sizin için kendimi paralıyom,demek hora geçmiyomuş da...başımın etini yedi..neyse gönlünü ettik,o da bakıcıyı kabul etti,ama bi şartla..ben de bakıcının başında durcam dedi..

şu an her Allahın günü evimde..her işimi yapıyo,bakıcıya bile fırsat vermiyo...ben memnun muyum diye sorarsan..hayır...çok mutsuzum,çünkü ömür boyu kaynanama gebe kalcam..en ufak bi anlaşmazlıkta yaptıklarını başıma kalkcak..

boşver kaynananı tut bi bakıcı..

18. 30 Mayıs 2010
  19. fdneng

fdneng Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bencede bakıcı ben de senin durumundayım kayınvalideme desem hemen gelirler ama ben bakıcı buldum sen rezil olana kadar paran rezil olsun herkes kötü değildir ii insanlar da var ii bir bakıcı bulursun inş.